שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: נגן MP3 זעיר - Sansa Clip

  מדובר בנגן מהקטנים והקלים בשוק, המציע איכות קול משופרת ביחס לנגניה הקודמים של סנדיסק ותפעול קל ונוח. הקליפס הנלווה משפר את נוחות השימוש, אך הוא אינו מאסיבי. בדקנו

  בניסיונה להתמודד עם שוק פרוע, המוצף בנגני מדבקה סיניים וקוריאניים, ממשיכה סנדיסק להציב אופציות אטרקטיביות מבית טוב. התשובה החדשה מגיעה בדמותו של הסנסה קליפ. נגן אולטרה קומפקטי וקל מאוד, המצויד בקליפס לתליה ובעל תג מחיר אטרקטיבי במיוחד.

   

  סנסה קליפ מוצע בנפחי אחסון של 1GB, 2GB ו-4GB בצבעי שחור, אדום, ורוד וכחול.

   

   

  איכות הקול

  כצעד ראשון להשגת חוויית האזנה טובה, נא החליפו את האוזניות המסופקות עם הנגן באוזניות ראויות. לאחר שאלה הוחלפו, נהנינו מחוויית האזנה טובה, לא עניין של מה בכך לנגן מבית היוצר של סנדיסק, הידועה באיכות הקול הבינונית של נגניה.

   

  האקולייזר הפנימי (בעל ששה מצבים) לא הרשים במיוחד. משך כל זמן ההאזנה נמנענו מלהשתמש בו, אך שמחנו לראות כי ניתן לתכנת תבנית איקוולייזר אישית. עוצמת הקול היתה טובה מאוד, ועל ידי כוונון העוצמה, ניתן ליהנות מהאזנה גם בסביבה רועשת, דוגמת נסיעה באוטובוס.

   

  נוחות השימוש

  צורתו החיצונית של הקליפ, מזכירה יותר מכל את ה-Sansa view, אך ממדיו מיניאטוריים הרבה יותר, וניתן להעלימו בקלות בכיס החולצה או המכנסיים.

   

  בחזיתו של הנגן מסך OLED בגודל 1 אינץ', שמהווה יתרון על המתחרים הדומים לו ותחתיו משטח שליטה עגול, בו ממוקמים לחצני הניווט והשליטה שמוארים בתאורה אחורית כחלחלה, המאפשרת לתפעל את הנגן גם בחשיכה מוחלטת. הלחצנים מסודרים בצורה הגיונית ונוחה, ובמרכזם ממוקם לחצן גדול יותר המתפקד כמקש בחירה. מידת רגישותם טובה ולא מוגזמת, ולא צריך יותר מאצבע אחת על מנת לתפעלם.

   

  בין משטח השליטה למסך, נמצא לחצן תפריט המאפשר מעבר ישיר בין המצב הנבחר אל התפריט הראשי וחזרה – יעיל למדי. בצדו הימני של הנגן לחצן הווליום, ומעליו חיבור אוזניות סטנדרטי של 3.5 מ"מ.

   

  בצדו השמאלי של הנגן כפתור הפעלה, המתפקד גם ככפתור HOLD וככפתור איפוס. מעליו ממוקם חיבור המיני-USB. בגבו של הנגן יש תושבת לחיבור קליפס התלייה, את הקליפס ניתן להסיר בקלות במקרה שלא מעוניינים להשתמש בו.

   

  מסכו של הקליפ אמנם קטן, אך הוא ברור למדי. הכיתוב מוצג בצבעי תכלת, כששורת הכיתוב העליונה בצהוב מובחן. זיהוי התפריטים באור יום מלא נעשה ללא בעיה מיוחדת, כשזמן התצוגה ועוצמת הבהירות ניתנים לכיוון.

   

   

  הניווט במכשיר קל גם כן, בסך הכול קיימים שלושה מצבים ראשיים: מוזיקה, קול והגדרות (הנגן הנבדק לא כלל רדיו FM). מצבי המוזיקה וההגדרות כללו גם תפריטי משנה ברורים להבנה וקלים לתפעול. הנגן תומך בפורמטי המוזיקה הנפוצים (WAV, MP3 ו-WMA גם בצורתו המוגנת), למרבית הצרכנים תמיכה בפורמטים אלו מספיקה.

   

  תפריט המוזיקה נוח ומשתמש בנתוני ה-ID3 TAG של הקובץ, המשמעות היא חיפוש קל על פי שם אמן, אלבום, סגנון וכו'. התאכזבנו מהעובדה כי העברת רשימת השמעה מהמחשב אל הנגן מחייבת מעבר למצבMTP (העברה על ידי תוכנה) וסנכרון באמצעות Windows Media Player גרסה 10 ומעלה. כל עבודה במצב השני, MSC (שבו הנגן מזוהה ככונן חיצוני), אינה מאפשרת העברת רשימת השמעה מהמחשב. בכל מקרה יש אפשרות להעתיק שיר לרשימת השמעה מיידית על ידי לחיצה ארוכה על מקש הבחירה בזמן שהשיר מתנגן. הופתענו לחיוב מהעובדה כי הנגן מאפשר מחיקת קבצים מהמכשיר עצמו ולא רק באמצעות המחשב, אפשרות חדשה ומרעננת לעומת דגמי סנסה קודמים.

   

   

  הנגן מציג פונטים בעברית, אך משמאל לימין. חבל שהעדכון האחרון של סנדיסק אינו מציע גם תמיכה בשפה העברית. למזלנו נמצא ברשותנו עדכון ישן יותר של סנדיסק שבעזרתו השגנו תמיכה מלאה בעברית. (עדכון כזה אינו מוצע באתר של סנדיסק אך ניתן למוצאו בקלות באינטרנט). גם המדריך למשתמש בדיסק המצורף הוא בעברית.

   

  הקליפ מתחבר אל המחשב באמצעות כבל USB. העברת קבצים אליו מתבצעת בקלות על ידי פעולת Drop & Drag או באמצעות ה- Windows Media Player.

   

  בעזרת תוכנה חיצונית נבדקו קצבי הכתיבה והקריאה של הנגן בהעברת קובץ של 5MB, והם עומדים על 30.9Mbps ו-34.8Mbps בהתאמה, נתונים ממוצעים וטובים.

    

  תצוגה ומולטימדיה

  בדגם הנבדק לא היה רדיו FM, אך מהיבואן נמסר כי הדגמים המשווקים לישראל כוללים רדיו FM, ובו אופציה לשמירה של עד 40 תחנות.

   

  הסנסה קליפ מצויד במיקרופון מובנה, המאפשר הקלטת צליל. ההקלטה מתבצעת בקלות לאחר כניסה לתפריט VOICE. ההקלטה מקבלת מספר סידורי ונשמרת בספריית ההקלטות. איכות ההקלטה סבירה, אך היא מומלצת למי שמעוניין לבצע הקלטת קול ממקור קרוב, ופחות ממקור מרוחק, כמו הרצאה. נקודה בעייתית במקצת היא העובדה כי ההקלטה נשמרת בפורמט WAV, שתופס נפח אחסון רב.

   

   

  חיי סוללה ועמידות

  סנדיסק מתחייבת ל-15 שעות פעולה רציפה, בפועל הקליפ פעל קצת יותר מ-14 שעות ברציפות. נתון קרוב מספיק להצהרת היצרן וזמן מרשים למדי לנגן קטן שכזה.

   

  בדומה לנגנים אחרים, גם בקליפ ניתן לחסוך באנרגיה, על ידי הגדרת זמן כיבוי ותכנות הזמן באופציית השינה.

   

  הטעינה אפשרית באמצעות חיבור למחשב או באמצעות רשת החשמל או מצת הרכב ברכישת מטען בנפרד. זמן טעינה ממוצע עומד על כ-3 שעות.

   

  בדומה לנגניה הקטנים של סנדיסק, גם הקליפ עשוי פלסטיק זול למדי. אולם משקלו הקל מאוד, ומנגנון הקליפס המגן על גבו של המכשיר ומאבטחו מפני נפילה, תורמים רבות לעמידותו של הנגן.

   

  קל ונוח

  הקליפ מספק תמורה מלאה למחירו. מדובר בנגן מהקטנים והקלים בשוק, המציע איכות קול משופרת ביחס לנגניה הישנים יותר של סנדיסק ותפעול קל ונוח. הקליפס הנלווה משפר את נוחות השימוש והופך אותו אידיאלי לעוסקים בפעילות גופנית.

    

  יתרונות: קל משקל וקטן ממדים, קל לתפעול, איכות קול משופרת מנגני עבר של סנדיסק, מחיר נמוך, אפשרות לשדרוג (upgradeable firmware).

  חסרונות: אוזניות נלוות באיכות נמוכה, · העברת רשימת השמעה באמצעות Windows Media Player בלבד, העדכון העברי הרשמי אינו זמין נכון להיום

  שורה תחתונה: קטן וחביב לעוסקים בספורט 

   

  דגם Sansa Clip 1GB

   

  ציון:

  מחיר: 135 שקלים.

   

  מפרט טכני

  סוג זיכרון: Flash

  נפח אחסון: 1 גיגהבייט

  תכונות נוספות: רדיו FM, טייפ מנהלים

  איכות דגימה מרבית: 128 Kbps

  פורמטים נתמכים:  MP3, WMA

  חיבורים: USB 2.0, אוזניות.

  אביזרים נלווים: אוזניות, סוללה, מטען, כבל USB.

  ממדים: 5.59X3.56X1.78 ס"מ

  משקל: 25.51 גרם

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים