שתף קטע נבחר

הפרקליטות מבקשת 7 שנות מאסר לח"כ בניזרי

התביעה מבקשת לגזור על חבר הכנסת מש"ס, שהורשע לפני שבועיים בעבירות של קבלת שוחד והפרת אמונים, עונש של שבע שנות מאסר בפועל וקלון

שבע שנות מאסר בפועל וקנס כספי גבוה - זה העונש שדורשת פרקליטות המדינה להטיל על ח"כ שלמה בניזרי מש"ס. בנוסף דורשת התביעה להטיל על השר לשעבר קלון. כך עולה מדיון שהתקיים היום (ג') בשלב הטיעונים לעונש בבית משפט המחוזי בירושלים. פרקליטיו של בניזרי ביקשו מאסר על תנאי.

 

נציגת הפרקליטות במחוז ירושלים, עורכת הדין נורית ליטמן, הודיעה לשופט יעקב צבן כי הפרקליטות דורשת עונש מאסר בפועל לתקופה ארוכה והעמידה את בקשתה על שבע שנים. בנוסף היא ביקשה שבית המשפט יקבע כי במעשיו של בניזרי דבק קלון. בניזרי קם לקראת סוף הדיון ופנה לשופט: "אדוני השופט אשתי פרסה בפניך את המצב בבית, בדיון הקודם ועכשיו אני, מבקש שתקל עלי".

 

לפני שבועיים הרשיע בית המשפט המחוזי בירושלים את ח"כ בניזרי בעבירות של קבלת שוחד מהקבלן משה סלע. עוד הורשע בניזרי בהפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט, אך זוכה מחלק מהאישומים שיוחסו לו. ידידו הרב ראובן אלבז הורשע גם הוא חלקית, בתיווך לשוחד וקשירת קשר.

 

לאחר פרסום הכרעת הדין אמר חבר הכנסת מש"ס: "שמונה שנים אני נרדף על לא עוול בכפי. איפה עבירת השוחד הכי גדולה שהיתה מאז קום המדינה? כנבחר ציבור אני מרגיש חובה להביא את גרסתי להכרעת הדין ולא להתחבא בביתי ולקיים שתיקה כהודאה".

 

פרקליטות המדינה הודיעה כבר כי תדרוש הטלת קלון בשלב הטיעונים לעונש שייגזר על בניזרי. אם תתקבל הדרישה, יושעה בניזרי אוטומטית מהכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניזרי בבית המשפט בהכרעת הדין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים