שתף קטע נבחר

נתניהו: לעבור ממלחמת התשה - להכרעה

ראש האופוזיציה נפגש עם עיתונאים מקומיים בנתיבות ואמר כי "עיוורון מדיני" הוא שהוביל למתקפה הבלתי פוסקת של רקטות קסאם מהרצועה

"לא יהיה מנוס מלהפיל את ארגון החמאס, כי אלה הם בעצם בסיסי איראן שבתוכנו. זה בלתי נסבל שממשלת ישראל מתירה ירי ליישובי הארץ - צריך לעבור ממלחמת התשה למלחמת הכרעה" - כך אמר בצהריים (יום ד') ראש האופוזיציה בנימין נתניהו במפגש עם עיתונאים מקומיים בנתיבות, בהתייחסו לטרור רקטות הקסאם מהרצועה.

 

נתניהו טען כי לפני ביצוע תוכנית ההתנתקות נורו 500 קסאמים, לעומת 4,000 מאז ההתנתקות. "זו תוצאה של עיוורון מדיני והחלטות מדיניות שגויות שהובילו להתעצמות חיזבאללה בצפון", אמר נתניהו.

 

בדבריו הביע נתניהו ביקורת גם על ההתנהלות במלחמת לבנון וטען כי הכוחות פוזרו ולכן המערכה לא הסתיימה כמצופה. "גם העולם הערבי וגם העולם המערבי ציפו שיהיה ריכוז - וניצחון, אך הסתבר שישראל לא ניצחה את החיזבאללה בגלל שהמאמצים לא מוקדו".

 

נתניהו התייחס גם לזירה המקומית ואמר כי "במדינה כל כך קטנה, יש לבטל את מושג הפריפריה. אנחניו נדאג לכך וזה יוביל לתוצאות טובות, ייטיב עם הנגב, ובעיקר עם החלשים".

 

ביחס לבחירות המוניציפאליות המתקרבות אמר נתניהו כי הליכוד אכן שומר את הכסף לבחירות הארציות, והוא מעדיף חבר כנסת מאשר חבר מועצה בעוד יישוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פגיעת קסאם. ארכיון
צילום: זאב טרכטמן
"בתקופתי היו פחות רקטות"
צילום: עופר עמרם
מומלצים