שתף קטע נבחר

"לשתף את בעלי בפנטזיה על סקס עם אשה?"

במסגרת המבצע חבר מביא חבר, הפנטזיה המינית של קיום יחסים עם בן אותו מין קיימת אצל הרבה מאוד נשים וגברים כאחד. זה יכול להיות נפלא לזוגיות, אבל יכול גם לסכן אותה

שאלה:

אני בת 40, נשואה עם שני ילדים. ראיתי לא מזמן סרט על שתי נשים שעושות סקס, וזה נראה לי מדהים. מאז התמונות האלה לא יוצאות לי מהראש, כל הזמן בא לי לנסות את זה. כדאי לי לשתף את בעלי בפנטזיה הזאת? אני פוחדת שהוא ייעלב.

 

 

תשובה:

לא על הלחם לבדו יחיה האדם. גם אם יפנטז על עוגה, ייהנה מהפרוסה! פנטזי חופשי!

 

הקושי העיקרי שאת מתארת בפנייתך הוא רגשות אשם ופחד לחלוק עם בעלך את הפנטזיה ולממש אותה, לא שום דבר אחר.

 

הנפלא בעולם הפנטזיות הוא שאנחנו יכולים ליצור כל מה שאנו חפצים, וזאת ללא כל מגבלות המציאות בה אנו חיים. הפנטזיה יכולה להיות ביטוי לרצון לא מודע שלנו, או אמצעי למימוש רצונות שאיננו יכולים לממש במציאות, או פשוט כדי להעצים את החוויה המינית שלנו.

 

כל זוג קובע לו כללים אחרים לבגידה, אבל מבחינה מקצועית, אין בפנטזיה על אשה אחרת או למעשה פנטזיה על כל דבר אחר בכדי להעיד על בעיה במערכת הזוגית או הפרעה אישית.

 

נתון נוסף שעשוי להקל על תחושותייך הוא שמחקרים מצביעים על כך שבקרב רוב הזוגות שנמצאים בקשר ארוך ומשמעותי, לאחר פרק זמן מסוים בקשר (ולא חייב להיות זמן ממושך) ייתכן שיהיה שימוש בפנטזיה מינית בזמן האקט.

 

אבל שאלתך אינה עוסקת בעצם בפנטזיה, אלא באפשרות של מימושה. במסגרת המבצע חבר מביא חבר, הפנטזיה המינית של קיום יחסים עם אותו בן מין קיימת אצל הרבה מאוד נשים וגברים כאחד. החיפוש אחר הרפתקה מינית כזו או אחרת, בידיעת בן/ת הזוג, קיים מאז קיום המין האנושי. זו אחת הדרכים לגוון ולהעשיר את חיי המין מבלי "לגנוב" ולבגוד ללא ידיעת בן/בת הזוג.

 

מימוש פנטזיה כמו זו שלך חשוב שיהיה בהתאם להסכמה המשותפת של שני בני הזוג. לפני שנכנסים לתשמישי מיטה, יש לקבוע כללי קדושה. כלומר, לקבוע מראש חוקים באשר למי להסכים? מה יקרה במיטה? מי בדיוק יהיה עם מי? כמה רחוק אפשר ללכת עם הפנטזיה? האם יש לקבוע קוד, סימן באשר למתי להפסיק לפני שזה הופך לפיאסקו וכולי.

 

פרץ קשה של קנאה יכול להציף

יחד עם כל ההחלטות והחוקים, ולצד המתח הציפייה וההתרגשות הגדולה, יש לא מעט אנשים שהחוויה עלולה להיות קשה להם. החשיפה של בן הזוג (לשון זכר לשון נקבה) למחשבה ו/או למראה של בן זוגו/ה מתנה אהבים עם מישהו/י אחרת עלולה לאיים ואפילו לחבל בקשר. פרץ קשה של קנאה יכול להציף אדם זה או אחר, ויש גם מצבים של העדפה לקיים יחסים עם הצלע ה"חדשה" על פני בן הזוג הקבוע, דבר המשאיר את האדם השלישי עם תאוותו בידו ועלול לגרום כרסום ביחסים ואפילו פירוק הקשר. מכאן שחשוב שיהיה כלל שאף אחד מבני הזוג לא ירגיש ולא יהיה מחוץ לעניינים.

 

באשר לתוצאות, יש כאלו שיקטרגו ויגידו בפסקנות "לא!" הם יגידו שפנטזיה שכזו מעוררת אמנם את מיצי הפנטזיה של אנשים רבים, אבל לא תעמוד במבחן המציאות אצל רוב הזוגות. המקטגרים יאמרו שלאחר שזוג יחליט להעביר את עצמו חוויה שכזו, ככל הנראה זוגיותו לעולם לא תחזור להיות כשהיתה בעבר. יאמרו שאף גבר שאוהב את בת זוגו אהבת אמת, ואף אשה שאוהבת את בן זוגה אהבת אמת, לא יצליחו לגרש מדמיונם לאחר מכן את תמונות בן/בת זוגם עם גבר או אשה אחרת. התמונות ירדפו אותם בעיניי רוחם יום אחר יום, ולבסוף ישנו את מערכת היחסים לרעה, אם זו לא תיהרס לחלוטין. לדברי אלה, בתיאוריה הכל טוב, יפה, מפתה, מגרה וקל, אבל כשמגיעים הדברים לידי מעשה, הם מתגלים בדיעבד כטעות חמורה, ושני בני הזוג עלולים לשלם עליה מחיר כבד.

 

לעומת זאת, אחרים יטענו שאם יש קשר חזק וטוב בזוגיות, חוויה שכזאת רק תחזק ותעמיק את הקשר. מימוש הפנטזיה יפתח אמון ופתיחות ויתרום רבות למיגור השיגרה והשעמום שבחיי היומיום.

 

כסקסולוג וכמטפל זוגי, פגשתי עם השנים זוגות שחוו ניסיון מיני, בהסכמה, מחוץ לקשר, ואפילו למשך תקופות ארוכות. פגשתי זוגות בכל הגילים שהכניסו חוויה זו לרפרטואר המיני שלהם. פגשתי זוגות שהרוויחו מהניסיון ומהחוויה, אבל גם זוגות שהתפרקו בגללה.

 

לסיכום: כל זוג וההעדפות שלו. אין כללים ברורים וקשה לדעת מראש למי זה יהרוס ולמי זה יועיל. שמעתי מאנשים שזה מפרה מאוד את הזוגיות ואת הסקס שלהם, ובכל פעם שמתחשק אפשר "לברוח" לרגעי הפנטזיה. מי שניסה ונהנה - אשריהו.

 

מה שנותר לי הוא לייעץ לך להעלות את הנושא בפני בעלך לא באופן ישיר עלייך, אלא כשאלה כללית-פילוסופית על החיים, אולי אפרופו משהו שתראו בטלוויזיה. אם הוא יענה בחיוב, המשיכי לפתח את הנושא ולגרות אותו, תרתי משמע.

 

זכרי רק דבר אחד שסבתא שלי אמרה לי כשהייתי קטן והדלקתי גפרורים: מי שמשחק באש, עלול להיכוות!

 

 

  • עידן מיליצ'ר הוא סקסולוג ומטפל זוגי. ניתן לשלוח שאלות למערכת, אבל לצערנו אין אפשרות לקבל תשובה אישית לכל פונה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זה נראה לי מדהים, לא יוצא לי מהראש
צילום: index open
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים