שתף קטע נבחר

פארסת הגמלאים: משלושה פורשים יצא אחד

שלושה חברי סיעת הגמלאים - משה שרוני, אלחנן גלזר ושרה מרום-שלו - הודיעו שהם מתכוונים לפנות לוועדת הכנסת בבקשה להתפלג. אבל מאוחר יותר, אחד מהם התחרט. שרוני: "אם רפי איתן חושב שהוא הכל יכול, אז שיישאר לבד"

הפארסה בסיעת הגמלאים שוברת שיאים חדשים: שלושה מחברי סיעת הגמלאים - משה שרוני, אלחנן גלזר ושרה מרום-שלו נפגשו והחליטו להתפלג מהסיעה ולהקים סיעה עצמאית. אבל אחר הצהריים (יום ב'), התחרט ח"כ גלזר, בעקבות שיחה עם יו"ר המפלגה השר רפי איתן.

 

במכתב שכתב לח"כ משה שרוני, והגיע לידי ynet, כתב גלזר: "הבוקר חתמתי על טיוטת הסכם שאמרת לי שהיא טיוטה, ומכאן ראיתיה כבלתי מחייבת לכל דבר ועניין ושאין בה גמירת דעת". במקביל שיגר את אותו המכתב גם ליו"ר הכנסת דליה איציק כדי להבהיר שהוא מושך את חתימתו בעניין.


הגמלאים בימים יפים יותר. אחרי הניצחון בבחירות (צילום: יריב כץ)

 

מוקדם יותר נפגשו גלזר, שרוני ומרום-שלו וחתמו על מסמך פנייה לוועדת הכנסת להתפלג. המסמך טרם הגיע לוועדת הכנסת - שאמורה לאשר את ההתפלגות. 

 

ח"כ שרוני מסביר: "ביקשתי לפני כמה ימים לכנס את הסיעה כדי לבדוק אם ראש הממשלה מקבל את הדרישות שלנו. יו"ר הסיעה הודיע לי שיו"ר המפלגה אמר לו לא לכנס את הסיעה. אז התכנסו היום - אני, שרה וגלזר והחלטנו להתפלג. אם רפי איתן חושב שהוא הכל יכול, אז שיישאר לבד. שניהם חתמו על בקשת פילוג לוועדת הכנסת שצריך לקבל את אישורה כדי

להתפלג. אני מגיש את הבקשה לוועדת הכנסת ביום חמישי".

 

ח"כ שרה מרום-שלו אמרה: "החלטנו להתפלג כדי לדאוג לגמלאים. רפי איתן הוא אדם מקסים, אבל אני לא יודעת עד כמה הגמלאים באמת חשובים לו... הוא עסוק מאוד, יש לו את הדברים של הבטחון והכל, אבל לא בשביל הגמלאים". על האפשרות שגלזר יחזור בו, הגיבה: "הוא לא יחזור בו, כי אין לו שום סיבה".

 

אגב, מאחר שגלזר חזר בו ממהלך הפילוג נראה שהסיעה החדשה לא תזכה בכספים למימון בחירות - שכן לשם כך נדרשים הפורשים להוות כשליש מהסיעה המקורית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרש. שרוני
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
כבר לא בטוח. גלזר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים