שתף קטע נבחר

חוף אולגה: מפולת חול פגעה בשישה בני אדם

חבורת צעירים מיקמה מחנה אוהלים מתחת לצוק כורכר בחוף לא מוכרז - ובבוקר הוא לפתע התמוטט וקבר אותם תחתיו, כשחלקם ישנים. פצוע בינוני פונה לבית החולים, היתר טופלו במקום. "זה היה יכול להיגמר באסון, עם טונות הסלעים והאדמה שקברו אותם", אמר איש מד"א

הבילוי בחוף במהלך חופשת הפסח הסתיים ברגע אחד, מפתיע וכואב. אדם אחד נפצע באורח בינוני וחמישה נוספים נפצעו באורח קל הבוקר (יום ג'), לאחר שמפולת חול שאירעה במצוק בחוף בשכונת גבעת אולגה בחדרה פגעה בחבורת צעירים כבני 28.

 

החבורה הקימה עוד אתמול מעין מחנה אוהלים קטן במקום שמכונה "החוף הסיני" - דרומית לחוף המוכרז, בין שכונת גבעת אולגה למכמורת. כאשר הציבו הצעירים את ציודם האישי והשמשיות, הם לא שיערו שמצוק החול שמעליהם עלול להיות מסוכן.


נקברו בחול כשהם ישנים 

 

החבורה בילתה את הלילה באוהלים, בבוקר השכים אחד מהם קום ונכנס למים. חבריו שהו באוהלים - חלקם עדיין ישנים - ואז, מסיבה שעדין לא ברורה, חלק גדול ממצוק הכורכר שמעליהם ניתק, נפל לחוף וקבר תחתיו את האוהלים ואת האנשים שישנו בתוכם.

 

"קרה להם נס", סיפר הפרמדיק אבי צפון, שהוזעק למקום כחלק מצוות מד"א שרון, "לחבורת המבלים היה מזל גדול - זה היה יכול להיגמר באסון. רק לראות את טונות הסלעים והאדמה שקברו אותם יכול להמחיש את זה".

 

"הם ספרו את עצמם והתברר שכולם ניצלו"

הפרמדיק הוסיף ותיאר את שאירע: "המיקום שלהם היה בשטח עם עבירוּת קשה - היינו צריכים לצעוד אליהם ברגל יחד עם הציוד הרפואי. ראינו שכל האוהלים והציוד שלהם קבור תחת הערימות. אחד מהם נפצע בינוני - כנראה שאחת מרגליו נשברה כתוצאה מפגיעת הסלעים.

 

"בזמן הטיפול בהם ערכו בדיקה שאין עוד אנשים קבורים מתחת לערימות העפר. הם ספרו את עצמם והתברר כי כולם ניצלו.

 בדקנו גם אם היו אולי מבלים נוספים בסביבה, שאולי נקברו, אך הם השיבו שהיו לבדם", אמר עוד הפרמדיק צפון. הפצוע בינוני פונה לבית החולים הלל יפה בחדרה, חמשת הפצועים הנוספים טופלו במקום.

 

מצוק הכורכר המתנוסס מעל חופי הים בשרון נראה אולי יציב, אבל לא פעם מתרחשות מפולות מסוכנות לכיוון החוף. בחופים מסוימים מוצבים שלטים המצביעים על הסכנה. לפני כשנתיים דווח על התמוטטות חלק ממצוק בחוף בית ינאי, ולמרות עדויות על אנשים ששהו במקום, לא היו נפגעים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים