שתף קטע נבחר

הרב ערוסי: לא לדון פומבית בהומואים הדתיים

פחות משבוע אחרי שפורסמה ב-ynet עמדתו לפיה ההומוסקסואליות היא חולי שיש להיגמל ממנו, קובע חבר מועצת הרבנות הראשית: העיסוק התקשורתי במצוקת ההומואים הדתיים הוא "שירות דב" לחברי הקהילה

"תופעת ההומוסקסואליות התקשורתית וההפגנתית היא פסולה, והיא שירות דב להומואים, בוודאי לדתיים שבהם" – כך קובע הרב רצון ערוסי, רב העיר קרית אונו וחבר מועצת הרבנות הראשית.

  

בעקבות תשובתו לרב ר' שפורסמה ב-ynet, מבהיר הרב ערוסי: "לצערי, לאחר מעשה גיליתי שמדובר ברב הומוסקסואל, ובהומוסקסואל שייסד אתר להומואים דתיים, ולארגון של הומואים דתיים... אין חלקי עם הטועים והסוברים שבהתארגנות ובמאבק ציבורי וברכישת דעת קהל מונח הפתרון. לחלוטין לא". בשל עמדתו זו סירב הרב להתייחס עוד לתגובות שעוררו דבריו על ההומואים, כדי שלא לנהל דיון פומבי בסוגיה. עם זאת הוא הדגיש: "איני חוזר בי מהתייחסותי לנושא והייתי מוכן גם להתייחס לשאלות ולהערות בכובד ראש ובכבוד".

  

הרב ערוסי הסביר את התנגדותו לעיסוק התקשורתי במצוקת ההומואים הדתיים, וכתב: "ממה נפשך, אם מדובר בשאינם דתיים - הרי הכל 'מותר' להם, ואין מי שיאמר להם כיצד לנהוג. ואם מדובר בדתיים שמתארגנים ומשתמשים באתר מיוחד - הרי בכך הם לא ישיגו את רצונם העז להיות חלק בלתי נפרד מן הקהילה הדתית. להיפך. הם יגרמו לכך שיידחו, משום שהם יתקבלו בקהילה הדתית כלוחמים נגד הדת, ולא נאבקים למען עניין מסוים".

 

"טיפול בגמילה"

בתשובה ל"מכתב ההומואים" שנשלח לעשרות רבנים בישראל קבע הרב ערוסי בשבוע שעבר כי ההומוסקסואליות היא חולי. "עלינו לעשות מאמץ ולפעול באופן מושכל כדי שהללו שיש להם רק נטיות חד מיניות יטופלו וייגמלו", כתב הרב, והוסיף כי יש לדכא גם את הנטיות ההומו-לסביות של הדו-מיניים.

 

בנוסף הוא מפציר בסטרייטים "שלא ינהרו אחרי חיי מין כאלה בגלל ההשפעה ההולכת וגוברת שחיי המין הם העשייה, בכל הצורות ובכל האופנים, ורק לצורך הפורקן המיני, ללא כל קשר עם אהבה, וללא כל קשר עם ייעוד זיכוך היצר המיני, ובניין עולם". 

 

עם זאת קרא הרב ערוסי למנהיגי הציבור "לדעת כיצד לסייע ולהנחות את הללו שהם חד מיניים ואין להם מזור", והודה כי "בהרבה מקרים הדתיים נדהמים, נבוכים וכואבים מן ההומוסקסואליות המתוקשרת והמופגנת, ולכן הם מאבדים עשתונותיהם ואינם מגיבים כהלכה, ויש שהם נגרפים ונסחפים ופוגעים בהומוסקסואלים שנולדו כך".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא להוציא החוצה". מצעד הגאווה
צילום: נועה רז
מומלצים