שתף קטע נבחר

נמכר החמץ של מדינת ישראל

הרבנים הראשיים מכרו את החמץ לתושב אבו גוש עד תום חג הפסח. שר האוצר התבדח: "לא העלנו את המחיר, למרות העלייה במחירי הגרעינים, החיטה והמזון"

שר האוצר רוני בר-און הסמיך היום (ה') את הרבנים הראשיים לישראל, הרב יונה מצגר והרב שלמה משה עמאר, למכור את החמץ של מדינת ישראל בהתאם לחוק נכסי המדינה. בטקס שנערך הבוקר ברבנות הראשית מכרו הרבנים את החמץ של המדינה לחוסן אסמאיל ג'אבר מאבו גוש תמורת מקדמה של 20 אלף שקל. ההרשאה שניתנה לרבנים תקפה החל מהיום ועד לכ"ב ניסן (27 לאפריל) עם תום חג הפסח.

 


המכירה (צילום: גיל יוחנן)

 

במהלך טקס המכירה התבדח השר בר-און ואמר: "אנחנו לא מעלים את המחיר למרות העלייה במחירי הגרעינים, החיטה והמזון". עוד ציין בר-און בדבריו את החשיבות שבשמירה על צביונה היהודי של המדינה ואיחל לרבנים הראשיים ולכל בית ישראל חג אביב שמח וחג פסח כשר.  

 

במהלך הטקס דרש הרב מצגר והסביר מדוע אוכלים ביצה בליל הסדר: "הביצה היא המאכל היחיד שברגע שמרתיחים אותו הוא מתקשה ולא מתרכך, כך", המשיל הרב, "כמה שהרתיחו את דמנו לאורך ההיסטוריה עם ישראל התקשה בעמידה שלו אל מול האויבים מצפון או מאיראן ומקשים את יכולתנו להחזיר מלחמה שערה ולהגן על עצמנו".

  

עוד ציין מצגר כי אמש נפגשו הרבנים הראשיים עם מפכ"ל משטרת ישראל דודי כהן ויחד עימו נקטו בצעד של פרסום הוראה והיתר מצידם שבכל בית כנסת יורשה אחד המתפללים לשאת נשק: "אנחנו למודי ניסיון בעקבות הפיגוע במרכז הרב. לא צריך לחשוש אבל צריך להסיק מסקנות ולהיערך בכבוד כדי למנוע אסון". מצגר אף ניצל את המעמד לפנות לכל בית בישראל על מנת שיתירו כיסא פנוי כדי לזכור את השבויים שעדיין לא שבו לביתם ואיחל שישובו בריאים ושלמים במהרה.

 

הרב עמאר הוסיף על דבריו ואמר כי יש גם להתפלל למען שחרורו של יהונתן פולארד והוסיף "שהקב"ה ישים שלום על בנינו ושכנינו ושנחיה כולנו באהבה ובדרכי נועם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חותמים על השטר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים