שתף קטע נבחר

בעקבות המעילה: דירקטורים בבנק למסחר ישלמו מאות אלפי שקלים

על פי הסכם הפשרה המתגבש בין כונס הנכסים הרשמי לבין הדירקטורים ונושאי המשרה לשעבר בבנק למסחר, חברת הביטוח שביטחה את נושאי המשרה תשלם עבורם כ-2.5 מיליון דולר

מסתמנת חתימה על הסכם פשרה בין כונס הנכסים הרשמי (כנ"ר) לבין הדירקטורים ונושאי המשרה לשעבר בבנק למסחר.

 

על פי הסכם הפשרה המתגבש, ניו המפשייר אינשורנס, חברת הביטוח שביטחה את נושאי המשרה והדירקטורים, תשלם כ-2.5 מיליון דולר עבור הנתבעים. נוסף על כך נראה כי כל אחד מהנתבעים ישלם כ-250 אלף שקל כתרומה אישית כדי להביא לסיום התביעה.

 

הכנ"ר הגיש את התביעה בתפקידו כמפרק הבנק, בטענה לאחריותם של הדירקטורים ונושאי המשרה למעילה שביצעה אתי אלון באפריל 2002. זה כמה שבועות שמתנהל מו"מ בין עורכי דינם של הדירקטורים ונושאי המשרה לשעבר בבנק לבין הכנ"ר, ונראה כי הצדדים יסכמו את הפשרה בתוך כמה חודשים. הדיון בתביעה אמור להתקיים בנובמבר הקרוב.

 

גורם המקורב לדירקטורים אישר ל"כלכליסט" כי אכן מתנהל משא ומתן, ואמר: "עורך הדין ששכרנו מפעיל לחצים מסיביים להסדר". הגורם הביע שביעות רצון מהפשרה והוסיף: "מבחינתנו זוהי פשרה פנטסטית. זה יכול היה לעלות לנו הרבה יותר".

 

ביוני 2005 הגיש הכנ"ר תביעת ענק בסכום של כ־271 מיליון שקל נגד האחראים לקריסת הבנק למסחר. כתב התביעה מפרט את אחריותם של הגורמים השונים לביצוע הגניבה ולקריסת הבנק, תוך פירוט אופן ביצוע הגניבה על ידי אתי אלון, קבלת הסכומים הגנובים על ידי צדדים שלישיים בידיעה כי מקור הכספים הוא בכספי הבנק שנגנבו, ואחריות הגורמים השונים שאפשרו למעשי הגניבה להתרחש.

 

לאחר הגשת התביעה טענו הדירקטורים לשעבר כי מנכ"ל הבנק, מנהליו, מורשי החתימה ומבקר הפנים התרשלו בביצוע תפקידם. את מנכ"ל הבנק לשעבר משה לייבוביץ מייצגים עוה"ד יוסי בנקל ואלי כהן. עו"ד אריאל זליכוב מייצג את שמיל ובר.

 

את הידיעה כתבו אביעד גליקמן והדר קנה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
אתי אלון. מחוללת הקריסה
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים