שתף קטע נבחר

עימות ליד יצהר בין מתנחלים ופלסטינים

טענות סותרות על מה שארע בצהריים סמוך להתנחלות יצהר שבאזור שכם. תושבי הכפר עסירה אל-קבלייה טוענים כי הותקפו במשך שעות בידי מתנחלים וכי הצבא לא התערב ואף סייע למתפרעים. מנגד, טוענים בצה"ל כי הכל החל כאשר הפלסטינים הציתו שטח חקלאי השייך להתנחלות. איש לא נעצר

עימות בצהרי היום - וטענות הדדיות. תושבים בכפר עסירה אל-קבלייה, ליד שכם, טענו כי מאות מתנחלים מיצהר תקפו בצהריים (שבת) את תושבי הכפר וגרמו נזקים כבדים לרכוש במקום. לטענתם, שני תושבים שנפצעו פונו לקבלת טיפול בבית חולים בשכם. בצה"ל הכחישו את טענות הפלסטינים ואמרו כי הם אלה שהתחילו את העימותים, כאשר עלו לעבר ההתנחלות ואף הציתו שטח חקלאי השייך למתנחלים.

 

גורמים צבאיים טענו כי הפלסטינים עלו מהכפר לכיוון יצהר, שרפו שטחים חקלאיים של המתנחלים ובמקום התפתחו ידויי אבנים משני הצדדים. באותו אזור ארעו בעבר כמה תקריות שבבסיסן - ויכוח בעלות על השטחים סביב ההתנחלות.

 

כוח של צה"ל הגיע למקום, במטרה להפריד בין הצדדים הנצים. בצה"ל מכחישים כי תושבים מיצהר נכנסו לכפר הפלסטיני. בנוסף, איש מהמעורבים לא הגיש תלונה במשטרה על הצד שכנגד ואיש לא נעצר בעקבות התקריות.

 

לטענת התושבים הפלסטינים, המתנחלים גרמו נזקים לכמה בתים, העלו מכוניות באש, שרפו מאות דונמים של שטחים חקלאיים והיכו כמה צעירים. עבד אחמד, תושב הכפר, סיפר ל-ynet:

"חיילים התפרסו על גגות הבתים ומכוונים את הרובה לכל מי שמעז להתנגד או למחות, כשבינתיים המתנחלים יורים, שוברים ומכים".

 

עבד טען כי לא היתה כל התקפה או התגרות מצד התושבים כלפי המתנחלים, טרם שהתפתחו התקריות האלימות. "הבית שלי הוא הבית הראשון של הכפר מצד ההתנחלות יצהר, אני בעצמי הוכיתי פעמים רבות על ידם והם גנבו לי עשרות ראשי צאן, אבל הבעיה שלנו היא שהצבא לא רק תומך בהם אלא משתף עמם פעולה באופן פעיל", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הגבעות ליד יצהר. ארכיון
צילום: איי פי
מומלצים