שתף קטע נבחר

תמונת גיא חבר הועברה לאסד; אמו: בסוף נצליח

הנשיא האמריקני לשעבר, ג'ימי קרטר, העביר לנשיא סוריה תמונה של חבר, שנעדר כבר 11 שנה. "הנשיא הסורי לא הגיב, חוץ מלהגיד לקרטר תודה רבה", אמרה רינה חבר ל-ynet, "בכל זאת אני רואה בזה סימן טוב"

לא מוותרים על הסיכוי: במהלך ביקורו בדמשק מסר נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ימי קרטר תמונה של החייל הנעדר גיא חבר לידי נשיא סוריה, בשאר אסד. את התמונה מסרה לקרטר, רינה חבר, אמו של החייל הנעדר הממתינה זה כמעט 11 שנים לאות חיים מבנה.

 

יחד עם התמונה הועבר לקרטר גם מסמך שהכינה המשפחה ובה תמצית האירועים מאז נעלם

חבר מבסיסו ברמת הגולן בקיץ 1997. כן צורף למסמך פירוט של שורת המפגשים עם גורמים בינלאומיים, שנערכו כדי לברר את נסיבות ההיעלמות המסתורית. בפגישה עם השר אלי ישי דיווח קרטר כי לא נמסר כל חדש מדמשק.

 

"הנשיא הסורי לא הגיב, חוץ מלהגיד לקרטר תודה רבה", אמרה רינה חבר ל-ynet. "בכל זאת אני רואה בזה סימן טוב. זה עוד צעד קדימה. בסוף המים יחלחלו אל הסלע. אני חושבת שיש אפשרות שגיא נמצא בסוריה".

 

"נכון שאין בשורות גדולות. לא חשבנו שנקבל תשובה או שהנשיא הסורי יגיד שגיא נמצא בידיו. אמנם לא הייתה תשובה שגיא שם, אבל גם לא הייתה תשובה שהוא לא. הם יכולים להחזיק אנשים שנים ולא לדווח עליהם. בעבר אמרו לשליחים שונים, כמו הגרמנים, שעל 'הדבר הזה', כך הם קראו לבן שלי - 'הדבר הזה', הם לא יכולים לדבר. בגלל שאין לגיא את ההילה שיש לחיילים הנעדרים האחרים, הדברים הולכים הרבה יותר קשה.

 

"אנחנו ממשיכים במאמצים ומאמינים שבסוף זה יצליח. עוד צעד ועוד צעד ובסוף נדע איפה גיא. הערב הזה, בנסיבות, אני מרגישה בסדר. משמח אותי שהמסר שלי הועבר ישירות לנשיא הסורי".

  

תעלומה הנמשכת יותר מעשור: לאן נעלם גיא?

גיא חבר, חייל מחיל התותחנים נעלם ברמת הגולן ב-17 באוגוסט 1997. הוא נראה לאחרונה בבסיסו בשעה 9:30 ומאז לא נודע מה עלה בגורלו. היה לבוש במדי צה"ל, דִיסקית, תעודת שבוי, וצרור מפתחות ונשא נשק מסוג גליל ארוך. קיימת עדות

אחת של תושבת רמת הגולן, שלדבריה ראתה את גיא בצומת קצביה, במזרח רמת הגולן. מאז נעלם נעשו מאמצים בכמה מישורים על-מנת לאתרו.

 

משפחתו וגורמי צבא נפגשו עם גורמי ביטחון ודיפלומטים, בארץ וברחבי העולם, הצלב האדום ואנשי האו"ם. כמו כן בוצעו על-ידי צה"ל ומשטרת ישראל חיפושים נרחבים, חלקם הגדול באזור רמת הגולן סמוך לבסיס ממנו יצא. עד כה, כאמור, לא העלו החיפושים דבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נעדר כבר 11 שנה. חבר
צילום: שאול גולן
עדיין מקווה. רינה חבר
צילום: רענן בן-צור
צילום: AFP
לא הגיב. אסד
צילום: AFP
העביר את המסר. קרטר
צילום: רויטרס
מומלצים