שתף קטע נבחר

אתר בנק ישראל נפרץ בידי האקר מוסלמי

אתר האינטרנט באנגלית של בנק ישראל נפרץ אמש (ה') בידי פורץ מוסלמי ממוצא אלג'ירי. הפורץ השאיר באתר מסרים נגד הכיבוש הישראלי, והפלישה האמריקנית לעיראק

אתר האינטרנט של בנק ישראל נפרץ אמש (ה'). גולשים באתר האנגלי של בנק ישראל, הבחינו באחד הדפים במסר אנטי ישראלי ואנטי אמריקני, אשר נשתל באתר על ידי פורץ מוסלמי.

 

הפורץ, המתכנה "המורי" (The Moorish), על שם הכובשים המוסלמים שחיו בימי הביניים, נקט בהתקפה מסוג defacement, כלומר התקפה בה מושחתים עמודי האתר הנתקף, ותוכנם משונה. ההתקפה אינה נחשבת להתקפה עמוקה או חמורה.

 

הפורץ השאיר באתר הבנק מסר בזו הלשון: "כמוסלמי אנטי קולוניאלי, אני תומך באופן מלא בהתנגדות החמושה של הפלסטינים, העיראקים והלבנונים כנגד ארצות הברית וישראל. אני רציני לגבי השחרור! בכל אמצעי שיידרש! זוהי הדרך היחידה שבה האנשים המדוכאים ישחררו את עצמם מהפולשים האמריקנים או הציונים...המדכאים לא הלכו בדרכים לא אלימות. לקורבנותיהם אין שום מחוייבות להתנגדות בלתי אלימה...".

 

הפורץ מסיים בציטוט של מלקולם אקס: "אני אינני אלים כלפי מי שאיננו אלים כלפיי". עוד הותיר הפורץ באתר קישור לסרטון ב-YouTube בו נראה כינוס של תנועה לובשת מדים, שאנשיה חמושים ברובי קלצ'ניקוב. על הדגלים המתנופפים בסרטון, נראית השאהדה, העדות המוסלמית, באותיות מסולסלות על רקע שחור. קבוצת ההאקרים אליה משתייך "המורי", היא ככל הנראה, קבוצה ממוצא אלג'ירי המכונה Team DZ. הקבוצה פרצה לאתרים נוספים בארצות הברית.

 


המסרים והסרטון באתר בנק ישראל (צילום מסך)

 

תגובת בנק ישראל

דובר בנק ישראל, ד"ר יוסי סעדון, מסר בתגובה: "אתר האינטרנט החיצוני של הבנק נפרץ אמש ככל הנראה על ידי האקרים שהכניסו לאתר חומרי תעמולה בערבית. הפריצה התגלתה אמש ומיד החל הטיפול בה. האתר נחסם לגלישה באופן יזום על מנת לטפל בתקלה. יודגש, כי אתר האינטרנט של בנק ישראל והמערכות הפנימיות של הבנק נשענות על תשתיות נפרדות, ולכן אין אפשרות לחבל בנתונים כלכליים המתפרסמים על ידי הבנק. עד לתיקון האתר ניתן לקבל שערים יציגים בטלפון. מיד עם תיקון התקלה, יועלה האתר לאוויר מחדש".

 

המידע הראשוני התקבל בדואר האדום


פורסם לראשונה 25/04/2008 11:42

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים