שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: PC Tools AV, אנטי-וירוס חינמי

  תוכנת האנטי-וירוס החינמית של PC Tools מציעה הגנה פחות הדוקה מכמה מוצרים מסחריים (לא כולם אגב). לעומת זאת, היא חינמית, ידידותית ולא מכבידה על המערכת

  אף תוכנת אנטי-וירוס לא מציעה הגנה מושלמת ויש אפילו אנשים שמאמינים שעדיף בלי אנטי-וירוס בכלל - כי למה לשלם בכסף ובמשאבי מערכת, אם אף תוכנה ממילא לא מציעה הגנה מושלמת?

   

  גישה שמרנית יותר היא להשתמש בתוכנת אנטי-וירוס חינמית וקלה יותר, ויש כמה כאלו, אבל לכל אחת יש את החסרונות שלה.

   

  PC Tools AntiVirus היא תוכנת אנטי-וירוס מסחרית, ולאו דווקא מאלו שמציעות את ההגנה הטובה ביותר (לדוגמא, בשני דירוגי VB100 האחרונים של
  Virus Bulletin היא נכשלה). אבל היא זמינה בגירסה חינמית, שמציעה שילוב בין הגנה סבירה לתפעול פשוט ולדרישות זיכרון שפויות. היא פחות מתוחכמת ויעילה מהגירסה החינמית של AVG הפופולרית, אבל היא תרוץ גם על מחשבים ש-AVG "חונקת" אותם.

   

  אחותה של Spyware Doctor

  PC Tools הוא מותג חזק -גם בגלל שפעם זה היה שמה של חבילת עזרים פופולרית (אין קשר, אגב) וגם בגלל שהחברה שנקראת היום בשם הזה היא מפתחת תוכנת Spyware Doctor.

   

  Spyware Doctor היא תוכנת אנטי-ריגול פופולרית, שלתקופה מסויימת גם נחשבה לאחת היעילות מסוגה ונכללה בחבילת Google Pack. אבל כשבדקנו את Spyware Doctor 5.1 באוקטובר האחרון, התאכזבנו לגלות שיכולות התוכנה נשחקו ושגירסת ההתנסות שלה לא רק שלא מזהה את כל האיומים על המחשב שלנו, אלא גם לא מנקה כלום (אלא אם כן משלמים 30 דולר).

   


  מנגנון העדכון האוטומטי של PC Tools AV

   

  PC Tools AntiVirus השאירה בנו רושם מעט יותר טוב, והיא חינמית באמת (כלומר, היא לא תנסה לאלץ אתכם לשלם כדי לזהות ולנקות וירוסים). זוהי לא הטובה שבתוכנות האנטי-וירוס, אבל בהשוואה למוצרים חינמיים אחרים יש לה כמה יתרונות ששווים התייחסות.

   

  התכונות העיקריות

  שיטת ההגנה של PC Tools AV דומה לרוב תוכנות האנטי-וירוס שאתם מכירים. היא מציעה הגנה מבוססת חתימות, עם מנגנון מובנה להורדה והתקנה של עדכונים, אפשרויות תזמון, והגנת זמן-אמת באמצעות רכיב שרץ ברקע (IntelliGuard). כברירת מחדל, היא סורקת דואר נכנס (חשוב) וגם דואר יוצא (מיותר). יש לה גם מנגנון לזיהוי יוריסטי של וירוסים שמופעל כברירת מחדל.

   

  התוכנה מגיעה בקובץ התקנה גדול יחסית בנפח של 19.7MB, אבל תהליך ההתקנה דווקא קצר להפתיע. בסיומו יופעל אשף ה-Smart Update של התוכנה, שיבצע עדכון מהיר של קבצי הריצה והחתימות. אחריו תופעל אוטומטית הסריקה המהירה (IntelliScan) של התוכנה. בקיצור: תוך 2-3 דקות מרגע שהורדתם את קובץ ההתקנה תהיו אחרי סריקה.

   

  במחשב הבדיקה שלנו, עם כ-70GB של קבצים, הסריקה המהירה ארכה 15 שניות בלבד. סריקה מלאה של הדיסק ארכה 10 דקות ו-24 שניות (הבדיקה נערכה בסביבת ויסטה עם SP1, על מחשב Athlon X2 5000, עם 2GB זיכרון ודיסק SATA2/320GB/7200rpm לאחר דפרגמנטציה). אלו ביצועים יותר מסבירים אם כי לא הטובים בתחום. הסריקה המהירה מבצעת בדיקה קצת שטחית, אבל מנגנון ה-realtime של התוכנה אמור להשלים אותה.

   


  סריקה מותאמת אישית ב-PC Tools AV

   

  PC Tools AV מספקת שתי אפשרויות סריקה נוספות: סריקה מותאמת אישית (Custom) שבה ניתן להגדיר סלקטיבית מה לסרוק (כולל תוכן הזיכרון, Boot Sector, דיסקים ותיקיות ספציפיות, Exceptions וכו'); וסריקה ישירה של קובץ או מספר קבצים מתוך "הסייר" דרך תפריט הקליק הימני.

   

  כמעט התוכנה בשבילנו

  הממשק של PC Tools AV די אינטואיטיבי, ומאפשר גישה לרוב ההגדרות החשובות בקליק או שניים. קל ליזום סריקה, לקבל מידע על מה שהתוכנה עשתה ומה שגילתה, לשלוח קובץ לבידוד (Quarantine) או לחלץ אותו משם. עם צריכת זיכרון אופיינית של 3-4MB במהלך העבודה, היא יכולה לרוץ גם על מחשב מיושן יחסית.

   


  מסכי ההגדרות. בסך-הכך אינטואיטיביים

   

  אבל אי אפשר להתעלם מהבעיות של התוכנה, לפחות בגירסה החינמית. ראשית, היא לא מנקה קבצים מוירוסים אלא מאפשרת למחוק אותם או לשלוח לבידוד. שנית, בזמן סריקה מלאה דרישות המשאבים שלה גדי בוהות (אצלנו הן היו 35 עד 50 אחוזי CPU רוב הזמן). שלישית, כמו שציינו בפתיחה: ההגנה שהיא מספקת לא מושלמת - אם כי לא נופלת מכמה מוצרים מסחריים.

   

  אם הבעיות הללו יפתרו, זו תהיה בדיוק התוכנה בשבילנו. בינתיים, זו תוכנה שתתאים לכם אם אתם נוהגים לגבות בתכיפות ולא שומרים מידע חשוב במיוחד על המחשב שלכם. רוב הזמן היא תעשה עבודה מושלמת. כמעט.

   

  PC Tools AntiVirus Free Edition 4.0

  ציון:

  בעד: ממשק פשוט, דרישות זיכרון נמוכות, מהירה יחסית, חינמית.

  נגד: הגנה לא מושלמת, לא ניתן לנקות קבצים רק למחוק או לבודד, צריכת משאבי מעבד מוגזמת בזמן סריקה מלאה.

  השורה התחתונה: כמעט תוכנת אנטי-וירוס מצויינת. רק כמעט.

  להורדה

   

  רישיון: חינם (Freeware)

  רישוי: 30 דולר לגירסה מלאה.

  נפח הקובץ: 19.7MB

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים