שתף קטע נבחר

ברביבאי לקח חופשה מתפקידו: "אערער"

ראש עיריית קריית שמונה הודיע על כוונתו לצאת לחופשה ללא הגבלת זמן, ולערער על הרשעתו בשוחד ובמרמה. ממלא מקומו: סמי מלול. הדעות בעיר חלוקות - האם נעשה לברביבאי עוול?

ראש העיר קריית שמונה, חיים ברביבאי, הודיע הערב (ב') על כוונתו לצאת לחופשה מתפקידו ללא הגבלת זמן, בעקבות הרשעתו בקבלת שוחד ובמרמה. "אני מופתע ומאוכזב מהכרעת הדין, ובכוונתי להגיש ערעור", אמר ברביבאי. סמכויותיו יועברו לממלא-מקומו, סמי מלול.

 

ובינתיים, הרוחות בעיר סוערות. הרשעת ברביבאי מפצלת את היישוב הצפוני לשניים - אלה שתומכים בראש העיר הכמעט נצחי ואלה שדורשים ממנו לפנות מיד את מקומו.

 

מקורביו של ברביבאי טוענים, כי הוא חש הקלה עם סיום המשפט.

"האהדה הרבה לה זכה לאורך המשפט ובמיוחד בשבועות האחרונים בטלפונים ובמכתבים שהגיעו לא מאנשים שהיו מזוהים עימו כל השנים, מחזקת אותו והוא דבק להמשיך ולשרת את תושבי קריית שמונה גם בעתיד", אמר אחד המקורבים.

 

לפני החלטתו לקחת חופשה, גיבה אותו מלול, חברו הטוב בשלושים השנים האחרונות, ואמר: "זהו יום עצוב לי אישית ולעיר קריית שמונה בכלל. אני עצוב בשביל חיים כי זה לא מגיע לו, ופסק הדין גורם לו עוול. אעמוד לצידו בכל דבר שאוכל לסייע".

 

ברביבאי מכהן בתפקידו במשך כ-11 שנים ולדברי מלול, הוא תיפקד בצורה מעוררת כבוד במהלך מלחמת לבנון השנייה. "זה היה זמן האמת לראות את תפקודו של ראש רשות בחירום וחיים היה פשוט מצוין. עוד שבעה חודשים יתקיימו בחירות ולצערי בציבור בארץ בכלל, יש אווירה של שמחה לאיד על כל איש ציבור שמורשע", אמר מלול.

 

"יום שחור לקריית שמונה"

יגאל בוזגלו, חבר אופוזיציה במועצת העיר, דרש עוד בצהריים מברביבאי לפרוש והוסיף: "אין ספק שמדובר ביום שחור לקריית שמונה בלי קשר לקואליציה או אופוזיציה. יום בו מורשע ראש עירייה בעבירות קשות שיש עימן קלון היא בשורה לא טובה".

 

גם בקרב התושבים הדעות חלוקות. יוסי חדד שמתגורר בעיר 25 שנים מאמין כי ברביבאי חייב לקבל על עצמו את הדין: "אני לא איש פוליטי אלא אדם שמדבר מהעם. אם אני הייתי מורשע בעבירות דומות הייתי מפוטר מהעבודה שלי ומוכנס מיידית לכלא. עד שהוא הורשע, ברביבאי היה חף מפשע. שיערער, ואם ינצח אז הוא יוכל לשוב ולהתמודד על התפקיד בעתיד".

 

גרגורי רומדינסקי, שגם כן מתגורר בקריה חושב שלראש העיר שלו נעשה עוול:

"מהרגע שהגישו כתב אישום נגדו אז התקשורת וכל המתנגדים שלו כבר קבעו שהוא אשם, פיטרו אותו אמרו שיישב בכלא".

 

"לראש העירייה היתה אפשרות לעשות עסקת טיעון כמו רבים אחרים, להודות שהוא פושע ולקבל משהו קטן. הוא בחר לעמוד למשפט ובמקרה הזה הוא הפסיד", אמר, ולפני ששמע על החלטת ברביבאי לקחת חופשה, הסביר את עמדתו: "אם הציבור חושב שהוא צריך ללכת הביתה הוא יעשה את זה בבחירות בעוד שבעה חודשים".


פורסם לראשונה 14/04/2008 18:19

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברביבאי בבית המשפט
צילום: חגי אהרון
מומלצים