שתף קטע נבחר

הממשלה פירקה את המשרד לעניינים אסטרטגיים

אחרי פרישת ישראל ביתנו ואביגדור ליברמן מהממשלה, לא אויש התפקיד שנתפר עבורו. כעת הוחלט סופית על סגירת המשרד, אך בלשכת רה"מ מתעקשים: "היה צורך בהקמתו, הפונקציות יישמרו"

17 חודשים לאחר שראש הממשלה אהוד אולמרט העביר בממשלה החלטה להקים את המשרד לעניינים אסטרטגיים, חזרה בה הממשלה והחליטה היום (א') לסגור את שעריו. על פירוקו הצפוי של המשרד, לאחר פרישתה של סיעת ישראל ביתנו מהקואליציה, פורסם ב-ynet לפני כשבועיים.

 

ההחלטה האחרונה מחזקת את הטענה לפיה הקמת המשרד נעשתה מטעמים פוליטיים גרידא וכאתנן פוליטי למפלגתו של אביגדור ליברמן, בתמורה להצטרפותה לממשלה. היום, כאמור, מודים אולמרט והממשלה, שקיומו של המשרד לא היה נחוץ מלכתחילה.

 

לשכת ראש הממשלה דוחה את הטענות על הסף. גורמים מדיניים בכירים בירושלים מתעקשים שאכן היה צורך בקיומו של משרד זה, מכיוון שהוא עסק בריכוז מידע שנגע לגופים שלא כולם היו באחריות משרד הביטחון. "הפונקציות אשר הוקמו עם הקמת המשרד - יישמרו", נטען.

 

"חלק מסמכויות המשרד יועברו חזרה למשרד ראש הממשלה, כמו לשכת הקשר נתיב, חלקן יוטמעו בתוך המועצה לביטחון לאומי, וחלקן יוחזרו לסמכות משרד הביטחון. חבר הכנסת ליברמן תאם את כל הנושאים האלה מבחינת ראש הממשלה, ועתה יטפל בכך גורם אחר מטעמו", הובהר בתגובה לטענות על שיקולים פוליטיים.

 

השר לשעבר ליברמן נמנע היום מלהתייחס להחלטה,

 אולם בשיחה עם ynet לפני כשבועיים וחצי אמר בין היתר: "סגירת המשרד היא שגיאה אסטרטגית. במשרד הביטחון יושב היום ראש מפלגה גדולה המתוסכל ממצבו הפוליטי. הוא בא עם אג'נדה מדינית ברורה והדבר עשוי להיות בעייתי כשאין דעה שנייה".

 

מלשכת יועץ שר הביטחון ברק נמסר בתגובה לטענות ליברמן: "המשרד הוקם משיקולים פוליטיים, לא היה לו מקום כשהוקם עם הצטרפות ליברמן לממשלה ואין לו מקום היום. הוא היה מיותר מראש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. "אין דעה שנייה"
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. סוגר
צילום: פלאש 90
מומלצים