שתף קטע נבחר

נמצאה ברכת חג שאנה פרנק שלחה ב-37'

את הגלויה שלחה אנה פרנק לידידה כשהייתה בת שמונה. מנהל בית ספר באזור אמסטרדם מצא אותה בקופסת ברכות בחנות העתיקות של אביו. מוזיאון אנה פרנק: הגלויה מקורית

מנהל בית ספר הולנדי שהכין תערוכה על אנה פרנק מצא גלוית שנה חדשה אותה שלחה כילדה ב-1937, כך הודיע היום (ד') המוזיאון הנושא את שמה באמסטרדם.

 

עובדת במוזיאון, מטיה מוסטרד, אמרה כי הגלויה מוענה לסן לדרמן, אחד מידידיה הטובים של פרנק ובוילה בעיירה אחן, באזור הגבול עם גרמניה. הגלויה, שבצדה האחד פעמון מקושט על רקע שדה מושלג, חתומה בצדו השני בשם "אנה פרנק", ואינה כוללת כל הודעה.

 

מוסטרד אמרה כי מדובר בגלויה השניה מסוגה שבה נתקלו אנשי המוזיאון. "אנו יודעים שהיא מקורית", הוסיפה. המורה, פול ון דן הובל, מצא אותה בקופסת ברכות בחנות העתיקות של אביו בעיירה נארדן, כ-15 ק"מ מזרחית לאמסטרדם. ון דן הובל אסף חומרים על אנה פרנק לקראת "יום השחרור" - יום השנה לסיום הכיבוש הנאצי של גרמניה, החל ב-5 במאי - כשנתקל בגלויה.

חתימתה של אנה פרנק על הגלויה מלפני 71 שנה (צילום: AP)

 

למוזיאון אנה פרנק נודע על הגלויה אתמול, מעיתונאי. "אני לא יודעת מה הוא יעשה איתה. אנו מקווים שנוכל לקבלה לאוסף שלנו", אמרה מוסטרד. המוזיאון, השוכן בדירה באמסטרדם שבה הסתתרה משפחתה של פרנק מהנאצים במשך 25 חודשים, כולל את אוסף

המסמכים והניירות הגדול בעולם של אנה פרנק, שיומנה מהווה את הספר הנקרא ביותר הנוגע לשואה.

 

אנה, הוריה, אחותה וארבעה יהודים נוספים, נעצרו באוגוסט 1944 ונשלחו לאושוויץ. פרנק ואחותה נשלחו מאוחר יותר למחנה הריכוז ברגן-בלזן, שם מתה אנה במרס 1945 ממחלת הטיפוס, שבועיים לפני שהמחנה שוחרר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים