שתף קטע נבחר
צילום: ablestock

תודה אלוהים תודה

הייתי עושה עסקאות עם אלוהים: תפסיק ת'גשם, תקבל מסטיק. תביא לי סקטים אני אעזור לאמא. אבל רק כשנפלה לאמא עין, הבנתי שאני לא צריך לעשות איתו תנאים, כי הוא תמיד יאהב אותי

הייתי ילד שניסה את אלוהים כל הזמן.

 

פעם אחת בבית כנסת (של הספרדים) לפני תפילת ערבית של יום שישי ירד גשם. בבית הכנסת אסור היה לאכול מסטיקים ,הייתי חייב לצאת החוצה ולאכול אותם. נעמדתי ליד הפתח של המרפסת איפה שנוטלים ידיים,הסתכלתי לשמיים והחלטתי לעשות עם אלוהים עסקה לא קטנה לילד בן שמונה.

 

"מסטיק אחד לי ומסטיק אחד לך. בתנאי שתפסיק את הגשם עכשיו!"

 

נתתי לו רגע זמן להחליט וכשקיבלתי אישור הכנסתי מסטיק לפה לעסתי כמה לעיסות,כדי שיהיה לו נח יותר לאכול, ואמרתי: "אם תפסיק את הגשם עכשיו, אני אפסיק ללעוס ואזרוק לך אותו".

 

הגשם התחיל מיד להיחלש. ממבול הוא הפך לגשם, ומגשם לטיפות, ומטיפות לשלוליות. על אחת מהן נחת המסטיק שהבטחתי לאלוהים.

 

אבל זה לא הספיק לי, כדי להאמין לו שהוא חבר שלי והייתי חייב להעביר אותו עוד ניסויים, כמו: סקטים תמורת לעזור לאמא להעביר למג'נונה של השכונה שקית עם בגדים ישנים. או כמו: ספורטק בשבת תמורת עמידה בחושך בחדר, תוך כדי שאני משנן "תודה אלוהים תודה, לא אגיד שאתה רע" - ועוד מיני חוזים שונים ומשונים.

 

אבל אני לא אשכח את אותו מקרה שהבנתי בפעם הראשונה שאלוהים הוא חבר שלי והוא יעשה כל מה אבקש.

 

פעם אחת אחותי סרגה סוודר, סתם סוודר, ופעם אחת כשהיא לא הייתה בבית, אמא שלי ניסתה לעזור לה לסיים אותו. אני ישבתי בסלון אכלתי שניצל עם קטשופ, פתאום שמעתי את אמא שלי צורחת מהחדר.

 

רצתי אליה ושאלתי: "מה קרה?", והיא ענתה שנפלה לה העין.

 

"מה???"

 

רצתי מיד למרפסת והתפללתי לאלוהים שירים לאמא שלי מהר את העין, ואמרתי: "תודה אלוהים תודה. בחיים לא אגיד שאתה רע. תודה אלוהים תודה. לא אגיד שאתה רע. תודה אלוהים תודה. לא אגיד שאתה רע"

 

לא עברה שנייה ואמא שלי מהחדר צעקה שחזרה לה העין למקום.

 

באותו רגע הבנתי. אלוהים,הוא חבר שלי.והוא יעשה כל מה שאני אבקש.

 

  • יחזקאל לזרוב הוא שחקן, רקדן, צלם וכוריאוגרף

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לזרוב מתוך "היה או לא היה"
צילום: ז'ראר אלון
לאתר ההטבות
מומלצים