שתף קטע נבחר

הרב עובדיה דן עם פרס בחנינה לעמי פופר

במהלך פגישה של הנשיא עם הרב עובדיה יוסף, פנה ישי לפרס, וביקש לחון יהודים שפגעו בפלסטינים במסגרת חגיגות ה-60 למדינה. גם הרב עובדיה יוסף ביקש לשקול את עניינו של עמי פופר. פרס השיב כי עדיף שהנושא ייעשה "בצינורות המקובלים"

יושב ראש ש"ס, אלי ישי, הפנה בקשה לנשיא המדינה, שמעון פרס, לחון את הרוצח עמי פופר לרגל חגיגות ה-60 לישראל. ישי פנה לפרס בעניין במהלך פגישה שקיים הנשיא היום בביתו של מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף.

 

פרס נוהג לבקר את הרב עובדיה פעמיים בשנה, בחג הפסח ובחג הסוכות. הנשיא שוחח על שילובים של חרדים בשוק העבודה, אולם הרב בחר לדבר על נושא חנינתם של אסירים ביטחוניים יהודים במסגרת חגיגות ה-60 למדינה. בנוסף, פגישה נכח גם יושב ראש ש"ס, שביקר את האסירים בערב חג הפסח בכלא איילון ובכלא מעשיהו.

 

בפגישה פנה הרב יוסף לפרס בבקשה שיתייחס לבקשתו של השר ישי בעניין שחרור האסירים, וביקש להביא בחשבון נסיבות מקלות, כגון הבעת חרטה ונסיבות אישיות שונות. הרב שב והזכיר את הרוצח עמי פופר, שאיבד את אשתו ובנו בתאונת דרכים. "מה שרבי אליהו (אלי ישי - נ.ס) מבקש ממך בעניין, האזן בקשב", ביקש מפרס.

 

גורם שנכח בפגישה סיפר ל-ynet סיפר כי הנשיא השיב שחנינה מחייבת את המלצת שר המשפטים, וכי עדיף שהדבר ייעשה בצינורות המקובלים.

 

פופר הורשע ברצח של שבעה פועלים ערבים ובנסיון לרצח עשרה פועלים נוספים ב-20 במאי, 1990. בית המשפט הרשיע אותו ברצח ודן אותו לשבעה מאסרי עולם מצטברים ועוד 20 שנה חופפות. בכלא חזר בתשובה, אולם לפני כשנה נהרגו אשתו ובנו בן ה-6 כשמכוניתם, בה נהג פופר, התנגשה בעוצמה במכונית שנסעה בנתיב הנגדי.

 

משפחות האסירים היהודים שפגעו בפלסטינים פנו לרב עובדיה ולשר ישי כדי שיפעלו אצל הנשיא כדי שיכללו בחנינות שיעניק במסגרת חגיגות שנות ה-60 למדינה. בין האסירים היהודים הכלואים גם שחר דביר זלינגר, עופר גמליאל ושלומי דביר ממחתרת בת עין, האחים לווינשטיין שנעצרו במהלך ההתנתקות ועמי פופר.

 

לפני הפגישה אף ניסו ארבע מנשות האסירים וילדיהן להיפגש עם הרב יוסף בביתו, אולם הדבר לא התאפשר. חגית הראל, שבעלה נידון ל-40 חודשי מאסר בתקופת ההתנתקות, הגיעה עם חמשת ילדיה כי ביקשה לפגוש ברב כדי לעורר עניין בשחרור בעלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס. בצינורות המקובלים
צילום: AP
ישי. התחשבות בנסיבות
צילום: גיל יוחנן
פופר. איבד את אשתו ובנו
צילום: שאול גולן
מומלצים