שתף קטע נבחר

סקר: 82% מהנוצרים בארה"ב אוהבים את ישראל

התמיכה של הנוצרים האמריקנים בישראל אינה מוטלת בספק: מסקר לקראת חגיגות ה-60 עולה כי 65 אחוזים מהם יושפעו מעמדת המועמד לנשיאות בנושא המזרח התיכון, לפני שילכו לקלפי. מחצית מהנוצרים רוצים לבקר במקומות הקדושים

עכשיו גם הסטטיסטיקה מוכיחה - ישראל מאד פופולארית בארה"ב: סקר חדש שנערך בקרב נוצרים באמריקה קובע כי 82 אחוזים מהם אוהבים את העם היהודי ומדינת ישראל ומאמינים כי יש להם חובה מוסרית לתמוך בהם. הסקר, שנערך בקרב נוצרים פרוטסטנטים וקתולים, בחן את גישתם לישראל, את עמדתם על עתיד ירושלים והדרך לטפל באיום הגרעין האיראני.

 

בין היתר נשאלו משתתפי הסקר אם מדינה פלסטינית בגדה המערבית וברצועת עזה תהיה דמוקרטית שוחרת שלום או מדינת טרור? 32 אחוזים השיבו "מדינת טרור", 24 אחוזים ענו "מדינה דמוקרטית שוחרת שלום". 44 אחוזים הודו שאינם יודעים. בהקשר של הסכם שלום ישראלי-פלסטיני, אמרו 50 אחוזים כי הם תומכים בכך שירושלים תישאר מאוחדת בריבונות ישראלית, 17 אחוזים תמכו בחלוקת ירושלים ו-33 אחוזים אמרו כי אינם יודעים.

 

45% רוצים מועמד שלא ילחץ על ישראל

65 אחוז מהנוצרים האמריקנים משוכנעים כי אם איראן תפתח נשק גרעיני, ינסו מנהיגיה להשתמש בו לתקוף את ישראל ו"למחוק אותה מהמפה", כפי שמאיים נשיאה מחמוד אחמדי-נג'אד. אחוז דומה אמר כי התייחסות המועמדים לנשיאות ארה"ב לנושאים הקשורים למזרח התיכון, תהווה גורם מפתח באופן הצבעתם. 13 אחוז אמרו כי העיסוק במזרח התיכון לא יקבע את אופן הצבעתם ואילו 23 אחוזים אמרו כי אינם יודעים אם הסוגייה תשפיע על אופן הצבעתם. 

 

הסקר, שנערך על ידי חברת מקלין, לבקשת קרן יהושע של הנוצרים האוונגליסטים בארה"ב, מצא גם כי 45 מהנוצרים האמריקנים יתמכו במועמד לנשיאות שיצהיר כי יגן על אמריקה מטרור איסלאמי, על ישראל מתקיפה איראנית ויתמוך בהימנעות מהפעלת לחץ על ישראל בנושא ויתורים המסכנים את בטחונה.

רק תשעה אחוזים אמרו שלא יתמכו במועמד כזה ו-29 אחוזים אמרו שעמדות אלה לא ישפיעו על אופן הצבעתם.

 

אם הסקר משקף את הלך הרוח של האמריקנים, אזי גורמי התיירות בישראל צריכים לעשות חשבון נפש. מהסקר עולה כי מחצית מהנוצרים האמריקנים רוצים להגיע לסיור בישראל ולבקר במקומות הקדושים לנצרות, אולם רק אחוז קטן מהם עשה זאת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנוצרים רוצים לבקר במקומות הקדושים
צילום: AP
מומלצים