שתף קטע נבחר

המתערטל מטיב טעם: נשארתי עם גרב כי אני דתי

אריה ירושלמי, הצעיר החרדי שהתפשט בסניף טיב טעם במחאה על ההיתר למכור חמץ בפסח, סיפר בשיחה עם ynet כי המתין עד שלא יהיו קטינים בסביבתו - והתערטל ליד דוכן הלחמים: "אני מתכוון לדרוש משפט ולהילחם על חפותי. פתחו לי תיק פלילי שאינו מוצדק"

"אני לא יודע אם מתכוונים להעמיד אותי למשפט, אבל אני מתכוונן לדרוש זאת. פתחו לי תיק פלילי שהוא לא מוצדק, אני מתכוון להילחם על חפותי" - כך אמר הערב (יום ב') ל-ynet אריה ירושלמי, הצעיר החרדי שהתערטל בסניף טיב טעם במחאה על הפרשנות המשפטית שהתירה מכירת חמץ בחנויות ומסעדות מאחר שאינן נחשבות כמקום פומבי.

 

את הסתירה שבין המעשה ההתערטלות ועולם הערכים הדתי, הסביר ירושלמי בפשטות: "בגלל זה נשארתי עם גרב, בגלל זה היה לי איכפת. לפעמים צריך לצעוק - עיקר הביזיון היה לי, לא לאחרים".

 

ירושלמי מספר כי בשעה 14:20 נכנס לסניף טיב טעם באזור התעשייה בבת-ים. לדבריו, בהתחלה היו שם מספר קטינים והוא המתין שהם יצאו. לאחר שהם יצאו, כך סיפר, התקשר למשטרה ודיווח שיש אדם ערום בסניף. במהלך מתוכנן היטב - ובעל סמליות לא מעטה - הלך ירושלמי לדוכן הלחמים ושם התפשט ונשאר רק עם גרב מולבש על איבר מינו. על בטנו התגלתה הכתובת המתריסה: "זה לא פומבי???". 

 

בשיחה עם ynet אמר ירושלמי כי הרעיון שמאחורי המעשה הוא המחאה על הפרשנות המשפטית לחוק החמץ תוך ניצול העובדה שגם התפשטות אסורה

רק מכוח מעשה מגונה בפומבי. לאחר שנעצר ונחקר שוחרר ירושלמי למעצר בית, עד סוף החג. לטענתו, הסיבה ששוחרר ולא נשלח לדיון בהארכת מעצר בבית המשפט היא שהממסד לא רצה "חגיגה" של מצלמות טלוויזיה סביב העניין. 

 

בהתייחסו להשתלשלות העניינים בסניף טיב טעם סיפר ירושלמי כי לאחר שהתפשט היו כמה בחורות שצחקו, מנהלת הסניף והשומר דרשו ממנו לצאת החוצה, וכשהמשטרה הגיעה - התלבש ויצא.

 

מדוע עשית זאת דווקא בחג? 

 

"רציתי לעשות את זה לפני שבוע, אבל התעצלתי מכל מיני סיבות. עכשיו, בחול המועד, אני פנוי".

 

ומה אומרים החברים והמשפחה?

 

"הגעתי הביתה לפני חצי שעה, וכרגע אני מסנן שיחות. הם כנראה לא רואים כמוני את הדברים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים