שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: מזרים מדיה Ellion HMR-700A

  הוא מצוייד בחיבורים רבים, בעל יכולת הקלטה מהטלוויזיה וגם ניגון סרטי HD ומציע תפעול קל ופשוט, אך אין בו Blu-ray. למשתמשים המתקדמים - מומלץ לחכות

  מרכז בידור ביתי הינו מושג שהולך ותופס תאוצה כך שצפוי כי בעתיד הקרוב נראה יותר ויותר פתרונות כאלו ואחרים. נגן / מזרים מדיה (סטרימר) יכול להוות את הדרך הקלה להכניס את הסלון שלנו לעידן המודרני הזה. בסקרה זו נבדוק את ה HMR 700A של חברת Ellion Digital, המתמחה בתחום המולטי מדיה הדיגיטלית.

   

   

  תאור כללי

  ה- HMR 700A מעוצב בדומה למחשב ביתי זעיר בגובה של 22 ס"מ. בקדמת המכשיר - בחלקו העליון נמצא עיגול "מרכז שליטה" המאפשר שליטה על פעולות בסיסיות.

   

  בחלקו התחתון של המכשיר, מתחת לנורת הביקורת נמצאות כניסות USB ו- DV. בחלקו האחורי ניתן למצוא שלל חיבורים, ועל כך נפרט בהמשך. נגן זה, מבוסס על רכיב עיבוד וידאו שאינו תומך בפורמטי הווידאו החדשים של Blu-ray כמו גם קידוד H.264 המתקדם.

   

  המכשיר אולי לא ימשוך תשומת לב מיוחדת עקב עיצובו, אבל גימור הצבע שחור אופנתי, מתאים למיקום ליד מסך דק שחור בסלון. למרות שהפלסטיקה מרגישה מעט פשוטה וזולה, איכות הבניה טובה ולא נראה שתהיה למכשיר בעיה לשרוד בבית כל עוד לא יעבור התעללות על ידי בעלי זנב או על ידי דור ההמשך.

   

  בצידו האחורי, ניתן לראות פתח יציאת אוויר למאוורר קטן, אשר משמיע רחש עדין בזמן הפעלתו ועוזר בקירור המכשיר.

   

  חיבורים

  לא פעם, כאשר אתם רוכשים מסך חדש או מחשב אתם שואלים את עצמכם האם הוא יתאים לי? האם אקבל את כל סוגי החיבורים המתאימים? הגיוני שתרצו מכשיר שיתאים בתצורת החיבורים שלו עבור הציוד הקיים בדירה, וגם יאפשר להתקדם לציוד עתידי.

   

  כאן מגיעה אחת מנקודות החוזקה של המכשיר הקטן הזה, יש לו כמות חיבורים מהממת, כך שקשה לחשוב על צורת התחברות שתדרשו לה כעת ולא תמצאו עבורה מענה כאן.

    

  בתחום הוידאו נמצא חיבורים החל מקומפוזיט הנחות ועד ל-HDMI האיכותי ביותר (שהכרחי בחיבור לכל מסך LCD או פלזמה עדכני). באופן ייחודי, קיימים גם שני חיבורי סקארט - יעיל מאוד בחיבור למסכים תומכים. מקדימה, נמצא גם כניסת DV IN המיועדת לחיבור מצלמות וידאו, שוב, תכונה ייחודית למדי בסטרימרים.

   

  חיבורי האודיו כוללים יציאות דיגיטליות (חיבור אופטי וקואקסיאלי) ואנלוגיות. גם מקומם של חיבורי ה-USB אינו נפקד: מאחור נמצא שני חיבור USB HOST (וגם אחת מלפנים) וגם USB Client המיועד לחיבור אל המחשב. מתחתיהם, נמצא את חיבור הרשת (המחווטת). בסה"כ, מגוון החיבורים מקיף ביותר והינו אחד המרשימים בהם נתקלנו בתחום זה.

   

  שלט רחוק

  אמצעי מספר אחת להפעלת המכשיר הזה, כמו מוצרים אחרים מסוגו בסלון, הינו השלט. שלט ה- IR המדובר מכיל 48 לחצנים והינו יחסית קטן, צר וארוך קל במשקל בנוי מפלסטיק שחור כמו הרבה שלטים אחרים.

   

  בחלקו העליון מימין של השלט נמצא לחצן ההדלקה/כבוי בצבע אדום, כך שקל למצוא אותו. במרכז השלט נמצא לחצן גדול, לחצן הבחירה, סביבו לחצני הניווט. מתחת לחצני הניווט נמצאים לחצני ה- GUIDE והחזרה ומעל נמצאים לחצני ניגון המדיה. כל הלחצנים האלו יחסית קלים לשימוש ולאחר תקופת לימוד קצרה ניתן אפילו לזכור את מקומם.

   

  שאר לחצני המכשיר לא מאוד אינטואיטיביים לשימוש וגם לאחר תקופת לימוד יהיה קשה למשתמש לזכור את מקומם. בנוסף לכך הטקסט הקטן שמסביר את משמעות כל לחצן לא עוזר, בעיקר למי שאינו חד עין.

   

  תגובת הלחצנים טובה וקל להרגיש כאשר בחרנו בלחצן, כך גם ההפרדה בין הלחצנים עוזרת למנוע לחיצות שגויות. אנחנו לא בטוחים אם זו העינית או זווית ה- IR הצרה, אבל צריך להקפיד לכוון את השלט במדויק לכיוון המכשיר כדי שפקודות השלט יעברו למכשיר.

   

  הגדרות בסיסיות פשוטות

  ניתן להתקין במכשיר כונן קשיח מפורמט ב- FAT32 או NTFS או לרכוש אותו מראש עם אחד. חיבור המכשיר וההגדרות הראשוניות הינם פשוטים וניתנים לביצוע בקלות יחסית, נדרש ידע בסיסי בנושא כמו מה סוג החיבורים שאתם מחברים למכשיר. בכל אופן, ההגדרות לא יותר מסובכות מההגדרה של מסך מודרני ובכלל צריך לעשות זאת רק פעם אחת.

   

  היתרון בפשטות הגדרות המכשיר הינו גם חיסרון היות והמכשיר לא מאפשר הגדרות מתקדמות. חבל שהמכשיר לא תומך במצב של הגדרות מתקדמות שיאפשרו לאלו מבינינו שמבינים בנושא, להיכנס למצב זה ולהתאים את המכשיר בצורה טובה יותר לציוד (כגון הגדרות תמונה מתקדמות).

   

  וידאו

  היות שלמכשיר יש יציאת HDMI, אנחנו עלולים לחשוב שהמכשיר יכול גם כן לשמש כממיר מוצלח של כניסות כאלו ואחרות ליציאה זו. צריך להבין שאומנם ישנה כמות החיבורים גדולה למכשיר, אבל ניתן להגדיר רק כניסה אחת שכזו שנוכל לראות דרכה, כמובן בנוסף לכניסת DV in, עבור מצלמה וידאו.

   

  צילום: ליאור קורן, dtown

  חשוב מכך המרת הכניסה מאות אנלוגי (של ממיר יס או הוט למשל) אל אות וידאו שיוצא דרך HDMI לא תשפר לנו את איכות התמונה, יש סיכוי שאפילו נרגיש ירידה באיכות.

   

  בניגון קבצי וידאו (דרך הכונן הפנימי או הרשת), הצליח הנגן להציג קבצים באיכות של עד 1080P (אם כי בקטעי 1080P הורגש לעיתים שמדובר בקצה יכולת המכשיר). קבצי AVI ו-MPEG נוגנו בהצלחה, עם WMV הסתדר הנגן פחות (שינוי שם הקובץ עזר לעיתים).

    

  הרצה קדימה ואחורה של קטעי וידאו התנהלה באופן חלק ומהיר, ניתן להריץ את הסרט בכפולות של X2 קדימה ואחור, ניתן גם לקפוץ אל נקודת זמן רצויה בסרט. מספר ניסיונות להגיע אל אותה הנקודה (ממיקומים שונים בסרט) בוצעו באופן אמין ומהיר, טוב מאוד.

   

  איכות הווידאו תלויה כמובן באיכות המקור (קובץ הווידאו) המוצג, כאשר מנגנים קובץ באיכות HD טובה, התמונה מצויינת, בדומה למה שהתרגלנו לצפות ממעבדי הוידאו של המכשירים המתחרים אשר מבוססים על רכיבי חברת סיגמא הפופולריים.

   

  דגם זה מגיע עם תמיכה בכתוביות עברית, בדיקת כתוביות מסוג SRT עברה בהצלחה.

   

  בונוס - הקלטה

  אחד מיתרונות המכשיר הגדולים הוא יכולתו להקליט שידורי טלוויזיה, נכון להיום, זהו אולי מזרים / נגן מדיה הבודד בארץ שמסוגל לפעולה שכזו. ניתן להקליט רק מכניסות SCART או RCA. כאמור המכשיר מוריד במקצת את איכות האות בהמרה מ-SCART כך שההקלטה שנקבל תהיה באיכות פחותה במקצת מהמקור. ההקלטה מתבצעת בפורמט MPEG2.

   

  ניתן לבחור בהגדרות את איכות הדחיסה (דחוס יותר = איכות פחות טובה = יותר מקום בדיסק הקשיח) כמו גם אפשרות ליצירת פרקים אוטומטית, תזמון הקלטה מראש ועוד.

   

  לאחר ההקלטה, ניתן להגיע אל תפריט ההקלטות שמציג את הקטעים השונים ומאפשר לבצע פעולות שונות, כגון סדור ההקלטות ועריכת שמותיהן.

   

  כאמור, אין לזלזל ביכולות של הקלטה והקפאת תמונה של שידור חי – אין בנמצא הרבה מכשירים שמסוגלים לספק לנו זאת.

   

  ה- HMR קורא קבצי JPEG ואף טוען אותם בצורה מהירה יחסית. ניתן לבצע זום במספר דרגות ואף לסובב את התמונה. יופי.

   

  קבצי אודיו

  ניתן לנגן קבצי MP3, WAV, AAC, OGG (חבל שאין תמיכה בפורמט FLAC). כאשר מנגנים קובץ MP3 ניתן להריץ אותו קדימה ואחורה במהירות בכפולות של X2 עד למהירות של פי 32 ללא כל בעיה ובחלקות ראויה לציון. אך מידע (תגיות ID3) על שמות קבצים בעברית מופיע בסדר אותיות הפוך (חדש = שדח).

    

  נגן רשת

  המכשיר יכול לשמש גם כנגן רשת למדיה על מחשב מרוחק, במקרה זה לא חייב להיות מותקן בו דיסק קשיח. דגם זה תומך בפרוטוקול UP&P, כך שבמאמץ קליל למדי, ניתן לחברו אל הרשת ולמשוך קבצים שונים מספריות משותפות. השיטוט בספריות השונות עבד בצורה חלקה וללא עיכובים.

   

  בכדי להקל עוד יותר על החיים ניתן גם לרכוש מתאם לתמיכה ברשת אלחוטית וכך להימנע מהצורך להעביר כבל רשת  בסלון שלכם. חשוב לזכור כי תקן הרשת האלחוטית בו תומך הנגן (802.11g) אינו מהיר מספיק לתמיכה בקבצי וידאו באיכות High Definition (עבור מוסיקה וסרטי DVD זה אמור להיות מספיק).

   

  העתקת קבצים

  להבדיל ממספר מכשירים אחרים מקבילים, מאפשר דגם ה- HMR-700A העתקת קבצים בין אמצעי האחסון השונים: כונן רשת, כונן קשיח פנימי וכונן USB, הפעולה מתבצעת בפשטות (מהירות העברה משתנה מהתקן להתקן).

   

  עדיין לא למתקדמים

  עבור מי שרכש מסך דק או שמבקש ליצור בסלון מרכז בידור של סרטים ומוזיקה, דגם ה- HMR 700A יכול להיות פתרון קל ויעיל עבורו. קל להגדיר ולתפעל את המכשיר והוא מספק מענה לצרכים הנפוצים. אכן, ניתן למצוא כיום פתרונות נוספים אבל הם בדרך כלל יקרים יותר ומורכבים יותר להפעלה.

   

  המשתמש המתקדם שמחפש תמיכה בפורמטי הוידאו העדכניים ביותר (כגון Blu-ray) ימשיך להמתין אולי עבור דגמים חדשים יותר (נכון להיום, אין אף סטרימר שמנגן את כל הפורמטים באופן מושלם). מצד שני, עבור רוב האוכלוסייה שרוצה פתרון פשוט ונגיש יותר, מכשיר זה מהווה בפירוש אופציה אפשרית.

   

  Ellion HMR-700A

   

  מחיר: 1,790 ש"ח

   

  אחריות: USBID

   

  יתרונות: קטן, קל לשימוש והגדרה, מספר חיבורים גדול, יכולת הקפאת תמונה והקלטה של שידור חי, יציבות, יכולת העתקת קבצים, תומך במערכת קבצים NTFS, תמיכה בכתוביות עברית.

   

  חסרונות: אינו משפר את איכות אות הטלוויזיה בהמרה לאות דיגיטלי, חסרה היכולת להגדרות מתקדמות, עברית הפוכה בהצגת שירים, לא תומך בפורמט Blu-ray ו- MKV

   

  שורה תחתונה: לחובבים - קל ונוח. למתקדמים - כדאי לחכות. 

   

  מפרט טכני

  הקלטה: הקלטה והקפאת תמונה

  קידוד: HQ, SP, LP, EP, SLP

  פורמט וידאו: MPEG II

  פורמט אודיו: MPEG II

   

  פורמטים נתמכים - וידאו: MPEG1/2 - dat.mpg.vob.ifo , Xvid - avi

  DV25 - Digital Camcorder

   

  כתוביות: smi, ssa, srt (כולל עברית)

  רזולוציה: HD עד 1080i על 1980

  רשת: ניגון והעתקת סרטים המחשב דרך הרשת

  כונן חיצוני: בחיבור לכניסת USB Host

  העתקת קבצים: מהמחשב בחיבור USB או דרך הרשת, המכשיר להתקני USB או למחשב ברשת

  חיבורים בקדמת המכשיר: כניסת DV ב-i.LINK/IEEE1394 standard FireWire,  SB Hostעם תמיכה ב USB 2.0

  חיבורים בחלקו האחורי: USB Host עם תמיכה ב USB 2.0, USB Client USB Hostעם תמיכה ב USB 2.0 לחיבור למחשב, יציאת רשת 10/100Mbps אופציה לחיבור אלחוטי, כניסת SCART 21 פינים, כניסת וידאו RCA, כניסת סאונד 2 ערוצים, יציאת SCART 21 פינים, יציאת וידאו, יציאת RCA, יציאת סאונד 2 ערוצים, יציאת Component Y/Pb/Pr, יציאת HDMI עם תמיכה ב Full HD, יציאת סאונד דיגיטאלי, יציאה אופטית דיגיטאלית, הארכת IR כניסה אופציונאלית

  From TV, Camcorder, Digital Set Top, VCR, Canal Decoder MPEG2 HD - ts,tp, Xvid HD - avi Dolby Digital, AC3, CDDA, LPCM, AAC, OGG JPEG

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ליאור קורן, dtown
  לחובבים - קל ונוח. למתקדמים - כדאי לחכות
  צילום: ליאור קורן, dtown
  dtown
  מומלצים