שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האקדח המעשן של חיזבאללה - אצל נחום ברנע
  מישהו ב"אל מנאר" לקח רחוק מדי את המטאפורה במאמר של נחום ברנע: "יום אחד נתעורר, ונגלה שראש ממשלתנו הוא פואד סניורה"
  בחיזבאללה לא חוסכים במאמצים להכפיש את ראש הממשלה, פואד סניורה, וחבריו ולהוכיח שהם משתפי פעולה של ישראל. לצורך כך גייסו ברשת החדשות של הארגון "אל-מנאר" גם את מאמרו של נחום ברנע ב"ידיעות אחרונות", שאותו פתח במשפט "יום אחד נתעורר, ונגלה שראש הממשלה שלנו הוא פואד סניורה".

   

  "אולי לא סניורה עצמו", המשיך ברנע, "אלא תואם סניורה: אחד שנותן הוראות להפעיל את הצבא, אבל הרמטכ"ל מצפצף עליו והצבא נשאר בבסיסיו; אחד שהכלי הממלכתי היחיד שנשמע לו הוא מצלמות הטלוויזיה, אחד שכדי להפעיל את מרות המדינה זקוק לבלוטת הדמעות, לעזרה מבחוץ או לחילופין לרחמי שמיים".

   

  במאמרו, המבקר את ההתנהלות בתוך ישראל, השתמש ברנע במצב בלבנון כמטאפורה לתהליך שאותו עוברת ישראל בשנים האחרונות, שעלול להוביל לממשלה חסרת יכולת למשול. מספר אתרי אינטרנט לבנוניים תרגמו את המאמר בתמצית, פרסמו אותו הבוקר ושמו בכותרתו את המשפט הראשון על פואד סניורה.

   

  לעורך התורן ב"אל-מנאר" זה הספיק כנראה, והוא מיהר לשים כותרת חדשות בהולה בתחתית המסך ובה המשפט: "ידיעות: יום אחד נתעורר ונגלה שראש הממשלה שלנו הוא פואד סניורה". כלומר, לפי "אל-מנאר" זו הודאה ישראלית על הקשרים האמיצים בינה לבין סניורה.

    

  מדובר אמנם בטעות משעשעת של עורך חדשות נמרץ מדי, אך זו המראה עד כמה עושה הארגון מאמצים למצוא סימוכין ולהכפיש את סניורה וראשי המחנה האנטי-סורי בלבנון.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פואד סניורה
  צילום: איי פי
  צילום: לע"מ
  נחום ברנע
  צילום: לע"מ
  מומלצים