שתף קטע נבחר

הגמלאים מזגזגים: 3 פורשים לסיעה חדשה

הח"כים גלזר ומרום-שלו הודיעו כי יצטרפו לסיעה שמקים ח"כ שרוני. הדבר עומד בסתירה להודעתם הקודמת, לפיה חזרו בהם מכוונות הפרישה. גורם המקורב לנושא: "הפעם זה נראה סופי". האמנם?

מבולבלים? גם אנחנו. חברי הכנסת אלחנן גלזר ושרה מרום-שלו החליטו היום (שבת) להצטרף בסופו של דבר לח"כ משה שרוני, ולפרוש מסיעת הגמלאים בכנסת. הדבר מהווה תפנית בסאגת הפרישה שמטלטלת את הסיעה - ולא בפעם הראשונה.

 

לאחרונה, לאחר שכבר נראה היה כי השלושה יפרשו מהסיעה, החליטו גלזר ומרום-שלו שלא לפרוש. גורם המקורב לנושא אמר כי "הפעם זה נראה סופי, השלושה יקימו סיעה חדשה".

 

יו"ר הסיעה, ח"כ יצחק גלנטי, אמר בעקבות החלטת השלושה לפרוש: "שיהיה להם לבריאות. אולי סוף סוף אחרי שנתיים שאנו עוסקים בגחמות של שרוני נתחיל לעבוד. הזגזגים של גלזר מכוערים. הוא יורק לצלחת שממנה הוא אכל".

 

"לגבי שרה? היא בכלל לא רוצה לרוץ לכנסת הבאה. לא חשבתי שזה מה שיקרה כשרצנו ברשימת הגמלאים. כל פעם ניסנו לשכנע את שרוני שיפסיק להשתולל והוא ממשיך בשלו. לדבר איתו זה כמו לדבר עם קיר, קלאם פאדי", אמר גלנטי.

 

ח"כ שרוני לא נשאר חייב: "אלחנן גלזר הוא גבר. עשו איתו אי צדק. הוא אמר בפירוש שהוא לא ביקש אף פעם להיות סגן שר. מה שהרגיז אותו היה כל הספינים שהפכו אותו להיות כאילו רודף תפקיד. צר לי, זה לא גלזר אלחנן".

 

"מי שרודף תפקידים זה גלנטי. אנחנו נכתוב עכשיו מכתב ליו"ר ועדת הכנסת כדי להביא את ההתפלגות לאישור הוועדה. אחר כך, שיקראו לנו למו"מ קואליציוני נשב במו"מ. אם ראש הממשלה יקבל את התנאים שלנו להעביר כספים לגמלאים נשקול להיות בקואליציה, אם לא - נהיה באופוזיציה". 

 

שלושת חברי סיעת הגמלאים הפורשים עשויים להצטרף למפלגתו של ארקדי גאידמק, ולהוות למעשה את דריסת הרגל הראשונה של איש העסקים בכנסת. ח"כ משה שרוני אמר בשיחה עם ynet כי כעת מתקיים משא ומתן עם גאידמק, וכי ייתכן שכבר מחר ייחתם הסכם בין הצדדים. 

 

ביום שני האחרון ארעה התפנית הקודמת בנושא, כאשר ח"כ גלזר חזר בו מההודעה על כוונות הפרישה לאחר שיחה עם יו"ר המפלגה, השר רפי איתן. במכתב שכתב לח"כ משה שרוני, והגיע לידי ynet, כתב גלזר: "הבוקר חתמתי על טיוטת הסכם שאמרת לי שהיא טיוטה, ומכאן ראיתיה כבלתי מחייבת לכל דבר ועניין ושאין בה גמירת דעת".

 

במקביל שיגר את אותו המכתב גם ליו"ר הכנסת דליה איציק כדי להבהיר

שהוא מושך את חתימתו בעניין. באותו סבב של החלטה וחרטה - הובטח לגלזר כי יכהן כסגן-שר, ככי הנראה במשרד לענייני גמלאים.

 

הפרשה החלה כאשר ח"כ שרוני הודיע, לאחר תקופה ממושכת שבה התעמת עם צמרת מפלגתו, כי הוא פורש לטובת הקמת סיעה עצמאית. שרוני אמר, טרם שנודע כי הצליח לגייס לצידו חברים נוספים: "לפי שעה אני מתכוון לעזוב לבד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרוני. קלאם פאדי?
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
גלזר. פורש, לא, בעצם כן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים