שתף קטע נבחר

מזוז רומז: צו איסור הפרסום יוסר בקרוב

היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה וראש אגף חקירות במשטרה הודיעו כי ימשיכו לעקוב מקרוב אחר החקירה "מתוך מגמה לאפשר, בהקדם, מסירת מידע נוסף לציבור, ככל שניתן". האם בקרוב יוסר צו איסור הפרסום בפרשת אולמרט?

היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה משה לדור, פירסמו הערב (יום א') הודעה, בשיתוף ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה, בנוגע להסרת איסור הפירסום בפרשה שבה חשוד ראש הממשלה אולמרט. הצו הוטל שעות אחדות לאחר שפורסם דבר החקירה החדשה נגד ראש הממשלה. בינתיים, נשלחה שולה זקן, אחת החשודות בפרשה, למעצר בית עד יום שישי.

 

בהודעתם הסבירו השלושה כי ביקשו הטלת איסור פירסום של פרטים חקירתיים, אולם בכוונתם לעקוב 

ולראות כיצד ניתן יהיה לאפשר מתן מידע לציבור, מבלי לפגום בחקירה.

 

בהודעה נכתב בין היתר: "אנו ערים ומודעים היטב לאינטרס ולצורך הציבורי בקבלת מידע באשר לחקירה המתנהלת נגד ראש הממשלה בימים אלה. אכן, מצב דברים בו ראש ממשלה מכהן נחקר באזהרה, מבלי שנמסר מידע לציבור, ולו בקווים כלליים, באשר למהות החשדות והנחקרים, מעורר קושי מבחינה ציבורית, ומשפטית-חוקתית, והדברים ברורים. יחד עם זאת, חשוב להבהיר כי מול זכות הציבור לדעת, קיים אינטרס ציבורי חיוני שלא לסכל את החקירה ולפגוע באפשרות של גילוי האמת".

 

עוד כותבים השלושה: "נמשיך לעקוב מקרוב, ובאופן צמוד ושוטף אחר התפתחות הדברים, מתוך מגמה לאפשר, בהקדם, מסירת מידע נוסף לציבור, ככל שניתן יהיה לעשות כן מבלי לפגוע בחקירה". הם מציינים כי נעשה מאמץ מיוחד לזרז את הטיפול בנושא ככל הניתן.

 

ההודעה מהווה רמז מסוים לכוונה להסיר את צו איסור הפרסום, מקצתו או את כולו, אולי אפילו בימים הקרובים.

 

לבני: יש לחקור במהירות

הסערה הפוליטית שקמה בעקבות החקירה הביאה היום את צמרת השלטון להתייחס לנושא. שרת החוץ, ציפי לבני, התייחסה לראשונה לפרשה ואמרה היום: "אני מאמינה גדולה בהפרדת רשויות, יש לאפשר לגורמי החקירה לסיים את עבודתם. יש לי בהם אמון מלא שיעשו את עבודתם ללא משוא פנים".

 

ראש הממשלה עצמו תיאר בישיבת הממשלה את השתלשלות העניינים וסיפר בקצרה על חקירתו ביום שישי. "החוקרים נהגו בצורה מכובדת וראויה. לצערי, בנסיבות שאינן תלויות בי,

שוטף את הארץ גל של שמועות בנושא החקירה. אני מבטיח שכשהדברים יתבררו לאשורם על-ידי הרשויות המוסמכות, הדברים יוצבו בפרופורציה הנכונה ובהקשר הנכון והמדויק שלהם, וזה ישים קץ לשמועות", אמר. 

 

"מאז יום רביעי פוקד את הארץ גל שמועות, חלקן זדוניות ומרושעות. אני מבטיח שכשהדברים יתבהרו יוסרו החשדות והעננה תתפוגג", סיכם אולמרט.

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזוז. צו איסור מוצדק
צילום: גיל יוחנן
לדור. רמז לבאות?
צילום: פייר תורגמן
דנינו. חקירה שקטה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים