שתף קטע נבחר

שגיאה היסטורית בפיס: המספרים התבלבלו

מישהו במפעל הפיס התבלבל, ועדכן את המסופים במספרים שגויים בהגרלת הצ'אנס שנערכה אמש. התוצאה: אנשים שלא היו אמורים לקבל כסף, פדו פרסים. לעומתם, חלק מהזוכים זרקו את הטפסים. מפעל הפיס: האחראים כבר פוטרו במהלך הלילה

לראשונה ב-50 שנות מפעל הפיס, התרחשה אמש (יום ה') טעות בהגרלה. ממידע שהתקבל ב-ynet, עולה כי בהגרלת צ'אנס 17948 שנערכה ב-21:12, פורסמו התוצאות הנכונות במספר כלי תקשורת, אבל במסופים של מפעל הפיס, שלפיהם מוענק הפרס לזוכים, עודכנה הסיפרה 9 במקום 8.

 

לפי הפרסומים של מפעל הפיס, הפרס היה אמור להינתן לקלפים הבאים: 109A8, אך היתה טעות אנוש של הוועדה המפקחת, שהזינה נתונים לא נכונים למחשב, לאחר שצפתה בתוצאות ההגרלה ולא בהגרלה עצמה. מי שהגיע לתחנות עם הקלפים הנכונים, לא קיבל את הכסף - משום שהמסופים עודכנו למספרים הבאים 109A9. התוצאה: אנשים שלא היו אמורים לקבל כסף, פדו פרסים. לעומתם, חלק מהזוכים זרקו את הטפסים.


המספרים הנכונים שעודכנו באתר מפעל הפיס, היום

 

אהוד ליבסקי מגבעתיים מספר: "ישבתי בתחנת הטוטו וראיתי על המסך את התוצאות עם ה-8 בסוף אבל במסוף התוצאה שניתנה הייתה עם 9 בסוף, והמסוף הוא זה שמחייב. המשמעות היא שאנשים קיבלו כסף שלא הגיע להם ולעומת זאת אנשים שחשבו שלא קיבלו כסף זרקו את הפתקים ועכשיו לא יקבלו את כספם".

 

לדבריו, ב-22:30 מפעל הפיס עלה על זה, "הם עצרו את שליחת טפסי הצ'אנס ולא ענו לטלפונים מתחנות הטוטו. לאחר מכן, באיחור ניכר, הם הוציאו פתק לתחנות שהתוצאה הנכונה היא שמונה בסוף. המשמעות היא שבמקום לקבל פי אלף מההשקעה בכרטיס אתה מקבל רק פי 20 (לפי שלושה קלפים נכונים ולא לפי הארבעה) והמון כסף מופסד. כיצד הולכים לפצות את מי שזרק את הטופס וחשב שלא זכה. מה עושים עם זה?"

 

דוברת מפעל הפיס, דולין מלניק, מסרה בתגובה: "מדובר באירוע נדיר שמתרחש לראשונה בכל 50 שנות קיומו של מפעל הפיס. מדובר בטעות אנוש. למחשב הוכנסה בטעות ספרה שגויה שונה מזו שעלתה בגורל. כל האחראים כבר פוטרו במהלך הלילה. את הטעות גילו תוך פחות מחצי שעה ותוקנה במהלך הלילה.

 

"זו טעות נדירה ביותר שמעולם לא התרחשה והאחראים כבר לא בתפקידם. הזכייה המקסימלית מגיעה לשני מיליון שקלים ועדיין מוקדם לדעת כמה כסף הופסד".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים