שתף קטע נבחר

צפירה בלשכת האוכלוסין: בדואים צחקו ואכלו

עובדי הסניף בבאר שבע נדהמו כאשר באמצע הצפירה - כמה אזרחים בדואים צחקו, אכלו והסתובבו בסניף, במטרה להכעיס. מנהל הסניף: אולי כדאי לא לפתוח את המקום בימי זיכרון. ראש עיריית רהט: "זו התנהגות של חוליגנים חסרי אחריות"

עובדי לשכת מינהל האוכלוסין בבאר שבע נדהמו הבוקר (יום ד') מהתנהגותם של כמה אזרחים בדואים ששהו בסניף בזמן הצפירה. לטענתם, למרות בקשתם שישמרו על השקט במהלך הצפירה - הם צחקו, אכלו והסתובבו בסניף, במטרה להכעיס.

 

יום הזיכרון במגזר הבדואי: "המדינה מוקיעה אותנו"

 

לאחר המקרה פנה מנהל הלשכה, איציק קיקוס, לראש המינהל והמליץ לו לסגור את משרדי הביטוח הלאומי בימי זיכרון, כדי להימנע ממה שהגדיר כ"השפלה".

 

קיקוס סיפר ל-ynet: "בזמן הצפירה, כעשרה בני מיעוטים שהגיעו למשרד

כדי לקבל שירות התחילו לצחוק, לאכול, הסתובבו ולא עמדו ואנחנו העובדים עומדים ומרגישים מושפלים מולם".

 

"ידענו שדבר כזה יכול לקרות, לכן ביקשנו מהם מבעוד מועד שישמרו על השקט במשך שתי דקות הצפירה. אך במהלכה הם לא הקשיבו לנו והרעישו. הרגשנו שהם מסתכלים עלינו כאילו זה לא מעניין אותם, לא המדינה, לא השכול ולא הדגל", אמר.

 

קיקוס ציין כי הרגשת העובדים במקום נותרה קשה גם זמן רב לאחר התקרית, ומכאן עלה הרעיון שלא לפתוח את הלשכה בימי זיכרון. "זה משפיל שאזרחים שבאים לקבל שירות במשרד ממשלתי לא מכבדים - לא את המשרד ולא את המדינה אותה הוא משרת", סיכם.

 

רבים בעדה הבדואית קיבלו גם הם בתדהמה את ההתנהגות בסניף.

טלאל אל-קארנווי, ראש עיריית רהט, אמר ל-ynet: "מי שמקים צעקות ומפריע בזמן הצפירה ובזמן שבו זוכרים ומתייחדים עם האנשים שקיפחו את חייהם הוא פרזיט ואלו אנשים חסרי אחריות".

 

"חבל מאוד שחוליגנים הורסים את השם של המגזר הבדואי, שרובו מכבד את יום הזיכרון ועומד בצפירה. בל נשכח כי ישנם גם חללי צה"ל מהמגזר הבדואי. השכול הוא חלק מכולנו", אמר אל-קארנווי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים