שתף קטע נבחר

"אם החשדות נכונים, ספק אם אולמרט יוכל לכהן"

גורם משפטי בכיר סבור כי הפרשה החדשה שמעיבה על ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מציבה אותו במצב בעייתי וקשה: "אם יימצא בסיס ראייתי מוצק, ספק אם יוכל להמשיך לכהן בתפקידו". גורמים אחרים, המעורים בפרטי המקרה: "זו פרשה חמורה והתפתחות דרמטית"

"החקירה מציבה את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, במצב בעייתי" - כך אמר אתמול (יום ו')  גורם משפטי בכיר בהתייחס לחשדות החדשים שעלו לאחרונה במשטרה, וקשורים לפרשה שאירעה לפני שנבחר לראשות הממשלה.

 

 

עוד אמר הגורם המשפטי כי "אם החשדות יתבררו כנכונים או שיימצא בסיס ראייתי מוצק - ספק אם ראש הממשלה יוכל להמשיך לכהן בתפקידו".  גורמים אחרים, המעורים בפרטי המקרה, אמרו ל-ynet בעקבות ההתפתחות החקירה כי "מדובר בפרשה חמורה ובהתפתחות דרמטית".


שוטרים יצאו למשרד המשפטים בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

 

צו איסור פרסום גורף הוטל על פרטי הפרשה. ההערכה במשרד המשפטים היא שבשבוע הבא ייבחן הצו פעם נוספת ופרטים מהחקירה יותרו לפרסום. עם זאת, לפי שעה לא ניתן להוסיף פרטים נוספים בשל רגישות החקירה.

 

ראש הממשלה נחקר אתמול בבוקר באזהרה במשך כשעה וחצי. הותר לפרסום כי מנהלת לשכתו לשעבר של אולמרט, שולה זקן, נחקרה אף היא בפרשה. לשכת ראש הממשלה התייחסה באופן רשמי לחקירתו, ומסרה כי אולמרט השיב על כל שאלות החוקרים וימשיך לשתף פעולה עם רשויות החוק ככל שיידרש.

 

בשעה 10:00 בבוקר הגיעו למעונו של ראש הממשלה ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, תת-ניצב שלומי איילון, ועמו שני חוקרים נוספים. השלושה הכינו מספר מצומצם של שאלות לראש הממשלה. הם יצאו משם ב-11:30 לערך ומשם נסעו למשרד המשפטים ברחוב סלאח א-דין בעיר. היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, אישר למשטרה באופן מיוחד לחקור את אולמרט בתוך 48 שעות, מחשש שיתאם עדויות. עם זאת, אולמרט לא צפוי להיחקר פעם נוספת.

 

שולה זקן, ששימשה ראש לשכתו של אולמרט, נחקרה ביום שלישי במשך כמה שעות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים, בחשד למעורבות

באותה הפרשה. שמה נקשר בעוד פרשות - בין היתר נתפסו במחשבה תכתובות מחשב, הנוגעות למינויים הפוליטיים לכאורה במשרד התמ"ת. החקירה בפרשת המינויים הפוליטיים במרכז לעסקים קטנים נפתחת בעקבות דו"ח מבקר המדינה ש"זיהה חשדות לפלילים", ושמתח ביקורת חריפה על אולמרט, בעת שכיהן כשר התמ"ת מטעם הליכוד, וכן על מנכ"ל משרדו דאז, רענן דינור.


פורסם לראשונה 02/05/2008 21:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. יישאר בתפקידו?
צילום: רויטרס
החוקרים עוזבים את הבית
צילום: גיל יוחנן
תנ"צ איילון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים