שתף קטע נבחר

חברת החשמל: יותר מ-2,000 עובדים יפרשו

דירקטוריון חברת החשמל אישר את המהלך הצפוי לחסוך 700 מיליון שקל בשנה בתשלום שכר; החברה תעודד פרישה מרצון של יותר מ-2,000 עובדים עד סוף 2010, מתוך 13 אלף עובדי החברה כיום

דירקטוריון חברת החשמל אישר היום (ד') את הצעת המנכ"ל, עמוס לסקר, לשינוי ארגוני בחברה. התוכנית כוללת חיסכון של כ־700 מיליון שקל בשנה בסעיף השכר, ולפיה יפרשו למעלה מאלף עובדים עד סוף 2010. זאת, נוסף על אלף עובדים שדבר פרישתם כבר סוכם. בסך הכל, איפוא, יפרשו למעלה מ-2,000 עובדים. בתוך כך יצומצם מבנה החברה מחמישה מחוזות כיום לשלושה. השינוי המוצע יביא לצמצום בשדרת הניהול וביטול מנגנונים כפולים במחוזות שיאוחדו. בסך הכל אמורה התוכנית לחסוך לחברה 6 מיליארד שקלים.

 

התוכנית היא מהלך מקדים לקראת הרפורמה המבנית, שבסופה תפוצל החברה ותופרט חלקית, רפורמה הצפויה להידחות שוב לאחר שכבר נדחתה בעבר כמה פעמים. הצו הממשלתי ליישומה פוקע עוד 48 יום, ואי־ביצוע ההסכם כחוק יחייב את משרדי האוצר והתשתיות לדחות שוב את הצווים.

 

במסגרת התוכנית מנהל אגף משאבי אנוש בחברה יהפוך לסמנכ"ל אליו יועברו סמכויות נוספות כמו ארגון החברה. החברה תעודד פרישה מרצון של כאלף עובדים לפחות עד סוף 2010, מתוך 13 אלף עובדי החברה כיום. יחידת ניהול המערכת (המוח ומערכת העצבים של החברה) תופרד. זאת, בדומה להסכמות אליהן הגיעו במסגרת הרפורמה שיישומה מוטל בספק.

 

ועד העובדים, שבראשו דוד (מיקו) צרפתי, ובגיבוי יו"ר ההסתדרות עופר עיני, כבר הגיע להבנות עם משרדי האוצר והתשתיות, למרות התנגדות חלק מהעובדים. שתי סוגיות עיקריות עדיין לא נפתרו: הדרישה שהעובדים ישמרו על זיקתם לחברה־אם ויוגדרו כ"מושאלים" לחברות־בנות, וההסכמה על ביצוע הפיצול והפרטת החברות עד 2014.

 

ממשרד התשתיות נמסר: "המשרד ממשיך במגעים עם הנהלת החברה ועם העובדים כדי להוציא אל הפועל את החוק". מוועד העובדים נמסר: "עדיין יש תקווה לקידום המהלך שלנו".

פורסם לראשונה 13/05/2008 21:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמוס לסקר, מנכ"ל חברת החשמל
צילום: יוסי וייס
מומלצים