שתף קטע נבחר

מת הילד שנקבר תחת ערימת חול ביישוב קדימה

עמרי גילור בן ה-12, שנפצע אנושות ביום חמישי לאחר שנקבר תחת ערימת חול, מת מפצעיו בבית החולים שניידר בפתח תקווה. מאז הפציעה היה מצבו קשה מאוד, והוא הורדם והונשם. הוריו החליטו לתרום את איבריו

בבית החולים שניידר בפתח תקווה מת אמש (ראשון) עמרי גילור בן ה-12, שנקבר תחת ערימת חול שקרסה עליו ביישוב קדימה. הוא אושפז מאז במצב קשה מאוד ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים, אולם הערב הלך לעולמו. הוריו החליטו לתרום את איבריו.

 

התאונה הטראגית אירעה ביום חמישי בצהריים. עמרי וכמה מחבריו חפרו מערה בערימת עפר שניצבה בצד רחוב גולן ביישוב, כשבמהלך החפירה התמוטטה ערימת עפר על עמרי וקברה אותו תחתיה.

 

חבריו של עמרי, שהיו עמו במקום, מיהרו להזעיק את קרובת משפחתו המתגוררת בסמוך, והיא ניסתה לחלץ את עמרי בעצמה עד הגעת כוחות החילוץ, אולם ללא הצלחה. נהג טרקטור דורון נתן שעבר במקרה במקום שמע את זעקותיה, והצליח לחלץ את הילד מתחת לערימת החול.

 

צוות מגן דוד אדום מאזור ירקון ביצע בעמרי פעולות החייאה, ואף הצליח להשיב את הדופק שלו. הוא הובהל לבית החולים בלינסון בפתח תקווה, ולאחר ייצוב מצבו הועבר לבית חולים שניידר. הוא אושפז מאז במחלקה לטיפול נמרץ במצב קשה מאוד, כשהוא מורדם ומונשם.  

 

משפחת גילור עברה להתגורר בקדימה לפני כמה שנים. לעמרי אח תאום, אוהד, ואחות בשם דפי. אמו, אורית, היא מרצה במכללת בית ברל, ואביו עופר בכיר בבנק. שכניהם של משפחת גילור סיפרו היום כי מדובר בילד מקסים. "אנחנו מתפללים שיצא מזה", סיפרו לפני שנודע על מותו. 

 

"אנחנו המומים. שמענו מה קרה וקשה לנו לעכל את זה. אנחנו מכירים את התאומים ואת האחות. תמיד ראינו את התאומים משחקים כדורגל ליד הבית, ילדים מקסימים וטובים. בכלל מדובר במשפחה טובה. אנחנו מתפללים ומקווים שעמרי יצא מזה", סיפרו. ערימות העפר, בהן שחקו עמרי וחבריו, עדיין עומדות על תילן בשולי הרחוב.

  

אחיו של עמרי, אוהד, לומד בכיתה ו' בבית הספר היסודי "ניצני השרון" שביישוב. בעקבות הטרגדיה יכנס מחר צוות המורים את תלמידי השכבה, כדי לשוחח עמם על המקרה.


פורסם לראשונה 20/04/2008 21:41

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקום בו נקבר עמרי
צילום: רענן בן צור
עמרי גילור. אבריו נתרמו
מומלצים