שתף קטע נבחר

הסגל הזוטר מבקש תמיכת הסטודנטים במאבק

בסמסטר א' שבת הסגל האקדמי הבכיר. עכשיו לא ברור אם ייפתח סמסטר ב', בגלל איומי הסגל הזוטר. נציגיו ייפגשו היום עם נציגי ארגוני הסטודנטים ויבקשו את תמיכתם, במקרה של השבתה

ראשי הסגל הזוטר באוניברסיטאות נערכים לשבש את הלימודים בהתחלת סמסטר ב' ומבקשים את תמיכת ארגוני הסטודנטים. הפורום המתאם של ארגוני הסגל הזוטר ייפגש היום (יום א') עם נציגי ארגוני הסטודנטים באוניברסיטאות כדי לדון על תרחישי שביתה או השבתה חלקית של האוניברסיטאות, אם ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) לא ייענה לדרישותיהם לשיפור תנאי העסקתם ושכרם.

  

בפגישה יבקש הסגל הזוטר לקבל את הסכמתם של הסטודנטים לתמוך בסגל במקרה של השבתה, ובכך להפעיל לחץ על ראשי האוניברסיטאות. ביום חמישי צפויה פגישת משא ומתן ראשונה של ארגוני הסגל הזוטר לנציגי ועד ראשי האוניברסיטאות. נציגי ור"ה מורכבים מצוות אוניברסיטאי שהוקם במיוחד לצורך המשא ומתן ובראשו עומד פרופ' נדב לירון המשמש גם כיו"ר ועדת השכר של ור"ה. כמו כן ישתתפו מנכ"ל אוניברסיטת תל-אביב, מרדכי כהן, סגן הנשיא למינהל באוניברסיטת חיפה, ברוך מרזן, וסגן נשיא ומנכ"ל אוניברסיטת בן גוריון בנגב, דוד ברקת.

  

יו"ר ארגון הסגל הזוטר באוניברסיטת תל-אביב, אוהד קרני: "בפגישה עם הסטודנטים אנו נערכים לפגישת המשא ומתן ביום חמישי הקרוב עם ור"ה. אם נתרשם שראשי האוניברסיטאות מורחים את הזמן ולא מנהלים מולנו משא ומתן בתום לב, ננקוט בצעדים ארגוניים בעל כורחנו. אנו דנים בתרחישי שביתה או השבתה חלקית ומקווים שהסטודנטים יקבלו כלפינו אותה הבנה שהם גילו כלפי הסגל הבכיר ויעזרו לנו להפעיל לחץ ציבורי על ראשי האוניברסיטאות".

  

בשבוע שעבר נערכה פגישת גישוש ראשונה של נציגי הסגל הזוטר עם נציג ראשי האוניברסיטאות, פרופ' נדב לירון. הסגל הסכים לקבל את המתווה שהציעה הוועדה לתכנון ותקצוב במועצה להשכלה גבוהה ושרת החינוך, יולי תמיר, לפיו יועברו מורים מן החוץ למסלולי העסקה שכבר קיימים באקדמיה ויזכו בשל כך לזכויות פנסיוניות. כיום מועסקים באוניברסיטאות 12,000 עובדי סגל זוטר, מתוכם 4,500 מורים מן החוץ באוניברסיטאות.

  

מוועד ראשי האוניברסיטאות נמסר בתגובה: "אנו שבים ומציינים את נכונותנו להיכנס עם כל ארגוני הסגל האקדמי הזוטר למשא ומתן יסודי בכל הנוגע לתנאי העסקתם של מורים בחוץ ועוזרי הוראה. כך גם ציין יו"ר ועדת השכר, פרופ' נדב לירון, במכתבו לנציגי הסגל הזוטר באוניברסיטאות בו הביע את נכונות האוניברסיטאות לקיים משא ומתן".

 

בחודש שעבר הודיע הסגל האקדמי הזוטר שהוא פותח במאבק לאחר שלטענתו מסרב ועד ראשי האוניברסיטאות לנהל עמו משא ומתן בנוגע להסדרת תנאי העסקתם של חברי הסגל, עוזרי ההוראה ומרצים מן החוץ. המאבק עשוי לכלול השבתת לימודים, עיצומים ופגיעה בבחינות הסמסטר.

 

בחודש ינואר האחרון נגמרה שביתת הסגל האקדמי הבכיר, שנמשכה 89 יום. עם ההודעה על גמר השביתה, הכריז הסגל הזוטר על סכסוך עבודה ארצי, כדי לשפר את תנאי שכרם של כלל המרצים, ובהם מרצים המוגדרים כ"מרצים מן החוץ". הסגל הזוטר דרש בשעתו לקבל את תוספת השכר שניתנה למרצי הסגל הבכיר במסגרת ההבנות על סיום השביתה.


פורסם לראשונה 12/04/2008 21:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם הסטודנטים יחזרו לרחוב?
צילום: דורון גולן
מומלצים