שתף קטע נבחר

תרגיל צבאי: תפילה תחת אש

אספקת מנות "גלאט" לשטח ומניינים בסרט נע, כשהחברים מאבטחים: לוחמי הנח"ל החרדי עלו לאימון ראשון ברמת הגולן ומתרגלים קרב גשמי ורוחני

פשיטה חרדית על רמת הגולן: לוחמי גדוד "נצח יהודה" (הנח"ל החרדי) שסיימו באחרונה קו מוצלח בבקעה, עלו בימים האחרונים לאימון ראשון מסוגו ברמת הגולן, הכולל לוחמת שטח בנוי ומסע עד החרמון. באימון שיכלול גם תרגיל גדודי (תרג"ד) מסכם, יתרגלו החיילים מצב חירום רוחני - בכל הקשור לתפילות במלחמה, מניינים לפי תור, כשחלק מתפללים וחלק מאבטחים, אספקת מנות גלאט-כשר לשטח ועוד.

 


הנח"ל החרדי עולה לרמה 

 

אחרי שכל החטיבות הסדירות של צה"ל ערכו אימונים מקיפים ברמת הגולן, שטח האימונים החביב ביותר של הצבא, הגיע לאזור כוח חלוץ מחטיבת "כפיר" לאימון משלו. לוחמי הגדוד החרדי של צה"ל בפיקודו של סא"ל איציק גיא, החלו את האימון דווקא בטיול בן שלושה ימים שכלל את כל חיילי הגדוד להכרת נופי הגולן. "חשוב שהלוחמים יכירו מקרוב את הנחלים, ההרים, יצעדו ברגל וילמדו את הנוף", תיאר גורם צבאי את מטרת הטיול. לאחר הטיול החל החלק הקשה יותר של השבוע. "יום אחד הקדשנו לאימון בלוחמה זעירה, דגש על לוחמת שטח בנוי, כולל באש חיה", תיאר הגורם הצבאי.


קדימה הסתער. החיילים בפעולה

  

באחרונה סיימו לוחמי הגדוד קו בבקעה, וזכו לשבחים רבים על פעולות שכללו מעצר מבוקשים וחשיפת אמצעי לחימה. "לקראת החזרה לקו, האימון יתן לנו כלים נוספים ויחדד מיומנויות קיימות", אמר הגורם. לקראת האימון בנו בגדוד סרגל מאמצים מדורג על מנת שלא להעמיס על הלוחמים עומס ניכר. "השבוע כולו מאוד אינטנסיבי, כולל גם מסע של ארבע ימים עם משקלים ממרכז הרמה ועד החרמון, כולל לינה בשטח, תרגול פשיטות", הוסיף.

 

בכל הקשור להלכות הדת, ממשיכים בגדוד לשמור על הססטוס קוו: לאימון הובאו מנות קרב גלאט כשר, התפילות ייערכו בכמה מניינים, כך שתמיד יהיה כוח שישאר לאבטח, בדיוק כמו במלחמה, "ובנות אין ברמת הגולן, כך שלזה אין מה לדאוג", מבהיר הגורם הצבאי.

 

הרב צבי קלבנאו מנכ"ל עמותת "נצח יהודה" אומר ל-ynet: "זה עדיין מרגש מחדש לראות גדוד חרדי שלם באימון מורכב, ובמיוחד שזאת הפעם הראשונה שהגדוד מתאמן ברמת הגולן, נמשיך לסייע לגדוד גם ברוחניות וגם בגשמיות". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחרי הטיול, אימון
ספרא וסיפא
צילום: דובר צה"ל
מומלצים