שתף קטע נבחר

חוק משפחות ברוכות ילדים אושר בוועדת העבודה והרווחה

יו"ר הקואליציה, אופיר פינס: זהו פשע פרלמנטרי וגניבת כספי ציבור לאור יום

לאחר דיון סוער בוועדת העבודה והרווחה בכנסת, עבר הבוקר (יום ד') חוק משפחות ברוכות ילדים והוא יועבר לקריאה שניה ושלישית.
אם יעבור החוק החדש, הוא יבטיח תמיכה מוגדלת של הביטוח הלאומי במשפחות המטופלות בחמישה ילדים ומעלה.
על פי הצעת החוק תקבל יולדת עבור מהילד החמישי 2,400 שקלים. קצבאות הילדים יעלו אף הן והחל מהילד החמישי תקבל משפחה עוד 850 שקלים לכל ילד.
אחד הסעיפים שלא אושרו בהצעת החוק היה שינוי ההגדרה של ילד עד לגיל 21, (במקום גיל 18) והנחה למשפחות ברוכות ילדים בתשלומי ארנונה, מ-40% ועד לפטור מלא.
ביטול שני סעיפים האלה הקטין את עלותו הכוללת של החוק לכ-450 מיליון שקלים, בעוד שעלות ההצעה המקורית היתה 1.6 מיליארד שקלים.
7 חברי כנסת הצביעו בעד החוק ו-3 ח"כים התנגדו: אופיר פינס, אילן גילאון וזהבה גלאון. הם תקפו את החוק בטענה שנועד לשפר את מצבם הכלכלי של משפחות חרדיות.
יו"ר הקואליציה, ח"כ אופיר פינס, טען בפני הועדה, כי החוק הוא שערורייתי: "זהו פשע פרלמנטרי וגניבת כספי הציבור לאור יום".
ח"כ טומי לפיד (שינוי) המתנגד לחוק אמר היום כי זוגות חילוניים לא יוכלו להביא ילד שני: "הם יצטרכו לממן ילד שמיני במשפחה חרדית וכל זה קורה 7 ימים אחרי שהחרדים הפילו בכנסת את הצעת החוק הקובעת שכל ילד יזכה בקצבה זהה".
בתגובה אמר ח"כ דוד טל: "אנשים שנולדו עם כפית של זהב בפה לא מבינים מהו מחסור. הם חסרי רגישות והבנה חברתית ומפגינים אטימות בלתי מובנת. החוק יעודד את הילודה ויעזור בפתרון הבעיות הדמוגרפיות של ישראל. דוד בן גוריון יהיה עליז ושמח על משכבו בעקבות החוק."

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
פינס: החוק שערורייתי
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים