שתף קטע נבחר

נדחו הערעורים נגד תוכנית הבנייה בגליל-ים

ועדת המשנה לעררים במועצה הארצית לבנייה דחתה את ערעור מפלגת הירוקים, שהתנגדו לתוכנית הנדל"ן בקיבוץ גליל-ים הסמוך להרצליה; דרור עזרא, רכז תחום הים והחופים במפלגת הירוקים: "הקיבוצניקים של גליל-ים ירוויחו מיליונים - תושבי הרצליה מפסידים פארק"

"הקיבוצניקים של גליל-ים ירוויחו מיליונים תושבי הרצליה מפסידים פארק", כך טען היום (ג') רכז תחום ים וחופים במפלגת הירוקים דרור עזרא, בעקבות החלטת ועדת משנה לעררים במועצה הארצית לבנייה, לדחות את כל הערעורים נגד התוכנית לבנייה בגליל-ים.

 

בסיס ההחלטה הינן המלצות במסגרת תוכנית המתאר תמ"מ 5, שהמליצה לתקן את התוכנית המחוזית ולשנות יעודם של מאות דונם של שטחים ירוקים לטובת מגורים במתחם גליל-ים. לדבריו: "ההחלטה לא לדון בבקשה שלנו להצטרף לערר גרמה לועדת הערר לטעות טעות קשה ביותר בקשר לתוכנית המחוזית, טעות זו תגרום לתושבי הרצליה להפסיד של מאות דונמים של פראק עירוני לטובות הנדל"ן של הקיבוצניקים בגליל-ים. שוב אנו רואים איך ההון מנצח את ההיגיון".

 

עוד ציין עזרא כי "המצב שיש שתי החלטות הפוכות זו לזו בצורה בוטה כזו הינו בלתי נסבל ואנו שוקלים את צעדנו, כולל צעדים משפטיים."

 

ההחלטה התקבלה בעקבות ערעור של מפלגת הירוקים בשבוע שעבר שהוגש לוועדת המשנה לעררים במועצה הארצית, לפיה התנגדו הירוקים לתוכנית בקיבוץ גליל ים הסמוך בהרצליה. מדובר בתוכנית להקמת 4,100 יחידות דיור על שטח של 830 דונם, פארק על שטח של 210 דונם ואיזור תעסוקה בשטח של כ-115 דונם.

 

בערעור שהגיש עזרא בשם הירוקים נטען כי התוכנית פוגעת בשטחים הפתוחים בהרצליה, וסותרת את תוכנית המתאר המחוזית תמ"מ 5 ואת תוכנית המתאר הארצית תמ"א 35. בערעור נכתב שתוכנית המתאר הארצית קובעת כי 50% מהשטח יוקצו לטובת שטח פתוח, ולכן יש להוסיף 144 דונם שטח פתוח.

 

ממשרד הפנים נמסר בתגובה לקראת הדיון: "התוכנית תואמת את הוראות תמ"א 35 ותמ"מ 5, ונמצאת כיום בהליכים בוועדת הערר של המועצה הארצית".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תושבי גליל ים ירוויחו מהנדל"ו
צילום: index open
מומלצים