שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ביקור בוש: צירים ייסגרו, 14 אלף שוטרים יאבטחו
  הנשיא בוש חוזר לישראל והמשטרה נערכת למבצע מורכב: יותר מ-3,000 שוטרים ישתתפו באבטחה ובשמירה על הסדר מדי יום, כדי למנוע כל ניסיון לפיגוע חבלני. עשרות רחובות ייסגרו לתנועה וייאסרו לחניה, ומרכז מידע נפתח למען התושבים. ירושלמים, קראו לאן לא כדאי להגיע

  הנשיא חוזר - הפקקים גם. נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, עומד להגיע לישראל בפעם השנייה והירושלמים שוב צפויים להתמודד עם פקקים, כבישים סגורים ושיירות נשיאותיות. 14 אלף שוטרים ישתתפו באבטחה ושמירה על הסדר בבירה. פרט לבוש, שצפוי לנחות בישראל ביום רביעי ולהמריא מכאן יומיים לאחר מכן, החל ממחר יבקרו בארץ גם כ-30 מנהיגים מהעולם המשתתפים בוועידת הנשיא.

   

  המדריך: לאן ומתי לא לנסוע בעיר הבירה?

   

  האיום המרכזי מולו נערכת משטרת ירושלים הוא ניסיונות פיגוע חבלניים. למרות זאת, מפקד מחוז ירושלים, ניצב אהרון פרנקו, אמר בצהריים (יום ב') בתידרוך כתבים כי "ירושלים היא עיר מאוימת כל ימות השנה. אין מידע קונקרטי לפיגוע בביקורו של נשיא ארצות הברית, או בוועידה עצמה".

   

  סגר כללי הוטל על יהודה ושומרון, והוא יימשך עד מוצאי שבת. מהלך זה אמור להקל על פעילות כוחות הביטחון והמשטרה.

  כמה אתרים בבירה יהיו מאובטחים משך שלושה ימים, והם: מרכז הקונגרסים בבנייני האומה, בו ייערך האירוע המרכזי, ריכוזי בתי המלון, בית ראש הממשלה, בית הנשיא, הכנסת, מוזיאון ישראל ומוזיאון המקרא.

   

  לדברי פרנקו, היערכות מחוז ירושלים החלה אתמול, ותימשך כל השבוע בהתבסס על לקחים מביקורו של הנשיא בחודש ינואר. הוא ציין כי המשטרה נערכת לטפל בשני עניינים נוספים - הפרות סדר ומחאות, כולל ציון יום הנכּבה ב-15 לחודש, וסוגיית התנועה בעיר.

   

  "הלקח המרכזי מהביקור הקודם הוא המאמץ לאפשר את המשך השיגרה של תושבי ירושלים ולצמצם למינימום את הפגיעה באוכלוסיה", אמר פרנקו. "לצורך כך, כבר היום ייפתח מרכז מידע לתושבים הירושלמים שמספרו 1-700-50-20-30, והציבור הירושלמי מוזמן להתקשר לקבל פרטים".

   

  ביום רביעי, בסביבות השעה 11:00 בבוקר, ינחת מטוסו של נשיא ארצות הברית בנמל התעופה בן גוריון. המשטרה תסגור את כביש מספר 1 מתל אביב לירושלים כדי לאפשר הגעת הפמליה לבירה. הנשיא ימריא מנתב"ג וינחת באיצטדיון גבעת רם בסביבות השעה 11:30 - אז תסגור המשטרה את הכבישים הבאים: שדרת המוזיאונים-רופין, רמב"ן, אגרון והמלך דוד.

   

  משם ינוע הנשיא בוש על פי סדר יום שנקבע מראש, כשהפעם תגיע עם הנשיא גם רעייתו, שאף לה צפויים אירועים לא מעטים - בהם גם ביקור במנהרות הכותל.

   

  רביעי, חמישי, שישי - אין חניה

  כבר בתחילת השבוע הופצו מנשרים לתושבים המתגוררים על הכבישים בהם צפויה לעבור השיירה. ברחובות הבאים תיאסר החניה ומכוניות ייגררו: ביום רביעי - שדרות המוזיאונים, שמואל וייז, רופין, רמב"ן, כיכר פריז, אגרון, כיכר המכס, דוד

  המלך, אדמוני, כיכר פלומר, ז'בוטינסקי, כיכר וינגייט, הנשיא, סמולנסקין, קרן היסוד, בן צבי, שז"ר ובנייני האומה.

   

  ביום חמישי תיאסר החניה ברחובות: אדמוני, דוד המלך, ככר המכס, אגרון, ככר פריז, רמב"ן, רופין, שמואל וייז, שדרות המוזיאונים, קפלן, חניית מוזיאון ישראל, ארלוזורוב, הנשיא, ככר וינגייט, סמולנסקין, קרן היסוד, ככר פלומר.

   

  ביום שישי תיאסר החניה ברחובות: אדמוני, דוד המלך, ככר המכס, אגרון, ככר פריז, רמב"ן, רופין, שמואל וייז, שד' המוזיאונים וחניית מוזיאון ישראל. הרכבים ייגררו על ידי המשטרה לחניון טדי. יש לציין שרחוב המלך דוד מצומת קרן היסוד ועד צומת אגרון יהיה סגור לחלוטין לכניסת כלי רכב בכל שלושת ימי הביקור, למעט מעבר של תושבי המקום שמתבקשים לשאת תעודת זהות. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בוש בישראל
  צילום: רויטרס
  צילום: ששון תירם
  פקקים בירושלים
  צילום: ששון תירם
  מומלצים