שתף קטע נבחר

ההומואים הדתיים נפגשו לראשונה

חברי קבוצת הו"ד התכנסו בסוף השבוע בירושלים כדי לדון בגרסה הסופית של "מכתב ההומואים", עליו בכוונתם להחתים שורה ארוכה של "רבני מפתח". המארגנים: "זו הייתה פגישה היסטורית ומרגשת. כל אחד שהצלחנו להביא – הישג מטורף"

כמעט שלושה חודשים חלפו מאז פורסם ב-ynet מכתב ההומואים, וחברי קבוצת הו"ד ממשיכים במאמציהם לזכות להכרת החברה הדתית. ביום חמישי שעבר התכנסו כ-70 הומוסקסואלים דתיים בתיאטרון ירושלמי ידוע, במה שהוגדר על ידי המארגנים "פגישה היסטורית ומרגשת".  

 

את האירוע יזמו מנהיגי הו"ד, איתי והרב ר', אך השתתפו בו נציגים מכל התנועות, בהן גם "חברותא" – האגף הדתי של הבית הפתוח. במהלך המפגש קיבלו המשתתפים את גרסתו המתוקנת והסופית של המכתב שנשלח לרבני ישראל, זאת לאחר שרוכך בהמלצת רבנים, אנשי מקצוע והומואים דתיים והוכנסו בו תיקונים שונים. כעת מתכוונים יוזמי המכתב להחתים עליו שורה ארוכה של רבנים ומחנכים בכירים בציבור הדתי והחרדי.  

"זה היה מעמד מרגש מאוד שאנשים פשוט יצאו ממנו עם דמעות", סיפר ל-ynet איתי, אחד המארגנים. הוא הסביר כי מטרת הכנס הייתה קבלת לגיטימציה לפעול בשמם של ההומואים הדתיים ולהוביל את המהלך מול מנהיגי הציבור הדתי. "את כל הפעילות עשינו עד עכשיו רק מאחורי הקלעים, וכל הקשר עם האנשים היה באינטרנט או בטלפון. עכשיו ראינו את הפרצופים, וכשנבוא מול הרבנים הם ידעו שלא מדובר רק בקולות אנונימיים אלא בציבור בשר ודם". עוד הוא הוסיף כי עיקר הקושי הוא להגיע איתם לפגישה, אבל "מרגע שרואים את הדברים פנים מול פנים – שני הצדדים נפתחים יותר ומתחילים לעבוד".  

 

"70 הומואים דתיים יחד זה הישג מטורף"

איתי אינו מזלזל במספר המשתתפים המצומצם שהגיעו לכינוס ומבהיר: "להביא 70 הומואים דתיים לכנס כזה זה משהו שאי אפשר אפילו לחלום עליו. כל אחד שכותב הודעה באתר וכל שכן אם הגיע לכנס - זה הישג מטורף. השתתפו בו נציגי כל הארגונים, צעירים דתיים וחרדיים ואפילו יהודים מארה"ב ומקנדה שכואבים איתנו את המצב".

  

"מבחינתנו, ההומואים, הכל כבר מוכן. הסכמנו לשינויים במכתב שהפכו אותו לפשרני ומוסכם יותר, ועכשיו רק צריך שהרבנים ירימו את הכפפה", אומר איתי, "אם הם לא יסכימו לחתום ולפרסם את הדברים – לא עשינו כלום". לדבריו, "יש כמה רבנים שעשו כבר צעד אחד קדימה יותר מאחרים, אבל זה ממש לא מספיק. אנחנו מצפים מהם להכריז שהומואים צריכים ויכולים להישאר דתיים, שלא לחייב לחתן אותם, שטיפולי המרה לא מתאימים לכל אחד, שאין איסור על גילויי אהבה ורעות בין גברים ובעיקר שמצוות של אדם לחברו חלות גם כלפי הומואים".  

 

מנהלי האתר מדווחים על קרוב ל-100 אלף כניסות מאז שהושק, ומספר גדול של פניות שהם מקבלים בדואר האלקטרוני. "המון אנשים מרגישים סוף-סוף שיש להם גב", אומר איתי, "הרבה מהם כבר התייאשו מהרבנים אבל אנחנו החזרנו להם את הרוח למפרשים. נקווה שהמאמץ יצליח". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים