שתף קטע נבחר

מחיר האורז לשיא של 24.7 דולר למאה פאונד

על רקע חששות למכסות יצוא נוספות של יצרניות האורז הגדולות בעולם, הגיע מחירו העתידי של האורז למשלוחי חודש יולי ל-24.745 דולר למאה פאונד; בעקבות ההתייקרות צפויים כמאה מיליון אנשים בעולם להצטרף למעגל הרעב

מחיר האורז ממשיך היום (ד') לשבור שיאים, ומחירו העתידי למשלוחי חודש יולי הגיע לשיא של 24.745 דולר למאה פאונד.

 

הנסיקה האחרונה עומדת בסימן חששות כבדים באסיה בעקבות מכסות יצוא שהפעילו הודו ווייטנאם על מנת להגן על מחיר האורז בשווקים המקומיים. בשוק חוששים כי גם תאילנד, יצרנית האורז הגדולה בעולם, עשוייה להפעיל מכסות משלה. תפוקת האורז התאילנדי עמדה על אשתקד 19.6 מיליון טונות.

 

מחיר האורז, המהווה את המזון הבסיסי ביותר לכמחצית מאוכלוסיית העולם, עלה מאז תחילת השנה ב-68%. גם מחירי מזונות בסיסיים נוספים, כגון חיטה, תירס וסויה, נמצאים בעלייה ומתקרבים לשבירת שיאי מחיר חדשים. 

 

על פי מקורות באו"ם, בעקבות ההתייקרות צפויים כמאה מיליון אנשים ברחבי העולם להצטרף למעגל הרעב. לפי ראש תוכנית המזון של האו"ם, ג'וזט שיראן, עליית מחירי המזון בעולם מכריחה את הארגון לקצץ בסיוע שמעניק האו"ם למדינות בעולם. שיראן אמרה כי בעקבות הקיצוצים, 400 אלף ילדים לא יוכלו יותר להשתתף בתוכניות של ארוחות במסגרת בתי ספר בעולם. לדבריה, מדובר בהחלטה "קורעת לב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחיר לא מפסיק לעלות
צילום: ירון ברנר
מומלצים