שתף קטע נבחר

האם קצינים סורים היו מעורבים בחיסול מורנייה?

בימים האחרונים נפוצו דיווחים רבים בכלי התקשורת הערביים על ההתפתחויות האחרונות בחקירת ההתנקשות. השבועון הלבנוני "א-שיראע" טוען כי סוריה חיסלה שני קציני מודיעין על רקע מעורבותם כביכול בתקרית

מה מתחולל בסוריה בעקבות ההתנקשות בעימאד מורנייה? דיווחים חדשים, שלא אומתו או הוכחשו, נפוצו בימים האחרונים בכלי התקשורת הערביים אודות חיסולו של בכיר חיזבאללה לפני חודשיים.

 

השבועון הלבנוני "א-שיראע" טען היום (שבת) כי אנשי המודיעין הסורי פרצו לפני כשבועיים לבתיהם של שני קציני מודיעין סורים וחיסלו אותם באמצעות ירייה בראשם. זאת, על רקע מעורבותם כביכול בהתנקשות. לפי הדיווח, המקרה אירע ב-29 במרס בבתיהם של השניים, שהתגוררו ברובע אל-מזה בדמשק.

 

עוד נמסר כי בני משפחותיהם של הקצינים הוזהרו לבל ימסרו כל מידע בעניין זה. עם זאת, מהימנותו של הדיווח עדיין אינה ברורה.

 

דיווח זה מצטרף לשורה של דיווחים מהעת האחרונה הנוגעים ראש המודיעין הצבאי בסוריה, אסף שאוקת. לפני מספר ימים טען סגן נשיא סוריה לשעבר הגולה, עבד אל-חלים חדאם, כי שאוקת, גיסו של הנשיא בשאר אסד, הושם במעצר בית בעקבות פרטים שחשף סביב חקירת ההתנקשות במורנייה.

 

דיווחים אחרים טענו כי אשתו של שאוקת ואחותו של הנשיא אסד, בושרא, נמלטה מסוריה ביחד עם שאר בני משפחתה וביקשה מקלט מדיני בצרפת או באחת ממדינות ערב. גורמים צרפתיים הכחישו לפני מספר ימים את הדיווח הזה.

 

הדיווח האחרון של השבועון הלבנוני מציין בנוסף כי קציני המודיעין פתחו באש לפני מספר ימים לעבר מכונית צבאית, שבה נהג קצין אחר המקורב לשאוקת. אולם הם החטיאו את המטרה. לפי שעה עדיין לא ברור מה מקור הדיווחים הללו, אך קשה להתעלם מפרץ השמועות הבוקעות מדמשק בעת האחרונה.

 

סוריה אמורה היתה לפרסם ביום ראשון שעבר את ממצאי חקירת ההתנקשות במורנייה, אך גורמים סורים טענו במהלך השבוע כי הפרסום נדחה בשל תרגיל הענק שנערך בישראל. לא ברור אם ומתי יפרסמו הסורים את ממצאי החקירה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מי חיסל? מורנייה
צילום: רויטרס
מומלצים