שתף קטע נבחר

זירת הקניות

חודש לאחר שנפתח הושחת הגן הלאומי תל צפית

הגן הלאומי תל צפית, ליד צומת ראם שבשפלה, נחנך לפני כחודש ונפתח לציבור הרחב ללא תשלום. השבוע השחיתו אלמונים את שלטי ההכוונה וההסבר הייחודיים במקום. הנזק נאמר בעשרות אלפי שקלים והאתר נסגר לשיפוצים

השקעה של מאות אלפי שקלים איפשרה בחודש שעבר, במהלך "שבוע האהבה לטבע, למים ולסביבה", את פתיחתו של הגן הלאומי תל צפית שבאזור צומת ראם בשפלה. האתר שוקם והותאם לקליטת מבקרים, ובמקום הוצבו שלטי הכוונה והסבר ייחודיים. בשבוע שעבר השחיתו אלמונים את השלטים - קשקשו עליהם בצבע, קרעו אותו ואף עקרו אותם ממקומם.


השלטים שהושחתו בתל צפית (צילומים: יתיר שמיר, רשות הטבע והגנים)

 


 

ברשות הטבע והגנים בחרו להציב באתר שלטים במקום דפי מידע שחולקו למבקרים בעבר. הסיבה לכך הייתה הרצון להשאיר את האתר פתוח לציבור, ללא גביית דמי כניסה, אך להעניק בכל זאת למבקרים חוויה מעשירה והסברים על הממצאים במקום.

 

עוד על תל צפית:

 

לפני ימים אחרים, במהלך סיור, גילו פקחי הרשות את הפגיעה בשלטים. ההערכה היא שהנזק נעשה במהלך יום הזיכרון.  "הם עברו שלט שלט והשחיתו כמעט את כולם", סיפר יתיר שמיר, מנהל מרחב החוף והשפלה במחוז מרכז של הרשות. "הכוונה שלנו הייתה ליצור אתר שממנו יוכלו ליהנות כל תושבי האזור ומטיילים בכלל מבלי לשלם. הרשות השקיעה כספים ולא מעט שעות עבודה של אנשי מקצוע בפיתוח האתר. עכשיו נאלץ לגייס תקציב נוסף על מנת לתקן את ההרס".

 

יגאל בן ארי, מנהל מחוז מרכז ברשות הטבע והגנים, אמר: "המניעים למעשה לא ברורים לי ואני מקווה שהאשמים יתפסו וייענשו. את התקציב לשימור ופיתוח תל צפית הצלחנו לגייס, אך ללא גביית דמי כניסה אין אפשרות להחזיק במקום צוות קבוע כל הזמן, ונדרש שיתוף פעולה מהציבור בשמירה על האתר ושלמותו. לא היינו רוצים להגיע למצב שבו נאלץ לסגור את הגן הלאומי בפני הקהל, או לגבות דמי כניסה, על מנת שנוכל להחזיק בו שמירה קבועה". בן ארי אמר כי האתר ייסגר לצורך תיקון הנזקים ואז ייפתח מחדש.

 

  • נתקלתם במפגע או חיית בר במצוקה - הודיעו למוקד רשות הטבע והגנים -  6911 * 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השלטים נעקרו. תל צפית
צילום: יתיר שמיר, רשות הטבע והגנים
שלט שהושחט בתל צפית
צילום: יתיר שמיר, רשות הטבע והגנים
מומלצים