שתף קטע נבחר

בן 8 חפר מערה, נקבר תחתיה ונפגע אנושות

הילד חפר ביחד עם חבריו מערה בצידו של רחוב הגולן ביישוב קדימה בשרון, כאשר לפתע החול קרס עליו. אישה שהזדהתה כדודתו של הילד והייתה באזור החלה לחפור ולנסות לחלץ אותו. צוותי מד"א העבירו את בן השמונה לבית החולים בלינסון

ילד כבן שמונה נפצע באורח אנוש, לאחר שערמת חול התמוטטה עליו, במהלך משחק ברחוב הגולן שביישוב קדימה. הוא חולץ כשהוא מחוסר הכרה וצוות מד"א ירקון העביר אותו לבית החולים בלינסון.  

 

האירוע התרחש לאחר שמספר ילדים בנו מערה בתוך ערימת חול הנמצאת בשולי הרחוב. מדובר ברחוב לא סלול שבצידו ערמות חול רבות. במהלך המשחק התמוטטה המערה וקברה תחתיה את בן ה-8.


הדודה חפרה בידיה וחילצה את הילד. מקום האירוע (צילום: רענן בן צור)

 

הילדים שהבחינו באירוע מיהרו להגיע לבית הנמצא בסמוך ובו גרה ככל הנראה, דודתו של הילד. האישה מיהרה למקום והחלה לחפור בידיה בניסיון לחלץ את הילד.

 

דורון נתן, נהג טרקטור שעבר ברחוב החל לסייע לה: "נסעתי ברחוב וראיתי אישה צועקת הצילו, לא הבנתי מה היא עושה, אז עצרתי והיא הסבירה לי כי ילד נקבר מתחת לערמת החול", הוא סיפר ל-ynet.

 

"התחלנו לחפור בידיים עד שהגענו אל הילד, הוא היה מכוסה עפר ומחוסר הכרה. שפכנו עליו מים כדי לנקות את החול וביצענו בו החייאה". האישה סיפרה לנתן כי הילד שנקבר הוא בן אחיה: "האישה הייתה בלחץ וכל הזמן צעקה".

 

פרמדיק מד"א ירקון יורם שאלתיאל היה מהראשונים שהגיעו למקום האירוע: "מצאנו את הילד כשהוא מכוסה בחול ללא דופק ולא נושם. התחלנו מייד לבצע פעולות החייאה מתקדמות ואחרי כ-15 דקות של החייאה הצלחנו להחזיר לו את הדופק ולחץ הדם".

 

לדברי שאלתיאל, מדובר במקרה קשה במיוחד: "אנחנו מבצעים את העבודה, מטפלים כמו במקרה הזה אבל זה לא קל, זה קשה לראות ילד ככה ואני ממש מרגיש את הדמעות בגרון בזמן טיפול".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקום בו שיחק הילד
צילום: רענן בן צור
ניסה לחלץ את הילד. דורון נתן
צילום: רענן בן צור
מומלצים