שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רצח מאפור לוורוד

  איך ד"ר אדיסון מונטגומרי הבוגדנית של "האנטומיה של גריי" הפכה להיות טלנובלה על מזרקים בספין־אוף "מרפאה פרטית"? בראיון טרנס־אטלנטי, קייט וולש נדרשת לסוגיה המרתקת, וכנשואה טרייה, גם משחררת תובנה על הצורך בזוגיות דווקא בזמן הצלחה בקריירה: "אתה מגלה שזה לא כיף לצפות בשקיעה לבד, וזה לא שווה כלום אם אין מישהו לידך שיצפה באותה שקיעה איתך ויחזיק ביד שלך". קיטש וולש

  קריירה של קייט וולש בטח צובטת את עצמה כל בוקר כדי לבדוק שכל זה אמיתי ולא חלום. השחקנית, 39, מיקס של אבא אירי ואמא איטלקייה, שהחלה את הקריירה כדוגמנית מסלול ביפן, היתה עד לפני שלוש שנים אחת ממאות אלפי שחקניות אמריקאיות הנחשבות ל"שחקניות עובדות", כשעבדה בסדנת התיאטרון של פיבן, שאותה ייסדו הוריו של ג'רמי פיבן, הלא הוא ארי גולד האלילי מ"הפמליה"; קיבלה תפקידי אורח בסדרות כמו "רצח מאדום לשחור" ו"חוק וסדר", תפקיד קבוע ב"דרו קארי" וב"נורם", אבל בכל זאת, למרות המשכורת הקבועה, אף אחד - בטח לא וולש עצמה - לא חלם ששלוש שנים אחר כך היא תישא סדרה מצליחה על כתפיה למודות הפילאטיס.


  ההצלחה לא שווה כלום אם אתה לבד (צילום: gettyimages/אימג'בנק)

   

  הדרכים לקבל סדרה משלך מפותלות ומסתוריות, אבל דרך אחת שכבר הוכיחה את עצמה היא לשחק את המרשעת. תראו את גילת אנקורי, שמאז ימיה כגברת לינוביץ' ב"רמת אביב ג'", נחתה במשבצת מנחה בערוץ החיים הטובים.

   

  טוב, לא משנה, הבנתם. וולש הגיחה אל חיינו ואל חייה של מרדית גריי בעונה הראשונה של "האנטומיה של גריי" בתור ד"ר אדיסון (מי קורא לבת שלו אדיסון?!) מונטגומרי (ומי קורא למשפחה שלו מונטגומרי?! עדיף קצנלנבוגן), צ'ילבה מהנפתלין, אשתו הבוגדנית של ד"ר מקדרימי, שעשתה את זה עם חברו הטוב ביותר וריסקה את ליבו - רק בשביל להגיע עד לבית החולים סיאטל גרייס כדי לקחת אותו חזרה מידיה הענוגות של ד"ר גריי. התפקיד שלה היה אמור להתפזר על פני שלושה פרקים, אבל הפעם אלת הגורל נופפה בשרביט הקסם שלה והצופים אהבו את האשה הבוגדנית, כל כך אהבו עד שוולש קיבלה תפקיד קבוע בסדרה וגם את הספין־אוף לדמותה של מונטגומרי שנכתב על ידי שונדה ריימס, יוצרת "האנטומיה", הנקרא "מרפאה פרטית" ומשודר אצלנו ב־yes.

   

  הראיון עם וולש נערך בטלפון. 10 דקות בלבד מקציבים לי האנשים הטובים מטעמה לראיון, ונשארים על הקו כדי לבדוק שאיני שואלת שאלות לא ראויות. אצלי בבית מי שעושה את זה רוחץ כלים בשבוע שאחר כך, אבל שיהיה. תוך כדי הנסיעה במונית משדה התעופה ברומא למלון, על וולש לבלות בשיחה טלפונית עם עיתונאית ישראלית. אני די מרחמת עליה, אבל היא דווקא מרוצה מאוד וידידותית.

   

  מזל טוב! קיבלת סדרה משלך... מתי גילית שזה עומד לקרות?

   

  "תודה רבה! כבר הרבה זמן שאנחנו השחקנים ידענו שהולכים לעשות ספין־אוף המבוסס על אחת הדמויות, בגלל ש'האנטומיה' מצליחה כל כך, אבל לא ידענו על מי הולכים לעשות את הסדרה. לפני כמה חודשים שונדה שלפה אותי מהסט, לקחה אותי לחדר צדדי ואמרה לי 'מזל טוב'".

   

  ואיך ההרגשה?

   

  "מדהימה. שמחתי מאוד, הרגשתי כאילו שנים של עבודה קשה התנקזו לרגע הזה".

   

  והשחקנים האחרים לא קינאו בך?

   

  "לא, ידענו שזה יגיע והיינו מפרגנים לכל אחד, מי שלא יהיה. לכל אחד היה מגיע לקבל את זה ופשוט היה לי מזל שהם חשבו עליי. כל האחרים מאוד פרגנו. באמצע העונה למשל, היה פרק מיוחד בן שעתיים שצולם בלוס אנג'לס ונקרא 'הצד השני של החיים', והוא למעשה הפיילוט של הסדרה החדשה. הזמנתי את כולם לצפייה אצלי בבית והיה אוכל ואלכוהול וכולם שמחו בשבילי. היה ערב מאוד נחמד".


  אורחת שקיבלה תפקיד קבוע, שהתפתח לספין אוף. קייט וולש

   

  היא מצטנעת, אבל הפרק הזה זכה ל־21 מיליון צופים, שני מיליון יותר מפרק ממוצע של "האנטומיה". נו, איך אומרים בפולנית? לבריאות. בפרק הראשון הרשמי צפו קצת פחות, משהו כמו 14.41 מיליון צופים, אבל בארצות הברית התוכנית עדיין נחשבת לנצפית ביותר בשעת השידור שלה. וולש, בשיא הנונשלנט, היתה בכלל בצילומים באותה שעה.

   

  כשהסדרה עלתה על המרקע, באותו שבוע שהגיחה גם סדרת המדע הבדיוני "האשה הביונית", כולם רצו לראות מי מנצח ברייטינג - הביונית או הדוקטורית. בסוף ניצחה הרופאה כמובן, והאשה בעלת כוחות העל לא שרדה לראות עוד עונה. לעומת זאת אדיסון מונטגומרי, האנושית יותר, שרדה בחינניות, אפילו תהיה עונה שנייה. בסדרה היא עוברת לאל.איי, מצטרפת למרפאה פרטית המאוכלסת ברופאים שריריים וחתיכים וברופאות יפהפיות וחלקות עור, כולם מצטיינים במקצועם אך בעלי אינטליגנציה רגשית השואפת לאפס, מה שגורם להם להתערבב זה בזו ולנהל מערכות יחסים ילדותיות והיסטריות. אבל בכיף שלנו, לא? הפרק הראשון, למשל, נפתח כשאליסון יוצאת מהמקלחת עירומה, רוקדת ועומדת מול החלון כדרכן של שרשוחות מאז ומעולם, אבל מגלה להפתעתה שאחד מעמיתיה נותן בה מבט שאינו משתמע לשתי פנים.

   

  כשסיפרו לך על הקו העלילתי של הסדרה לא פחדת שזה יהיה כמו אופרת סבון?

   

  "תראי, גם ב'אנטומיה' יש עלילות שהן הכי אופרת סבון, השאלה היא איך מספרים אותן. ב'אנטומיה' הן סופרו בעדינות ובכל פרק יש כמה סוגים של עלילות. גם ב'מרפאה פרטית' יש כמה סוגי עלילות. נכון שיש יותר התמקדות ביחסים שבין הדמויות, אבל יש גם סיפורים מקצועיים מרגשים מאוד".


  ניצחה את "האישה הביונית". וולש

   

  אני בטוחה. גם את "האנטומיה" לא ראיתי בשביל המקרים הרפואיים אלא בשביל מקדרימי, מקסטימי ומקמרדית, הרי "האוס" זה לא וכולנו יודעים את זה. מבקר הטלוויזיה של ה"ניו יורק טיימס" כתב שמאז המחזה "ביבר הזכוכית" של טנסי וויליאמס (שנכתב בשנת 1945, כן?), המתאר בחורה מופנמת וביישנית בצורה חולנית, לא נכתבו דמויות נשיות כל כך מדכאות בחולשתן. אבל אולי המבקרים האלה לא מתרשמים מטיי דיגס, מומחה לרפואה פנימית, בלי חולצה, כמו 14.41 מיליון צופים. ובאמת, בעוד שלסדרת האם הגיחה ד"ר מונטגומרי בתור אשה בוגדנית ומשוחררת רסן, הרי של"מרפאה פרטית" מגיעה אדיסון שונה לגמרי, על סף הבתולית.

   

  מה קרה לאופי של אדיסון? יש לי הרגשה שהיא עשתה עצירת ביניים במנזר. מה, דמות שמובילה סדרה צריכה

  להיות צנועה?

   

  "זה מה שיפה בסדרות, שדמויות מתפתחות. נכון שבהתחלה היא היתה קצת יותר, איך לומר, משוחררת ונהנתה מהחיים בלי לדפוק חשבון, אבל החיים לימדו אותה כמה דברים. בשביל הצופים זו הזדמנות להכיר אותה מחדש".

   

  זה הלחיץ אותך שיש סדרה שמונחת על הכתפיים שלך?

   

  "תראי, יש משהו שמשותף לאדיסון ולי: שתינו עובדות קשה ולשתינו ההצלחה לא באה בגיל צעיר, ככה שאני יודעת שזו אחריות גדולה. אבל זו עבודת צוות ולא רק אני, ואני יודעת גם לקחת את זה בפרופורציות".

   

  איך האווירה על הסט אחרי שאיסיאה וושינגטון הועזב בעקבות ההערה ההומופובית שדפק לטי.אר נייט?

   

  "אני לא ממש נמצאת שם, את יודעת, אני על הסט של 'מרפאה פרטית', אבל אני מתארת לעצמי שזה לא קל. אנחנו כמו משפחה, לטוב ולרע, ובמשפחה יש חילוקי דעות וגם אהבה. ההחלטה הגיעה מלמעלה ואני מכבדת אותה וגם מצטערת עבורו".

   

  לפני כחצי שנה, בנובמבר האחרון, התחתנה וולש עם אהובה, המפיק אלכס יאנג, שעובד כרגע על הרימייק לסדרת הפעולה "צוות לעניין" והופך אותה לסרט קולנוע שיעלה על המסכים ב־2009, וכן על הפריקוול לסדרת "X־מן". בתחילת 2007 יצאה עם השחקן דייב אנבלה (ג'סטין ווקר ב"אחים ואחיות"). למרות ההכחשות הם נתפסו כשהם מתנשקים במסיבה של איימי וויינהאוס ובמסיבה שלפני האוסקר. למרות שיש לה פור של 12 שנה מעליו, זה לא הפריע לאיש - טוב, ברור, לפני וולש יצאה היו שמועות שהפוחז יוצא עם סאלי פילד, המגלמת את אימו ב"אחים ואחיות". אבל כאמור, הוא היסטוריה והיא נשואה.

   

  מזל טוב. שמתי לב לזה שאנשים רבים מתחתנים כשהם מצליחים. יש לך איזה הסבר לזה?

   

  "כן, אני חושבת שהרבה פעמים אתה רודף אחרי הצלחה במשך שנים רבות, ואז, כשאתה משיג אותה, אתה מגלה שזה לא כל כך נעים לחוות אותה לבד. אתה מגלה שזה לא כיף לצפות בשקיעה לבד, וזה לא שווה כלום אם אין מישהו לידך שיצפה באותה שקיעה איתך ויחזיק ביד שלך. ההצלחה זה אותו דבר, היא לא שווה כלום אם אתה לבד, הכי כיף לחלוק אותה עם מישהו אחר ולא להיות בודדה".

   

  אז בודדה היא לא, בטח כשאפילו ברק אובמה - המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית, שוולש תומכת נלהבת שלו - פנה אליה בכנס פוליטי כדי לשאול איך מצליחה העונה החדשה והתנצל שאין לו זמן לצפות בה.

   

  בינתיים מתכננים ברשת NBC להחזיר את ד"ר מונטגומרי לפרק מיוחד במהלך העונה הרביעית של "האנטומיה של גריי", שם היא תעולל כהרגלה מעשים שלא ייעשו, אולי במקדרימי, אולי במקסטימי, קשה לדעת. מה שבטוח הוא שכרגע החיים מחייכים אל קייט וולש, ואם תנמיכו את רמת גלי האלפא במוח שלכם ותבהו בסדרה החדשה, תגלו שמול כמות כזו של יופי גברי ונשי אפשר לחייך בטמטום אל המסך ולומר ברוך שלא עשני רופא. 


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים