שתף קטע נבחר

59% מהציבור סבורים שאולמרט צריך להתפטר

חדשות רעות לראש הממשלה בקרב על דעת הקהל. מסקר "ידיעות אחרונות" ומכון "דחף" של ד"ר מינה צמח, מתברר כי 60% מהציבור אינם מאמינים לו כשאמר שלא לקח כספים לכיסו. רוב דומה קורא לו ללכת הביתה

אחרי התאוששות איטית, צונח ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בדעת הקהל וחוזר לימים שאחרי פרסום דו"ח וינוגרד החלקי. מסקר "ידיעות אחרונות" ומכון דחף בראשות ד"ר מינה צמח, המתפרסם הבוקר (יום ב') עולה כי 59% מכלל הציבור סבורים שראש הממשלה צריך להתפטר או להשעות את עצמו עד סוף החקירה. רק שליש מהציבור חושבים שעליו להישאר.

 

60% מהציבור אינם מאמינים לאולמרט, שאמר שלא לקח כספים לכיסו, ורק 22% מאמינים לו. ראש הממשלה גם נתפס בצירו כמשותק בנוגע ליכולתו להנהיג. 60% קובעים כי אינו מסוגל להוביל מהלכים מדיניים בשל החקירה נגדו. רוב מכריע של הציבור מביע אמון במערכת אכיפת החוק. הנשאלים בסקר - מדגם מייצג של 500 אזרחים - התבקשו להביע דעה על הטענה שהמשטרה, הפרקליטות ומבקר המדינה נטפלים לאולמרט. 70% לא הסכימו לדעה זו, רק 26% הסכימו.

 

בסקר מתברר שעדיין מוקדם להספיד את קדימה. אם ציפי לבני תעמוד בראש המפלגה, נכון להיום, היא מנצחת את הליכוד עם 27 מנדטים לקדימה, מול 23 של הליכוד ו-15 לעבודה. לבני גם נתפסת בציבור כמתאימה ביותר להחליף את אולמרט בראשות קדימה, בהפרשים ניכרים על פני מתחריה. קדימה בהנהגת מופז תקבל רק 17 מנדטים, ואילו מאיר שטרית יוריד את קדימה ל-13 מנדטים בלבד, לא רחוק ממצבה בסקרים כיום.

 

שני מרוויחים גדולים מהצניחה בתמיכה באולמרט הם יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, הנתפס כאדם המתאים ביותר לכהן כראש ממשלה (37%) ויו"ר העבודה, אהוד ברק, שזוכה לתמיכת 20% מהציבור. עוד נתונים מעניינים בסקר - מרצ מתחזקת ל-8 מנדטים, ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן ממשיכה לרדת ל-8 מנדטים וארקדי גאידמק מקבל כ-3 מנדטים. טעות הדגימה המירבית עומדת על 4.5%.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
הולך ומידרדר. אולמרט
צילום: AP
מנצחת בדעת הקהל. לבני
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
האם מופז יחליף?
צילום: איי אף פי
מומלצים