שתף קטע נבחר

נרצחה האיטלקיה שנסעה לישראל לעשות שלום

ג'וזפינה פסקואלינו די מרינאו בת 33, אמנית איטלקיה המוכרת בשם "פיפה באקה", נסעה בטרמפים לכיוון ישראל בשמלת כלה כדי להביא שלום. לפני שבועיים אבדו עקבותיה, והיום נמצאה גופתה בטורקיה, לאחר שנאנסה ונרצחה

מסע השלום לישראל נגמר ברצח מחריד: אמנית איטלקיה בשם ג'וזפינה פסקואלינו די מרינאו בת 33 (המוכרת בשמה "פיפה באקה"), שנסעה בטרמפים לישראל בשמלת כלה כדי להשכין שלום נאנסה ונרצחה בטורקיה. כך מדווחים היום (שבת) כלי התקשורת בטורקיה ובאיטליה.  

 

לצפייה בסרטון המסע ביו-טיוב לחצו כאן.

 

באקה יצאה ב-8 במרס מלומברדו למסע בטרמפים לכיוון ישראל והרשות הפלסטינית דרך הבלקן וטורקיה. מאז הגיעה לאיסטנבול, ב-31 במרס, נעלמו עקבותיה. משטרת טורקיה מצאה את גופתה העירומה ליד העיר ג'בזה, שבצפון מערב המדינה, לאחר שהרוצח שלה מוראט קרטס (38) הוביל את השוטרים למקום. העיתון הטורקי "הורייט" דיווח שהאיש הודה שאנס אותה, ואחר מכן חנק אותה למוות.  


המסע של פיפה באקה (צילום באדיבות: http://www.erodoto.org/dblog )

 

הפרשה מסעירה את האיטלקים. ערב הבחירות בארץ המגף, הקדיש אתר האינטרנט של העיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה" את כותרתו הראשית לפרשה. לפי הדיווח, החשוד ברצח הוא אב לשניים שחי בנפרד מאשתו. הוא מוכר לרשויות מעבירות קודמות.

 

החשוד נעצר הודות לאות שהתקבל מהטלפון הנייד של ג'וזפינה, שאליו הכניס מוראט את כרטיס הסים שלו. בחקירתו הודה שאסף את האמנית האיטלקיה במכוניתו ביום שני 31 במרס, היום האחרון שבו יצרה קשר עם קרוביה. הוא התרחק מהכביש המהיר ונסע לחורשה, שם אנס אותה במכונית, וחנק אותה למוות. לאחר מכן ניסה לקבור את הגופה. במכוניתו נמצאה מצלמתה של האומנית.

 

הארוס של האומנית, ג'ובאני קיארי, אמר בראיון לקוריירה דלה סרה מטורקיה כי "היא הייתה מאוד בטוחה בעצמה. למרבה הצער, היא פגשה באיש הלא נכון במקום הלא נכון ברגע הלא נכון". הוא שיבח את פעולת המשטרה הטורקית. אמה, אלנה מנזוני, סיפרה לעיתון: "קיווינו שאולי היא נחטפה על-ידי הכורדים. ניסינו ליצור קשר עם גורמים מוסלמים, אך כעת התברר שמדובר ברצח. לא היינו מודאגים מהמסע שלה בטרמפים. היא ידעה להסתדר לבד. אנו הרוסים ממה שקרה. הבת שלי הייתה מלאת התלהבות ושמחת חיים".

 

 באתר האינטרנט הרשמי של ארגון האגודה התרבותית ארודוטו, שליווה את מסעה פורסמה הודעה לפיה: "המסר של שלום שהביאה פיפה לא הצליח, למרבה הצער, להתגבר על הרשע האנושי. אנו מודיעים בעצב שבכלי התקשורת דווח שנמצאה גופתה של פיפה. הנחמה היחידה היא שכבר עצרו את האשם. אנו באגודה מאוחדים עם כאבם של בני המשפחה, של הארוס, של הידידים, ושל כל מי שהכיר את פיפה".

 

פיפה באקה ציטטה משירו של המשורר האיטלקי דה-אנדרה: "עייפנו כבר ממלחמות, הגיעה העת לשוב לעבודה, בבגדי כלה או דבר מה לבן". החלום שלה היה לחצות מדינות הנחשבות למסוכנות תוך כדי הסתמכות על התושבים המקומיים. "פיפה נרצחה, נותר רק החלום", סיכם בצער העיתון קוריירה דלה סרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האמנית האיטלקיה
באדיבות erodoto.org/dblog
מומלצים