שתף קטע נבחר

זירת הקניות

פול מקרתני: הצילו את העולם; הפסיקו לאכול בשר!

על פי נתוני האו"ם, תעשיית הבשר אחראית ל-18 אחוז מסך פליטות גזי החממה בעולם - יותר מפליטת הפחמן של כל המכוניות על פני כדור הארץ. כוכב הביטלס: אינני מבין למה ארגוני הסביבה בעולם לא מונים את הצמחונות כאחת הדרכים הטובות לשמור על הסביבה

לפול מקרתני יש פזמון חדש: במקום לקנות רכב היברידי או למחזר נייר, הדבר הטוב ביותר שאדם יכול לעשות כדי להציל את כדור הארץ ולהאבק בהתחממות הגלובלית הוא להפסיק לאכול בשר - אומר הכוכב.

 

בראיון שהעניק לארגון PETA למען בעלי חיים אמר מקרתני: השינוי הגדול ביותר שכל אחד יכול לעשות באורח חייו הוא להפוך לצמחוני. אני קורא לכולם לשקול את זה. זהו צעד פשוט שיכול להגן על הסביבה היקרה לכולנו, ולשמור עליה עבור הילדים שלנו והדורות הבאים".

 

מקרתני מתבסס על נתונים של האו"ם לפיהם 18 אחוז מפליטת גזי החממה בעולם מקורה בתעשיית הבשר - מדובר בשיעור פליטות גדול יותר מזה שמקורו בשריפת בנזין במנועי כל המכוניות על פני כדור הארץ.

 

חוץ מפחמן דו-חמצני שנפלט מהמפעלים לייצור הבשר, אחראית תעשיית הבשר גם לפליטת גז מתאן (ממערכת העיכול של הפרות) וכן לביזבוז גדול של מים. כמו כן, כדי לגדל בקר לתעשיית הבשר יש צורך בשטחי חקלאות רחבים, עליהם מגדלים דגנים להאבסת הבקר - שגם אותם יש להשקות ביותר מים ביחס לגידולים אחרים.

 

בראיון מתח מקרתני, אחד האנשים העשירים בבריטניה, שמחזיק במספר בתים רחבי ידיים בלונדון ובארצות הברית, ביקורת על ארגוני הסביבה בעולם. הוא מחה על כך שהם אינם מדגישים את ההיבט הזה של הנזק הסביבתי מתעשיית הבשר, ואינם קוראים לאנשים להימנע מאכילת בשר מחשש שהדבר יעורר רתיעה, ויפגע בתדמית הציבורית שלהם ובמאמצים להעלות את המודעות לשינוי האקלים.

 

"מאוד תמוה בעיני שארגוני הסביבה הבינלאומיים משאירים את האפשרות הזו, של חיים צמחוניים, מחוץ לרשימות שלהם, שמונות את הדרכים הטובות ביותר להאבק בשינוי האקלים", אמר מקרתני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרה מזהמת יותר ממכונית. מקרתני
צילום: איי פי
מומלצים