שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מחאה: אלפי מסמרים פוזרו על מסלול מירוצי סוסים
  אליפות ישראל למירוצי סוסים שהתקיימה אמש בשטח ההיפודרום במועצה האזורית גלבוע, עדיין מושכת אש. פעילי החזית לשחרור בעלי חיים פיזרו אלפי מסמרים על המסלול בתקווה לשבש את המירוץ. בסמוך למוקד האירוע הפגינו עשרות נגד מיסוד תעשיית המירוצים בישראל

  הפתעה דוקרנית המתינה למארגני אליפות ישראל למרוצי סוסים שהתקיימה אמש (ג') בשטח היפודרום בגלבוע לרגל חגיגות שנות ה-60 לישראל. אלפי מסמרים פוזרו מספר שעות לפני תחילת האירוע על מסלול המירוצים במטרה למנוע את קיום התחרות.

   

  לטענת פעילי "החזית לשחרור בעלי חיים" הפעולה נועדה "למנוע את קיום המירוץ ולגרום לנזקים כלכליים לאלה המרוויחים מניצולם וסבלם של בעלי חיים. הניצול בתעשיית המרוצים מתחיל בסוסים ונמשך גם לבני אדם. רגולציה של מרוצי סוסים לצורך הימורים תיטיב רק עם מספר בעלי אינטרסים ותפגע דווקא בשכבות החלשות, הנוטות סטטיסטית להיפגע מתעשיות הימורים", כך נמסר בהודעת הארגון.

   


  המשטרה פתחה בחקירה. המסמרים על המסלול (צילום: חגי אהרון)

   

  לאחר שמרבית מהמסמרים פונו מהמסלול, האירוע התקיים כסדרו ולדברי המארגנים הגיעו במהלך היום כ-6,000 מבקרים לצפות בתצוגות השונות, במופעי הראווה ובמרוצי הסוסים.

  במהלך האירוע הכריזו השר לפיתוח הנגב והגליל, יעקב אדרי ושר החקלאות, שלום שמחון, כי ההיפודרום יוגדר כפרויקט לאומי.

   

  בעקבות ההתקדמות במתן האישורים להקמת היפודרום מרוצי סוסים ולצידו מרכזי מסחר, ספורט, בתי מלון ומתקנים לטיפול בסוסים, מקווים היזמים כי "ההיפודרום יפעל במתכונת מלאה ויביא לתנופה משמעותית בתעסוקה המקומית ובהזרמות הון של משקיעים מקומיים וזרים, תוך תוספת של אלפי מקומות תעסוקה בתחומי החקלאות, התיירות, השירותים החינוך והספורט". 

   

  פעילים למען בע"ח: "הסוסים רצים למותם"

   

  כ-30 מפגינים מעמותת "הכל חי" וארגונים למען בעלי חיים, הגיעו להביע את מחאתם נגד מיסוד תעשיית ההימורים על מירוצי הסוסים. "הגענו כדי להמחיש לציבור כי מרוצי הסוסים אינם אירוע בידורי אלא תעשייה עקובה מדם", אומר דובר העמותה, עומר גינצבורג. לדבריו, פעולות ההסברה נועדו להסביר למבקרים את העובדות המרות על מירוצי הסוסים.

   


   

  (צילום: עמותת "הכל חי")

   

  עוד מציין גינצבורג כי "רבים מהצופים שהגיעו לאירוע נדהמו לגלות, באמצעות השלטים והעלונים שלנו, כי בתעשיית המירוצים בעולם, שמארגני האירוע מנסים לייבא לישראל, כמעט כל הסוסים נשחטים מפני שאינם מהירים מספיק. הם לא ידעו שכל סוס מרוץ סובל מדימום בריאות, שנותנים לסוסים סטרואידים שפוגעים בבריאות שלהם. כשגילו זאת, רבים הביעו את תמיכתם וחלק אף הצטרפו אלינו להפגנה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ניסיון לשבש את קיום המירוץ
  צילום: חגי אהרון
  סוס בתצוגת ראווה
  צילום: שחר וייסמן
  מומלצים