שתף קטע נבחר

מחיר הנפט התקרב שוב ל-120 דולר לחבית

הנפט עלה לאחר שרשת פוקס האמריקנית דיווחה כי ספינת מטען אמריקנית ירתה יריות אזהרה לעבר ספינות איראניות במפרץ הפרסי, ותפוקת הנפט של ניגריה נפגעה בעקבות אירועים אלימים ושביתות. חברת האנרגיה הבריטית בריטיש פטרוליום (BP) הודיעה על כווונתה להשבית צינור המוליך נפט מהים הצפוני ואחראי ל-40% מתפוקת הנפט של בריטניה

מחיר הנפט עלה הערב (ו') בכ-3 דולרים תוך שהוא מתקרב שוב לרף של 120 דולרים לחבית, לאחר שחברת האנרגיה הבריטית בריטיש פטרוליום (BP) הודיעה על כווונתה להשבית מחר צינור המוליך נפט מהים הצפוני ואחראי ל-40% מתפוקת הנפט של בריטניה. הנפט סגר לבסוף ברמה של 118.52 דולר.

 

גורמים נוספים שהקפיצו את מחיר הנפט: רשת "פוקס" האמריקנית דיווחה כי ספינת מטען אמריקנית ירתה יריות אזהרה לעבר ספינות איראניות במפרץ הפרסי, ופגיעה משמעותית בתפוקת הנפט של ניגריה בעקבות אירועים אלימים ושביתות.

 

מחיר חבית למסירה ביוני עלה במסחר בניו יורק ב-2.1% לרמה של 118.52 דולר. במהלך המסחר הגיע היום הנפט ל-119.55 דולר לחבית. מחיר הנפט גבוה עתה ב-81% לעומת רמתו אשתקד.

 

בריטיש פטרוליום הודיעה כי בכוונתה להשבית מחר את צינור ההולכה בשל יומיים של שביתה בבית זיקוק שלה בסקוטלנד. ניגריה איבדה מחצית מתפוקת הנפט שלה בגלל שביתה במתקני הנפט המקומיים של חברת האנרגיה האמריקנית "אקסון מובייל", לצד פגיעה בצינור נפט מקומי של חברת הנפט האנגלו-הולנדית "רויאל דאטץ'/של" על ידי קבוצות מיליטנטים.


פורסם לראשונה 25/04/2008 20:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קידוח נפט. עצבנות בשווקים
צילום: AFP
מומלצים