שתף קטע נבחר

יש"ע: רק 100 דירות? זה כמו 2 בניינים בת"א

התוכנית לבניית 100 יחידות דיור באריאל ובאלקנה, שיצאה לדרך במכרז חדש, היא רק ההתחלה. יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, אמר כי "רק בנייה של אלפי יחידות דיור תוכל לספק את צורכי הגידול הטבעי של היישובים". באלקנה מחכים לאישור להקים עוד 300 יחידות דיור

במועצת יש"ע שבעי רצון מהמכרז החדש של משרד השיכון לבניית 100 יחידות דיור באלקנה ובאריאל, אך טוענים כי אין די בכך. יושב ראש מועצת יש"ע, דני דיין, אומר בתגובה: "זה לעג לרש. 100 יחידות דיור הן סך הכל שני בנייני דירות בתל-אביב, וגם זה בינתיים רק על הנייר".

 

לדברי דיין, "מעולם לא שררה הקפאה כה עמוקה. רק בנייה של אלפי יחידות דיור תוכל לספק את צורכי הגידול הטבעי של היישובים".

 

ראש המועצה המקומית אלקנה, יהודה כהן, בירך את ממשלת ישראל על "המתנה לחג לתושבים". לדבריו, "מדובר בשכונה שבה מתקיים תהליך של פינוי-בינוי שבמהלכו תחליף בניית הקבע את המבנים המצויים שם כיום". באלקנה לא מתכוונים להסתפק ב-52 יחידות הדיור שאושרו: "אנו עדיין ממתינים לאישור תוכנית ההרחבה של אלקנה שבמסגרתה ייבנו 300 יחידות דיור נוספות".


52 יחידות דיור ייבנו באלקנה (צילום: צביקה טישלר)

 

לפי המכרז החדש, ייבנו באלקנה 52 יחידות דיור, ו-48 באריאל. המכרז, שפורסם בשם משרד השיכון והממונה על הרכוש הממשלתי ביו"ש, ייסגר ב-11 ביוני השנה, ועד אז מתכננים במשרד השיכון לערוך סיורים לחברות המתעניינות בבנייה בהתנחלויות הללו. ממשרד השיכון נמסר כי יחידות הדיור באלקנה מחליפות יחידות דיור ישנות ("אשקוביות") שהוקמו כשהיישוב עלה על הקרקע (לפני כ-25 שנים). ליחידות הדיור באריאל ניתן אישור לפני חודשים רבים ממשרד הביטחון, והן קיימות בתוך שכונה בנוייה וקיימת (שכונת נוימן). 

 

שר הבינוי והשיכון, זאב בוים, אמר ש"הבנייה הנוכחית נועדה לתת מענה לצרכים פנימיים של ריבוי טבעי". השר אלי ישי הביע שביעות רצון: "אף אחד לא יגביל אותנו במדינתנו. אני שמח שיש תוצאות לשיחות שלי עם ראש הממשלה".

 

ואילו מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר: "המכרז הזה הוא מכת מוות לתהליך המדיני, והופך את הבנות אנאפוליס לבדיחה לא רלוונטית. על מנת לרצות את המתנחלים, הממשלה מאפשרת הקמת מאות יחידות דיור בשטחים, ומטרפדת בכך את הסיכוי להגיע להסדר".

 

ח"כ אופיר פינס קרא לחבריו במפלגת העבודה לצאת מהממשלה, אם תמשיך להרחיב את ההתנחלויות: "ממשלת ישראל שוב הוכיחה שהיא רק כלי שרת בידי מועצת יש"ע. הממשלה בועטת בהבנות אנפוליס ועושה הכל כדי להרוס את הסיכוי להגיע להסדר מדיני. פרסום ההודעה על המכרזים ביום שישי הוא מהלך פחדני, שנועד למנוע דיון ציבורי. למפלגת העבודה אסור לשבת בממשלה שמבססת את מפעל ההתנחלויות, ואני תובע מאהוד ברק לכנס בדחיפות את סיעת העבודה לדון בנושא".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אמנון מרנדה ורוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנייה במעלה אדומים
צילום: AFP
לעג לרש. דיין
מענה לצרכים הפנימיים. בוים
צילום: זאב טרכטמן, שדרות
מומלצים