שתף קטע נבחר

נחתם ההסכם לתוספת שכר של 5% במגזר הציבורי

התשלום הראשון, על התקופה שבין ינואר לנובמבר 2008, יינתן כמענק של 16.5% כבר ביוני הקרוב. המענק ישולם לכלל העובדים והגמלאים בעלי פנסיה התקציבית. בנוסף נקבע שגמלאים בעלי פנסיה תקציבית יקבלו את מלוא תוספת השכר בשיעור של 5%, ותוענק להם תוספת שחיקה חד פעמית בשיעור של בין 5% ל-12% בשנים 2010-2008

הממונה על השכר, אלי כהן ויו"ר ההסתדרות, עופר עיני, חתמו הלילה על הסכם שכר חדש במסגרתו תינתן תוספת שכר של 5% לעובדי המגזר הציבורי. ההסכם נחתם על בסיס הסיכום שהושג ביולי 2007 בין שר האוצר ליו"ר ההסתדרות, שלפיו התחייבה ההסתדרות לשמור על שקט תעשייתי עד סוף 2009.

 

שר האוצר, רוני בר-און, אמר: "מדובר בהסכם אחראי המיטיב עם העובדים והגמלאים, אך גם מביא בחשבון את המגבלות התקציביות של הממשלה ואת יכולות המשק".

 

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, אמר כי התוספות שקיבלו הגמלאים מבטאות את המחויבות של העובדים השייכים להסתדרות לחבריהם שפרשו לגמלאות.

 

הממונה על השכר, אלי כהן, ציין כי בכך מגיע לסיומו רצף ארוך של משאים ומתנים בהם גובשו הסכמים במגזר הציבורי עם הסתדרות המורים, ארגון המורים,

 

הסגל האקדמי וההסתדרות הכללית. לדבריו, "מדובר בהסכם הוגן לכל הצדדים הבא לידי ביטוי בשני תחומים עיקריים: תוספת שכר לעובדים במגזר הציבורי ופיצוי שחיקה לגמלאים לצד שינוי במנגנון ההצמדה".

 

על פי ההסכם, תוספת השכר תיפרס על פני שנה וחצי: 1.5% החל מינואר 2008, 1.5% נוספים החל מדצמבר 2008 ו-2% נוספים החל מדצמבר 2009. בחודשים הקרובים ינהל כל איגוד מקצועי מו"מ מול הממונה על השכר באוצר על הסכם שיקבע את חלוקת התוספת בין העובדים באיגוד. התוספת תשולם עם חתימת ההסכם של כל איגוד ואיגוד.

 

התשלום הראשון, בגין התקופה שבין ינואר לנובמבר 2008, יינתן כמענק של 16.5% כבר ביוני הקרוב (תוספת של 1.5% לחודש כפול 11 חודשים). המענק ישולם לכלל העובדים והגמלאים בעלי פנסיה התקציבית.

 

בנוסף נקבע שגמלאים בעלי פנסיה תקציבית יקבלו את מלוא תוספת השכר בשיעור של 5%, ותוענק להם תוספת שחיקה חד פעמית בשיעור של בין 5% ל-12% (בהתאם למועד פרישה), בפריסה על פני השנים 2010-2008.

 

עוד נקבע כי תוקם קרן לרווחת הגמלאים, ובהתאם לזאת יקצו המעסיקים אחת לשנה סכום בגובה 393 שקל ברוטו עבור כל גמלאי. כמו כן יקבלו הגמלאים תוספת בגין עליית המדד בשנת 2008.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוני בר-און ועופר עיני (ארכיון)
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים