שתף קטע נבחר

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בכימאגיס

המשא ומתן על ההסכם הקיבוצי במפעל, חברה-בת של פריגו, התפוצץ. שני הצדדים טוענים לאי-רצינות של הצד השני. בתוך כשבועיים יוכלו העובדים לפתוח בצעדים ארגוניים שונים, עד להשבתת המפעל

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה במפעל כימאגיס, המייצר חומרי גלם לתעשיית הטואלטיקה. זאת, בעקבות המבוי הסתום בשיחות בין ועד העובדים שהוקם לפני ארבעה חודשים לבין ההנהלה. העובדים דורשים להגיע להסכם קיבוצי שישפר את תנאי התעסוקה שלהם. המשמעות היא שבתוך כשבועיים יכולים העובדים לפתוח בצעדים ארגוניים שונים, עד להשבתת המפעל.

 

בכימאגיס, חברה-בת של פריגו הנסחרת במדד ת"א 25 בבורסה, כ-220 עובדים. נציגי ההסתדרות טוענים כי הנהלת החברה נוקטת בסחבת מכוונת ולא נראה כרגע שהיא פועלת בתום לב לחתימה על הסכם קיבוצי.

 

יו"ר הסתדרות מרחב הנגב, מאיר בביוף, אמר כי "הנהלת כימאגיס עדיין לא הפנימה את השינויים שהתרחשו במפעל מאז שעובדיו ביקשו להתאגד. אנו נעשה הכול בכדי להגיע להסכם קיבוצי אשר יבטיח את מעמדם של העובדים, זכויותיהם ועתידם במפעל. כמו תמיד, אנו מעדיפים לעשות זאת בדרך של הידברות והבנה הדדית. לצערנו,במצב בו ההנהלה מתחמקת מלקבל הכרעה ומציעה הצעות מעליבות מבחינת העובדים לא נותרה לנו ברירה אלא להכריז על סכסוך עבודה. לא נהסס לנקוט בצעדים ארגוניים אם נדרש, נקווה כי ההנהלה תתעשת ולא יהיה לכך צורך".

 

יו"ר ועד עובדי כימאגיס, מאיר הלחמי, הוסיף כי "למעלה מארבעה חודשים שאנו מנהלים מו"מ מול הנהלת המפעל במטרה להגיע להסכם קיבוצי בהידברות וברוח טובה. לצערנו ההנהלה לא מראה שום גמישות ומתנהגת כאילו מטרתה היא החמרת המצב והתחמקות מחתימה על הסכם קיבוצי".

 

בחברה עצמה, לעומת זאת, טוענים כי ועד העובדים הוא שלא הראה רצינות בשיחות. מהחברה נמסר, כי ההנהלה הגישה לחברי הועד העובדים טיוטה ראשונית כבסיס להסכם קיבוצי ונציגיה התייצבו לפגישה עם ועד העובדים שבה הודיעו להם חברי הועד שהמסמך המוצע אינו מקובל עליהם ו"פוצצו" את הפגישה. כמו כן, עומרים בהנהלת המפעל, כי הוועד נמנע מלהגיע לפגישה נוספת שתואמה מראש.

 

מהחברה נמסר עוד, כי "ההכרזה על סכסוך עבודה בכימאגיס על ידי ההסתדרות וועד העובדים היא צעד פזיז ומיותר שאינו עולה בקנה אחד עם הכרזתו של הוועד כי הוא מעוניין להיכנס למו"מ עם ההנהלה. אין שום בסיס לטענת העובדים על הקשחה לכאורה או הרעה באילו מהתנאים המוצעים לעובדים ואף לא הועברה להנהלה שום התייחסות עניינית לגבי נקודות של אי הסכמה. צר לנו על הסגנון ועל הדרך שבה בחרו הועד וההסתדרות לנהל משא ומתן על הסכם קיבוצי, שכן לתפיסתנו, ובתרבות העבודה הנהוגה בחברה, דו שיח בין הנהלה לעובדים נראה אחרת לחלוטין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דיאגו מיטלברג
נעדיף הידברות. בביוף
צילום: דיאגו מיטלברג
מומלצים