שתף קטע נבחר

כלת התנ"ך: צורית ברנסון בת 15 מנהריה

זכייה בחידון התנ"ך היא סוג של מסורת במשפחתה של צורית ברנסון והיא השלישית שזוכה בתואר הנכסף. במקום השני אלעד פיניש מ"אמי"ת" באר-שבע ובשלישי דב מרדכי נדל מארה"ב

צורית ברנסון, בת 15.5 תלמידת מרכז "תקותנו" בנהריה, זכתה היום (ה') בתואר כלת התנ"ך העולמית לשנת תשס"ח. בתואר סגן ראשון לכלת התנ"ך זכה אלעד פיניש, בן 18 מישיבת "אמי"ת" בבאר שבע, וכסגן שני נבחר דב מרדכי נדל, בן 15 מישיבת "עקיבא" בארה"ב. בחידון, שהתקיים בתיאטרון ירושלים ונערך זו השנה ה-45, השתתפו נערים ונערות מ-37 מדינות.

 

הזכייה בחידון התנ"ך העולמי היא כבר סוג של מסורת במשפחתה של צורית ברנסון. לפני 15 שנה זכה בתואר הנכסף דודה, דורון סופר מנתיבות, ולפני 13 שנה זכה משה מזוז מנתיבות, אף הוא קרוב משפחתה. "התכוננתי שנתיים לחידון", אמרה כלת התנ"ך הטרייה לאחר הזכייה בתואר, "השקעתי המון בחידון, ואני שמחה שזה הניב פירות". החידון נערך במעמד ראש הממשלה אהוד אולמרט, שנשא את שאלת ראש הממשלה, בירך את המועמדים, והכתיר את הזוכים. כלת התנ"ך העולמית תקבל מלגת לימודים לתואר ראשון בבית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים.

 

שרת החינוך יולי תמיר אמרה בחידון: "התנ"ך מלווה את העם היהודי לאורך כל דברי הימים. אין עוד עם שהחל כותב את תולדותיו מיום בריאת העולם מרגע התוהו. ספר הספרים של העם היהודי מקנה לעולם כולו את סיפור רגע הולדתו, רגע הבריאה וממקם את עצמו במקום המכונן של הבראשית".

 

מפנמה ועד הונג-קונג 

באירועי חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי השתתפו השנה 65 בני נוער מ-37 מדינות. בשלבים המוקדמים השתתפה לראשונה נציגה מהונג-קונג, בשם אפי סנדרס, בת 14, שזהו ביקורה הראשון בישראל. 

 

ההשתתפות בחידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי הפכה זה מכבר למסורת בקרב משפחות רבות. רבקה דידיו, בת 16 מפנמה, הגיעה לחידון לאחר ששתי אחיותיה התמודדו בו בעבר. המתמודדים היו בני 13 עד 18. לשלב הסופי בתיאטרון ירושלים הגיעו 16 מתמודדים.

 

מתמודדי החידון הגיעו לפני כשבועיים לישראל והם שהו ב"מחנה תנ"ך", שבו הם למדו את 400 פרקי התנ"ך הכלולים לחידון. חידון התנ"ך עולמי לנוער יהודי מאורגן על ידי קצין חינוך ונוער ראשי בצה"ל, הרבנות הצבאית הראשית, משרד הביטחון, משרד החינוך, הסוכנות היהודית וקרן קיימת לישראל. 

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן זליקוביץ'

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המתמודדים עם הרמטכ"ל
צילום: דובר צה"ל
חידון התנ"ך
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים