שתף קטע נבחר

עלו ברשת: רדיו חזק

לקרוא את התפריט של המסעדה ביפן - בעברית, רדיו חדש וגם ישן, פיסול בירקות ועל ראשי סיכות, פסגת הפחד ומייקל ג'קסון הבולגרי. האתרים השווים והסרטונים המדליקים

פייבוריט: מסעדה בכל שפה

פוד-ג'וקר הוא מדריך מסעדות חדש שמאתגר את גבולות הכפר הגלובלי: האתר מציע גישה ישירה לאתרי הבית של 13 אלף מסעדות מכל העולם (בשלב ההשקה) ועיון בתפריטים שלהן בשבע שפות: עברית, אנגלית, סינית, צרפתית, איטלקית, ספרדית, גרמנית, ובקרוב גם ברוסית, יפנית, טורקית ופורטוגזית. המשמעות היא פשוטה: תייר ישראלי בבייג'ין או בטוקיו יוכל לבחור לעצמו מסעדת יוקרה מקומית מתוך המאגר, לפתוח את הלפ-טופ או הסלולרי, לעיין בתפריט הבית המיוחד בעברית, ולחשב בשקלים את מחירה של כל מנה. כל מסעדה במאגר זוכה ל"כרטיס מידע" שכולל גם גלריית תמונות, מפת הגעה, וכמובן – התפריט. כל המידע מוצג בכל השפות. האתר, פיתוח ישראלי, הושק בימים אלה בגרסת בטא ב-22 מדינות.

 

רדיו

שלושה אתרי רדיו מצוינים ומומלצים במיוחד:

 

רדיו חזק – השדרוג באתר של רדיו ללא הפסקה (103FM) ראוי לצל"ש ענק, וממקם אותו במקום מכובד בשורה הראשונה של אתרי התוכן בארץ. הוא מספק שידור ללא הפסקה, מאפשר האזנה לכל קטע בכל תוכנית ששודרה בעבר, מפרק נכון את התכנים הרדיופוניים ליחידות מדיה עצמאיות שכיף לקרוא או להאזין להן, היקפו עצום, ובכל זאת - ההתמצאות בו קלה מנוצה. האתר עושה שימוש חכם בכוכבי הרדיו ככפתורי ניווט בתוכן, אך גם כמנופים שיווקיים לקידומו. יופי!

 

רדיו חכם – מאז נאסרה על הגולשים מהעולם הגישה ל"פנדורה",  בגין הפרת זכויות יוצרים, הוכתר הרדיו האינטרנטי Last.fm כיורש לגיטימי, ומאגרי מוזיקה רבים אחרים אימצו את שיטת ההאזנה האינטואיטיבית, ש"לומדת" את טעמו של הגולש ומציעה לו טרקים בסגנון זה. למרות ההצלחה הגדולה אצל הגולשים, האתרים האלה עמדו בסכנת סגירה תמידית נוכח שאלת הלגיטימיות של שידור המוזיקה ללא תשלום תמלוגים. אחד היורשים האלה הוא Deezer.com, אתר רדיו עצמאי שהוקם על יסודותיו של בלוג מוזיקה מצליח שהפעילו שני צעירים, שסגרו אותו מיוזמתם על מנת להפעיל מאגר גדול יותר באופן חוקי ובלתי מאוים. לשם כך חתמו הסכמים עם בעלי הזכויות בכל הז'אנרים, והפעילו מודל ייחודי, המאפשר לגולשים לצרוך מוזיקה מכל סוג ללא הגבלה וללא תשלום, תמורת שיתוף האמנים ובעלי הזכויות ברווחים מהפרסום באתר. המהלך החכם הזה מאפשר לכם להתוודע אל שירותי הרדיו המצוין הזה, להירשם כחברים, ולהיות בטוחים שהרשויות לא יסגרו אותו.

  

רדיו ישן – האתר הזה מציג אוצר רדיופוני שירגש מאוד את יוצאי צפון אמריקה הוותיקים: מאגר גדול של תוכניות רדיו עתיקות משנות השלושים-ארבעים-חמישים של המאה שעברה, בהן גם התסכיתים המפורסמים שריתקו את כל האמריקנים לפני עידן הטלוויזיה. המאגר כולל מאות תסכיתים מלאים ותוכניות רדיו עתיקות מכל ז'אנר – מיוזיקל, דרמה, קומדיה, מדע בדיוני, מתח ועוד. בין התסכיתים המופיעים שם אפשר למצוא קלאסיקות עולמיות, בהן "פלאש גורדון", אבוט וקוסטלו, "אבא תמיד צודק", ספיישלים של לואי ארמסטרונג, שיחות עם הנשיא פרנקלין רוזוולט, ושידורי חדשות ממלחמת העולם השנייה. האוסף המרשים הפרטי הזה שייך למפעיל האתר, שמגדיר עצמו "מעריץ הרדיו של פעם".

 

המדליקיה

מקבץ קישורים ואתרים מדליקים:

 

60 שנה ושיר – קישור מפתיע באתר של סגן ניצב בדימוס בועז גוטמן, מי שפיקד בעבר על יחידת פשעי מחשב של המשטרה וכיום מספק ייעוץ בתחום זה כאזרח, חושף מאגר בן כ-600 קטעי וידאו ואודיו של שירים ישראלים מכל הזמנים. הקטגוריה הזו היא המחווה של גוטמן לשנת ה-60 למדינה, ואף שמדובר בעמוד אחד אינסופי ומאוד לא מעוצב – ניכרת השקעה רבה באוסף עצמו, הכולל קלאסיקות של זמר עברי עוד מהשנים שקדמו להקמת המדינה, שירי להקות צבאיות ושירים על יחידות צה"ל, הקלטות נדירות ממופעים לאומיים או הופעות בפני חיילים ועוד.

 

מספר מיוחד – עמוד מוזר אך מדליק למדי, המציג מידע ייחודי לכל מספר כמעט מ-0 עד 9999. הגולשים מוזמנים להוסיף עובדות למספרים חסרי עובדה ייחודית. (נועה בן שבת).

 

מתא הטייס – כך נראה תא הטייס של מטוס הענק איירבוס A380 ב-360 מעלות. (שלח: מישל דור).

 

דפדפן מורחב – אנימציית וידאו חביבה שמציגה שני טיפוסים לכודים בתוך חלון דפדפן קטנטן, ומנסים להרחיב אותו בכוח. (שלח: דן דקל).

 

מצגת עולמית – יוזמה חדשה של מדריך הטיולים יאיר בר זוהר, שהפעיל עד כה עמוד קישורים המפעיל עמוד קישורים מצוין ושימושי למטייל העצמאי: מאגר מצגות. האתר הצנוע הזה מרכז מאות מצגות Power Point, של נופים ואתרי תיירות מכל העולם, שרובן נוצרו עצמאית בידי ישראלים ששבו מטיולים, או עברו במייל בין משתמשים מכל העולם. המצגות כוללות כמעט כל יעד שיכול לעניין אתכם. (שלח: אלי טובולסקי).

  

הציורים של מתן – שלא כמנהגנו, נפנה אתכם לצפייה בגלריה פרטית שנוצרה בעזרת מאגר היצירות של תוכנת פיקאסה, המציגה את ציוריו של מתן פלס. מתן, בן 38, לוקה בפיגור שכלי, אינו שומע ואינו מדבר, אך חבר במרכז "יחד בגליל" בקיבוץ מחניים, שמטרתו שילוב של המפגרים בקהילה הרגילה. בהנחייתה של המומחית לתראפיה באמנות נגה שיבצקי יצר מתן ציורים יפהפיים – נאיביים וכל כך נוגעים ללב - המוצגים בגלריה הזו. הציורים מוצעים שם למכירה, מתוך תקווה לגייס באמצעותם תרומות להמשך הפעילות של מרכז יחד.

 

חדש בטיוב

מקבץ מהסרטונים החמים באתרי הווידאו:

 

פסגת הפחד – תיעוד של הליכה מהירה לאורך השביל המתפורר של "קמינו דל רי" במלגה, ספרד, מהמסלולים המסוכנים ביותר בעולם. מדובר בשביל צר מאוד, ברוחב אדם בקושי, שנבנה במרומי הצוקים התלולים של "אל צ'ורו", ומשקיף אל קניון פראי מגובה 700 מטרים. השביל הזה נחנך ב-1905 לשם העברת סחורות וציוד, אולי מאז הוזנח, המעקה שלו נשר, ובנקודות רבות נותר באוויר רק בזכות מוטות ברזל דקים. משמעות הצעידה בו היא סכנת חיים ברורה ומיידית. בשנים 1999-2000 נהרגו שם ארבעה מטיילים, ועל כן נאטמו הכניסות לאתר בידי השלטונות הספרדיים. עם זאת, הרפתקנים רבים ממשיכים להגיע אל המקום ולצעוד את המסלול במלואו. הסרטון הזה צולם בידי הרפתקן כזה, הוא אינו מומלץ לצפייה לסובלים מפחד גבהים, וגם אלה שלא עלולים לחוות פחד ומועקה רק מעצם הצפייה בו. (שלח: עמית פל).

 

ראש סיכה - ווילארד ווגן הוא מיניאטוריסט יוצא דופן. היצירות שלו הן פסלים צבעוניים ומפורטים של אלמנטים היסטוריים, אתרי תיירות או דמויות מעולם הבידור, אולם אי אפשר לראות אותם ללא שימוש מיקרוסקופ, שכן כולם מוקמים בתוך...ראש סיכה. על מנת לצבוע את היצירות שלו הוא משתמש במברשות העשויות משערות זבוב, ולרוב הוא נדרש להאט במכוון את פעולות לבו, כדי להימנע מכל תזוזה של ידיו, שעלולה להחריב פסל שלם. מדהים.

 

מייקל הבולגרי – האודישנים לתחרות כוכב נולד בבולגריה ממשיכים לייצר קלאסיקות יוטיוב מופלאות. אחרי מאריה קארי הבולגריה והחד פעמית גם "בילי ג'ין" של מייקל ג'קסון זוכה שם לשחיטה פומבית.

 

חושף שיניים – שעשעו את חבריכם בטריק המסיבות העתיק ביותר, שיני תפוז. (שלח: עמית פל).

 

לאכול אותם – מקבץ פסלים מפירות וירקות.

 

אאוריקה – מקבץ המצאות מדליקות ושימושיות.

 

פנס רובה – המצאה קצת יותר דוחה: פנס נייד שאפשר להכניס לכיס ולקחת לטיול עם הכלב, ובשעת הצורך להשתמש בו כתת מקלע. (קרין אלון).

 

בקטנה: פספוסים

כדורגלן בנבחרת הונגריה "מתקן" ומבקיע ישירות לשער של קבוצתו

דביל צעיר אחד מחליט להתאבד בהזדמנויות שונות, ובכל פעם נכשל במקרה 

 

חיות מצחיקות – מקבץ קורע של בעלי חיים חכמים ומצחיקים במיוחד:

פיל מצייר

קוף אופנוען

חתלתול חוטף שמיכה

חתולים מפספסים 

נקמת החיות

חיות גנובות (צפיית חובה!)

 

 חלק מהאתרים עשויים להיות לא זמינים בשל עומס גולשים

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים